Dungeonquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Fantasy Flight Games
Galakta
Games Workshop
Schmidt Spiele
Autoři: Dan Glimne
Jakob Bonds
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Briliantní skóre a potupné smrti

Jelikož je DungeonQuest absolutní šílenost, která skoro nezávisí na skillu hráče, ale na jeho štěstí, a smrt čeká na každém kroku, rozhodli jsme se s Leechem založit tuto speciální diskuzi. Zde, prosím, pište své zářné úspěchy i hrůzostrašné smrti, které se navždy zapíší do análů.
Vždy poprosím ke skóre i ke smrti připsat jméno vašeho hrdiny, aby nebyly kroniky jen anonymní.
31.8.2010 10:06:17

Konečně i já
Konečně!!! Konečně!!! Po 8 neúspěšných hrách jsem konečně přežil a vylezl s pokladem. Dnes při mně a při Hugovi Velkolepém stálo štěstí, cestičku do dračích komnat jsem měl dlážděnou a osázenou voňavými květinami, ani jedna příšerka, jediná ubohá šípová past :) , kterou jsem zdolal s "prstem v nose". Rychlochodby, křižovatky jak na objednávku, nějaká směšná komnata temnoty mě nemohla rozházet, prostě paráda. Vklouznul jsem ke drakovi, sebral létající koberec za 500 a šperky za 1200 a mazal ven v neskonalé touze po přežití. Ještě že tak, druhá karta byla samozřejmě dračí probuzení. I zpáteční cesta proběhla bez problémů a tak zaškodil jen rarach v lahvi, kvůli kterému jsem přišel o koberec. Pravda, na nové brnění jsem si asi nevydělal ale já to poprvé přežil...já su tak šťastné :)))

Dnes byl Kalladra milostiv, neboť až na speedyho Bratra Guerina (který ovšem jako jediný z nás už měl na svém kontě úspěšné přežití z minulých her) přežili i ostatní spoluhráči. špunt a jeho Challara nalezli v kryptách mince v hodnotě 300 a Balduinova Lindela hned v druhé komnatě zmasil kostlivec, tak sebral 30 drobáků a 2 zbylé životy a klidil se taky ven.

Za krásné prožiti Dungeonovských svátků musím poděkovat Tangramovi a jeho skvělému překladu. Hru jsem si komplet lokalizoval a prožitek ze hry je několikanásobně větší.
Jo a k soubojům používáme většinou jednokostkovou variantu, nějak nám k té haluzovce sedí a hlavně je rychlá ....

7.3.2011 19:42:37

to Hammer
Gratuluju k věhlasnému úspěchu. Jen tak dál :-)

7.3.2011 20:54:33

Noví hrdinové
Do Dračího sklepení se tentokrát vydali dva úplně noví hrdinové, ovšem oba už ve světě Terinothu dobře známí. Zatímco pro mého Battlemage Jaese to nebyl vstup šťastný, když první komnatou byla pro něj propast...tuto nástrahu ovšem ještě se štěstím přežil, ovšem i jeho další cesta byla strastiplná a přicházel o jeden život za druhým. Bojoval statečně, dokonce se dostal i do komnaty pokladů, ovšem samozřejmě hned napoprvé probudil nechvalně známého Kalladru, což pro něj znamenalo smrt...Naopak špuntův orčí šaman Spiritspeaker Mok si vedl znamenitě, vloupal se do pokladnice, kde mu sice štěstí už tak nepřálo a nabral pouze "drobné" ovšem i to mu stačilo na vítězství, kterému nezabránil ani Stín, který se na něj nalepil na zpáteční cestě. Ovšem co zmůže nějaký stín proti takovému šamanovi :)))

9 partie za posledních 6 dní (z toho pouze 3x přežití) a hodnocení zvednuté ze sedmičky na čistou desítku svědčí o momentálním naprostém okouzlení touto HROU :) Po těchto nových hrdinech čekají na svou šanci další dva, Varikas the Dead a Bogran the Shadow....

11.3.2011 22:33:45

to The Hammer
Zajisté nebudu jediný, koho bude zajímat, kde jste získali specifikaci těch nových hrdinů?

14.3.2011 18:04:27

Kadaver
Mám za to, že na BGG jsem viděl karty hrdinů z Descentu pro DQ. Tak zřejmě tam hledal The Hammer.

14.3.2011 18:11:21

Hrdinové
nee, na BGG nehledali. Vydali se vlastní cestou. Vlastníce Runewars a potažmo spoustu dalších figurek hrdinů, jali se provádět selekci a došli k níže zmiňovaným. Poté diskutovali, porovnávali a snažili se zohlednit jejich vlastnosti a schopnosti z Runových válek. Jelikož jsem ale počítačové kopyto, neumím to implantovat do originálních karet hrdinů, vytvořili jsme si svoje vlastní, bezobrázkové a teď už jen testujeme...
jako příklad můžu uvést třeba staty Battlemage Jaese: síla 5, obratnost 7, Zbroj 3, štěstí 7. Special: na začátku souboje udělí soupeři 2 zranění. Zatím nás musím pochválit, docela to pasuje :) a je to určitě oživení...

14.3.2011 18:46:59

to Deth
Tak já jsem se na BGG díval do souborů u DQ a žádní noví hrdinové tam nebyli. To mě taky napadlo jako první... Je pravda, že teď jsem prošel všechny obrázky a pár hrdinů tam je (taky to mohl nahrát do části souborů, kde jsem je nenašel), ale nejsou tam ti hrdinové, které Hammer zmiňoval.

14.3.2011 19:23:15

noví hrdinové
Jsou na BGG. Mám je staženy a překlad dodám co nejdřív. Jsou tam předělaní staří známí z Descentu a pak jsou tam tři nové postavy. Snad do neděle je přidám k překladu :).

14.3.2011 21:45:47

Tangram
Tak to jsem netušil, že na BGG něco takového je, moc ty stránky nesleduju, mají je psány nějakým divným písmem, kterému moc nerozumím :)
Teším se na tvůj překlad, i když Descenta nemáme. A ti noví hrdinové možná vyjdou jako rozšíření, ne? Zatím jsem o žádném rozšíření neslyšel, což je u FFG podezřelé...
Ale já jsem spokojen i s těmi našimi hrdiny, jsou něco jako moje děti :))

15.3.2011 06:42:47

Facka na probuzení :)
Po delší době jsme se vydali do temných a tajemných katakomb v touze nalézt nějaké ty poklady. Vylosoval jsem si začínajícího hráče a Amazonku Tatianu, pečlivě nachystal hru, vkročil do podzemí, otočil první dílek sklepení a ejhle, kyvadlový břit ... což samozřejmě Tatiana ve svých cárech kůže nemohla přežít... no, asi 30 vteřin a bylo po mně. Což mě přišlo naprosto famózní a fantastické, po všech těch momentálních problémech v "normálním" životě. Asi něco jako, co si stěžuješ, může být ještě hůř :)

Takže jsme hned začali druhou hru a ta už probíhala klasicky, polovina hrdinů přežila a něco si i odnesla, polovina hrdinů, včetně mě, zůstala navždy v podzemí...

23.9.2012 10:07:25

Hmm
Tak dnes mě kyvadlový břit sundal "až" ve druhé místnosti....blýská se na lepší časy...

23.9.2012 17:50:32

První hra, první smrt
Dnes první sólo hra. Vylosoval jsem si Krutzbecka.
Oproti veškerému očekávání jsem se dostal až do dračí sluje. Sebral jsem nějaký ten poklad a rychle pryč. Při návratu jsem zahučel na lávce do katakomb. Štěstěna přála, ale jak se ukázalo, tak si s chudákem Krutzbeckem je tak pohrávala. Stačilo hodit 4 a vynořil se ve věži. Hodil jsem 1, takže zbytek musel dojít. Jenže dvě políčka před věží propast - konec, čvacht, mastnej flek.
Takže na téma "Brilantní skóre" snad někdy jindy. :)

4.6.2013 09:16:47

Smolař Krutzbeck
Po pár hrách s jinými hrdiny (vedli si beslavně) to dneska zase vyšlo na Krutzbecka. Dopachtil se částečně katakombami až ke dračí sluji, kde ho zastavila dveře, mříž a zeď. Na překonávání těchto překážek nebo na hledání jiné cesty už nezbyl čas. Zaklel, smutně přepočítal svých ubohých 70 zlaťáků a vydal se ven. Poslední jeho kroky před východem ze sklepení vypadaly následovně: otočná místnost, slepá komnata, kde se naštěstí našly tajné dveře. Dostává se do poslední místnosti před východem, odkud vedou dvě cesty. Bohužel obě do zdi. Krutzbeck s nadějí prohledává ostatky nějakého nešťastníka a je pouze uštknut škorpionem. Zoufale prohledává každý kout, ale nenachází nic, co by mu pomohlo překonat tu jedinou pitomou zeď, která jej dělí od světa tam venku, kde by mohl roztočit svých 70 zlatých.

P.S.: Krutzbeck by nesouhlasil, ale ta hra nemá chybu. :)

12.6.2013 09:56:52 | Upraveno autorem (porovnej)

První hry
Nakonec jsem pořídil i tuto hru a střídám ji se složitějšími Mage Knight i další oddychovkou - Castle Ravenloft. Nu a po prvních 7 pokusech mám jeden, kdy jsem se dostal ven :-) Nikoliv ale s dračím pokladem, ale se šmuky, které jsem našel cestou (celkem tři poklady za necelých 300). A to jsem do věže jen tak tak došel, zbýval mi s Lindelem poslední život :-) A další pokusy? Jednou jsem zemřel už na prvním políčku - propasti, kdy jsem nepodhodil štěstí, do dračí sluje jsem došel jen dvakrát a jednou jsem ke své zlosti umřel asi 3 políčka od věže s více než tisícovkou zlatých v ranci (4 poklady) :-) Zatím super dojem, oproti oběma výše zmíněným hrám je to rychlá oddychovka, za dvě hodiny jsem stihl dnes 5 pokusů (byť jeden trval asi 2 minuty :-) No a už se těším až budu příště umírat zase s jiným hrdinou, třeba Hugem nebo Krutzbekem :-)

21.6.2013 02:34:47 | Upraveno autorem (porovnej)

greyhound
Já odehrál o pár her víc než ty a ven jsem se ještě nedostal. A vůbec mi to nevadi. Srandy je s tím kopec. :)

24.6.2013 06:13:59

Enzo
Tak jsem se po pár dnech dostal konečně k tomu zahrát dvě poměrně dlouhé partie. Vybral jsem si pro ně Krutzbeka a první hra se vyvíjela zpočátku super, silný trpaslík se probil podzemím až k drakovi, na první pokus vybral dva super poklady (800 a 1500) a vzhledem k tomu, že něco našel v podzemí, nezkoušel drakovo spaní a vydal se nazpět. A ejhle, pár slepých uliček, pár zdržení a výsledkem je, že se zapletl v chodbách a nedostal se ven do východu slunce, takže si sice nahamounil poklady ale zůstal jako bohatě vybavená mrtvola v podzemí pro budoucí dobrodruhy :-)

Druhá hra se vyvíjela lépe, postupoval jsem celkem svižně podzemím, pak slezl do katakomb, abych to urychlil a chyba lávky. Začaly mi chodit samé pasti a útoky, během chvíle byl Krutzbeck bez spousty životů a hlavně: z katakomb vylezl daleko od dračí sluje. Takže nakonec se místo dobývání dračích pokladů změnila hra v pokus dojít ven s tím, co našel trpaslík v místnostech podzemí. Nakonec se zadařilo, s posledními 3 životy vylezl ven s třemi hromádkami zlaťáků v celkové hodnotě 170 zlatých a šel je propít do hospody :-)

Jen mě mrzí, že s kořistí od draka se mi ven ještě dojít nezdařilo :-/

26.6.2013 23:32:34

Greyhound
Druhý pokus jsi aspoň přežil. :) Jä jsem teď na cestách tak nehraju, ale už se těším na další procházky sklepením. Snad se mi už taky zadaří.

28.6.2013 18:31:28

Lindel to dokázal
Dneska los padl na Lindela. Nástrahy od začátku doslova na každém kroku, ale většina se dařila okamžitě překonat, takže se Lindel dostal docela rychle do dračí sluje. Tam si v jednom tahu nahrabal 1220 zlatých a rychle pryč. Cestou obral mrtvolu o dalších 100 zlatých, načež ho katakomby vyplivly po jednou souboji s monstrem rovnou do věže pár hodin před půlnocí. Takže konečně triumf!

11.7.2013 12:55:01

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten:Karetní hra+rozšíření,promo a obaly
Válka o prsten:Karetní hra+rozšíření,promo a obaly
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas