Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dune Emulátor

Viz: http://homepage.eircom.net/~monalisa/Dune/

Znáte, máte, hrajete?

Pokud má někdo větší zkušenosti, tak prosím o jejich sepsání, případně pokud by se našli spoluhráči, tak by se dala vyzkoušet. Já ji sice kdysi zkoušel několikrát v "hot seat", ale většinou mi to spadlo a nikdy jsem to nedohrál :)
15.3.2012 00:07:03

Deathmers
presne

21.3.2012 17:22:38

karama dražba
No, ne že by to nebylo jedno, stejně to budeme hrát tak jak nám dovolí emulátor ;-) ale donutili jste mě pohledat odkud to mám :-)

Z původních pravidel:
Karama enables a player to bid for and buy one treachery card without paying for it;

Nic víc o mechanizmu tam není takže oba výklady jsou možné. Nakonec jsem našel, že jsem to zahlédl v Clarifications pro World Boardgaming Championships 2009:

1.A player may bid higher than the amount of spice he currently holds if he intends to play a Karama to avoid paying for the card. In the event that more than one player intends to play a Karama to buy a card, the first one to bid “infinity” in his proper turn to bid wins the card (and obviously must use the Karama ability to avoid paying).
2.A player may never bid if his hand is currently full, even if he intends to play a Karama to avoid paying for the card.

To je jenom pro info kde jsem to vzal - nechci zabředávat do učené debaty ;-)

21.3.2012 17:39:20 | Upraveno autorem (porovnej)

server spuštěn
IRC kanál otevřen: kanál Duna na irc.freenode.net (webclient na http://webchat.freenode.net/ )

21.3.2012 19:47:15

Emulátor
sice nám to fest padalo, ale pobavil jsem se i tak skvěle. Jo, a odstranil jsem dalšich pár zásadních nedostatků z chápání některých pravidel hlavně co se týče pohybu:-) Aneb nikdy nevěř bezmezně českému překladu:-) Pravidla, které mám z překladu od Ladislava Guľy chybně uvádějí, že jednotky, které se toptérami pohybují o tři nesmjí začínat tah v Arrakenu nebo Carthagu. Nikoliv že tam být nemusejí. Neťuklo mě to ani při pohledu do originál anglických, protože jsem mluvnici anglickou neviděl už 12 let a dont have to jsem si taky hned nepřeložil jako nemusi, ale jako nesmi. Chybama se člověk učí:-)

22.3.2012 00:19:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Emulátor
Taky jsem se parádně bavil, ale bohužel ty chyby jsou dost zásadní :-/

22.3.2012 00:26:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Emulátor
Tak všem díky za hru. Toho padání klientů je škoda, po stránce pravidel a hraní samotného to z větší části fungovalo slušně. Ještě mě napadlo, že bychom tomu případně mohli dát ještě jednu šanci jen se základní sadou pravidel - třeba to bude mít pozitivní vliv na stabilitu.
Až budu mít chvilku, zkusím si zahrát sám se sebou v domácí síti, třeba se mi povede odladit nějakou konfiguraci systému, aby klienti nepadali a pustil bych vás k nim pak přes vzdálenou plochu (třeba na nějaké virtuály, abyste si neviděli do karet ;-)

22.3.2012 00:56:24

Hand swap
Tak jsem to ještě jednou zkoušel a fungovalo mi to normálně. Ale měl jsem pouze jednu karamu, tak to je možná tím.

22.3.2012 08:30:30

duna
no je tam asi nejaka nestabilita kolem tcp protoze kdyz jsem to hral sam tak to bezelo v klidu a ted me to padlo i na zakladni obrazovce kdyz jsme volili strany ... skoda ze k tomu nejsou zdrojaky

22.3.2012 09:08:39

Takže pro další testy
popřípadě vyzkoušení toho vassalu jsem přístupný až příští týden. O víkendu mám večery bez netu.

22.3.2012 10:09:39

Vybíráme z Bazaru

Schotten Totten
Schotten Totten
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas