Dungeon Twister

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Dungeon Twister - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Edge Entertainment
Nexus
Pro Ludo
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Mám dotaz k pravidlum jestli mě někdo mužete pomoct.
Na začátku hry když si každý hráč vybere 4 postavy,pak se píše že se má zbytek žetonu umístit na místnosti otočené lícem dolu.
Myslí se tím jenom žetony předmětu nebo i zbylé žetony postav?
8.8.2009 13:00:02

to Ringo
Teprv druhá hra, tak se učím a zkouším taktiku. Příště budu na tvou radu útočit. Ale jestli zas prohraju, tak si mne nežádej :-).

1.10.2009 22:16:36

rbx

Kren
Já tvrdím, ze soupeř umisťuje VSECHNY tvé zetony, nejenom předměty, ale i postavy. Teď jsem to o víkendu zase hrál a opět jsem v pravidlech četl o umisťování zetonu, nikoliv o vyspecifikovani předmětu. Kde je tedy pravda?

1.10.2009 22:36:28

Umísťování žetonů
V Pravidlech se píše:
... The player revealing the room first places ALL the tokens that were on this room EXCEPT the objects matching his OWN color. These objects are placed by his opponent after the revealing player has placed all the other tokens.

To co jsem napsal VELKÝMA písmenama, tak je v pravidlech tučně.
Takže ten kdo odkrývá místnost umísťuje VŠECHNY žetony KROMĚ žetonů předmětů SVÉ barvy.

1.10.2009 23:30:22

ještě dodatek to rbx
A kdybys chtěl tvrdit, že objects jsou i postavy, tak na třetí straně pravidel je uvedeno že hra obshuje mimo jiné:
2 sets of tokens (one per player) including each 8 characters and 6 objects.

1.10.2009 23:33:28

rbx

Kren
No prave! All the tokens. Tedy všechny zetony. A postava je taky zeton. Není tam "all the objects".

2.10.2009 01:08:30

žetony x předměty
Přikláněl bych se spíše ke Křenovu názoru. Kdo odhalí místnost, staví obě barvy postav a soupeřovy předměty. Soupeř pak staví pouze předměty ohalujícího hráče. Je to takový bonus, odhalíš, stavíš 3 ze 4. Pokud by odhalující hráč nestavěl své figurky, byla by anglická věta napsaná jinak. Nějak jako "all the opponent's tokens."

2.10.2009 06:22:57

Ma pravdu, predsedo.
"ALL the tokens that were on this room EXCEPT the objects matching his OWN color" - je to tam cerne na bilem, neodhalena (ev. neumistena) postava je sice zeton, ale zeton postavy a ne zeton objektu! Ergo objevitel umistuje vsechno, jen ne svoje vlastni predmety. Dava to smysl, hra je pak daleko dravejsi a vcasne odhaleni ma velky vyznam.

2.10.2009 08:07:46

hm, tak jsme to trochu teda hrali taky blbe
zafixovane jsem mel, ze hrac umistuje vlastni postavy a predmety ze umistuje vzdy souper:-)

2.10.2009 09:37:43

to rbx
Asi jsi větu nedočetl do konce :-), takže jsi nepřečetl slovíčko EXCEPT, které v angličtině označuje výjimku z předchozího tvrzení !!! ALL the tokens ... EXCEPT the objects ...

2.10.2009 11:04:02

Třetí hra
... a synátor mne tentokrát vydrtil 5:0. Začínám uvažovat o tom jestli se místo deskovek nevrhnu třeba na pěstování zeleniny nebo sbírání známek :(. Prosimtě Husaku nechceš už abych ti ten Dungeon Twister vrátil, myslím, že té ostudy už bylo dost.

2.10.2009 19:56:56

kren
jen si to pěkně užívej :D

a nezapomeň hlásit každou porážku. Ale teda dostat kanára, to je mistrovské dílo!

2.10.2009 20:00:19

kren
Mladej si nějak vyskakuje, pošli ho drhnout schody, ať si příště rozmyslí taťuldu porážet :)

2.10.2009 20:14:23

Startovní pruh
Může postava na začátku chodit i po startovním pruhu?
na konci pravidel ve vysvětlivkách je napsáno, že pole startovního pruhu nejsou hrací políčka a nikde se nepíše, že postava může chodit po startovním pruhu

12.12.2009 18:34:38

Jedi
Jo, po vlastnim startovnim pruhu se muzes spacirovat jak je libo, dokonce na nej muzes i vlezt z hraci plochy. Akorat prekrocenim hranice souperova pruhu a h. planu odchazis s postavou ze hry.

12.12.2009 22:21:12

Startovní pruh
Já bych to s dovolením trochu upřesnil, startovní pruh soupeře se nepřekračuje, stačí naň jenom vstoupit, aby moje figurka zmizela z herního plánu a mě následně naskočil vítězný bod nebo body.

17.12.2009 12:19:57

tokeny
Ahoj možná se zeptám blbě, ale nejsem zrovna nejlepší angličtinář, jak se píše na začátku rozdám tokeny do místností, až se naplní max. počet toeknů na místnost. Chtěl jsem se zeptat co se stane s tokeny postav, po otočení místnosti xichtem nahoru? Zda se vyřadí ze hry nebo jak postupovat mám v tom jaksi zmatek. Předem díky

6.11.2013 16:51:16

Adept-Astares
Žetony postav nahradíš figurkou a tokeny si ponecháš stranou. Pak jimi zase nahrazuješ figurky, během hry, když je postava zraněná. Mrkni se do pravidel Dungeon Twister 2: Prison. Jsou podrobněji rozepsaná a máš je tu také přeložené.

6.11.2013 19:55:51

tokeny
super díky za tip já myslel, že se hraje jen s těmi 4mi co si vybereš na začátku

6.11.2013 22:49:00

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas