Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dune Emulátor

Viz: http://homepage.eircom.net/~monalisa/Dune/

Znáte, máte, hrajete?

Pokud má někdo větší zkušenosti, tak prosím o jejich sepsání, případně pokud by se našli spoluhráči, tak by se dala vyzkoušet. Já ji sice kdysi zkoušel několikrát v "hot seat", ale většinou mi to spadlo a nikdy jsem to nedohrál :)
15.3.2012 00:07:03

hlasim se
na otestování. Domluvme někdy čas, nejlépe večer po osme hodine a muzeme zahrat

15.3.2012 00:29:49

emulator
Taky jsem zkousel jen hot seat ... herne to neni spatne ale ma to tendenci padat. Takze je otazka jak to umi ukladat pozici behem hry :) Jinak nemam problem se pridat na zkusebni hru

15.3.2012 06:46:43

emu
trosku jsem si s tim hral a ovladani neintuitivni ... a navic par zasadnich chyb jako nemoznost vyberu obetovane jednotky u frem a cisare ( bralo to zakladni jednotky misto posilenejch) a mel jsem problem u pravdiveho tranzu prepnout dotaz z atreida na fremena

15.3.2012 09:59:46

ValMor
A našel jsi tam někde chat? S tím True Trancem by to takový problém nebyl, prostě by se karta zahrála a specifikovalo by se to přes chat. S tím obětováním je to blbý..

15.3.2012 19:15:37

Deathmers
No s chatem neni problem .... da se pouzit nejakej vedlejsi program jinak pri dalsim pokusu ten trance fungoval ale zase me zmiznulo pri urcovani traitoru tlacitko OK diky cemuz se nedalo pokracovat .. proste ta hra je nestabilni ale nemam problem to vyzkouset v lanu akorat nekdo musi delat server :)

16.3.2012 08:47:51

ValMor
Jo, to by neměl být problém :) Jen by to chtělo najít další hráče.

16.3.2012 10:21:40

online
bude to teda funkcni nebo je tam tech zadrhelu vice?

16.3.2012 14:59:54

test
No tak za zkoušku nic nedáme, že?
Navrhněte dva, tři termíny, na nějakém se snad většina shodne a vyzkoušíme to. Buďto to v půlce nasraně utneme, nebo to nějak dokopeme k dostatečné funkčnosti :-)
Ještě jsem to netestoval, ale pokud při tom, že někdo musí dělat server, jde pouze o přímý přístup na nějaký port, tak domácí síť mám pod kontrolou a můžu si to pustit dovnitř.

16.3.2012 15:12:12

amis
ja jsem ready denne tak od půl deváte, děti uložené ke spánku, manželka u nějakého seriálu, takže nebude problém. Akorát teda dnes večer mám s manželkou naplánovanou Dunu a zítra večer runewars:-)

16.3.2012 15:25:53

čas
Já se časově přizpůsobím. Takže na mě ohled brát nemusíte :)

16.3.2012 16:45:30

termín
Takže návrhy:

středa 21.3. od 20:30
pátek 23.3. od 21:00
neděle 25.3. od 20:30

19.3.2012 16:30:10

Deathmers
streda 21.3. Od patku jsem mimo

19.3.2012 19:01:07

Pokus
Tak jsem s Ringem sehráli pokusnou partii, byli jsme schizofrenicky zmatení tím, že jsem hráli každý za dvě frakce :-) a chybou ve hře tuto velkolepou partii vyhrála po druhém kole aliance Fremenů a Atreidů, stačily jim k tomu tři města ;-)
Pustil jsem to znova, nechám to ještě pár hodin běžet, ak kdo chce, tak si vyzkoušejte připojení - stáhněte a nainstalujte si hru (viz úvodní post), pak dejte v typu hry připojit se k síťové hře a OK, pak do serveru, ke kterému se máte připojit dejte:
ctyria.no-ip.org
a měla by se vám otevřít úvodní lobby s výběrem ras.

19.3.2012 20:40:30

Amis
a ja si rikal, ze by BG predikce? Ale pak mi to docvaklo, kdyby predpovedeli vitezstvi v 2. kole, kdo to vlastne vyhral, kdyz jsem mel jen 3 pevnosti:-)

Jinak se priznam, ze jsem jeste nikdy nehral za BG, tak neznam jejich taktiku a tak jsem mel hokej v tom, jestli se ke me BG jen nasackovali, nebo na me fakt utoci:-) I kdyz oni mohou sackovat jen po jedne jednotce, ze? Ne po ctyrech.

19.3.2012 20:42:11 | Upraveno autorem (porovnej)

streda
Potvrzuji - středa 20:30 - první zatrolená online Duna. Lidi testujte a přidejte se ať se nás sleze šest.
Jinak chat ve hře je opravdu celkem k ničemu, má někdo nějaký návrh jak to řešit? Mě jako možnosti napadají něco jako skype (ale nejsem si jistý jestli by hlasové spojení nebylo při větším počtu lidí spíš zmatené, byť dal by se použít psaný chat), nejjednodušší by ale asi byl IRC - server irc.freenode.net - zkusmo jsem otevřel kanál Duna. Můžete použít buď std. irc klienta, nebo webklienta na http://webchat.freenode.net/ (zvolíte si nějaký nick, opíšete captchu a do Channels dáte duna) - webklient taky umí normální irc příkazy, takže se dájí otevírat i soukromé chaty na kujení piklí ;-) (do chatřádku dáte /query jiny_nick)

19.3.2012 21:03:09

amis
asi to IRC, skype u me nehrozi, jednak nemam mikrofon a budil bych deti:-)

19.3.2012 21:33:31

chat
Já jsem pro jabber, případně irc

20.3.2012 00:38:20

streda
streda

20.3.2012 06:24:22

Dnes 20:30
Hledáme ještě dva lidi

21.3.2012 14:26:00

Karama
jen takovy dotaz, zatim co jsem to realne hral nam takova situace jeste nenastala, ale jak jsme s amisem zkouseli emulator, tak jsem si za Atreida koupil za Karamu kartu treachery kartu jen tak zdarma hned bez drazby, to je nekde v pravidlech, zejsem to prehlida nebo to je nejake vytunene houserule, ktere do emulatoru zabudovali?

21.3.2012 14:38:49

Ringo
jo karama ti umoznuje ziskat treachery kartu bez placeni ... tzn ve sve podstate muzes brat hned

21.3.2012 15:00:14

Ringo
Je to tak, že můžeš dražit kartu a ve chvíli když máš zaplatit, tak můžeš zaplatit Karamou (můžeš přihazovat i nad množství tebou vlastněného koření). Pokud tak chtějí použít Karamu dva, tak kartu dostane ten, kdo první dá "infinity" ;-) Jinak ani Karamou nemůžeš koupit jinou kartu pokud máš hand limit (čili nemůžeš vyměnit tu Karamu za jinou kartu v dražbě).

21.3.2012 15:19:01

amis
proste zahrajes karamu a beres si ji... proc furt vsichni resi nejake prihazovani ? :)

Fakt se neda hrat karama kdyz mas plnou ruku? U nas se to tak hraje :) Ne ze by to nebyla drobnost :)

21.3.2012 15:22:16

ValMor
No, jde o to, že do jisté chvíle se ještě můžeš rozhodnout jestli za tu kartu nezaplatíš normálně a někdy můžeš Karamu použít prostě k tomu, abys zvedl cenu karty pro někoho jiného (a to je potom divení, že přihazuješ pět, když brals charitu :-)
S tou plnou rukou jsme to taky tak hráli a nebyl to asi problém, ale nedávno jsem to náhodou zahlédl v pravidlech (a je pravda, že BG to někdy může trochu usměrnit ;-)

21.3.2012 15:55:49

dražba
Tak toto hrajeme krapet jinak. Přihazovat můžeš jen tolik, kolik máš, nebo infinity = karamu. Nic mezi tím :)

Takže pak se to dá vyměnit i jako karta za kartu, když máš plno.

21.3.2012 17:20:38

Vybíráme z Bazaru

Kámen, zbraně, papír II
Kámen, zbraně, papír II
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas