Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Všeobecně o hře

Smolíčku, to jsou parádní obrázky. Počítám že jsi jedním z velice mála lidí v ČR kteří hru znají a mají. Jak ses k tomu dostal? Kolik máš kostek? Řekni nám něco, poděl se s námi :).
26.10.2010 08:01:23

to roll or not to roll
1. v Praze jsou tři vlastníci kostek, o kterých vím:) popřípadě se dá domluvit občas i se mnou.
2. co mám zkušenost tak zpravidla stačí vlastnit 3 kicker packy (45 životů v kostkách) a zahraješ si docela parádně.
3. Hra to není mrtvá po roce 2000 se vývoje ujali sami hráči a sepsali nová pravidla -nynější. Navíc letos vyšlo nové rozšíření včetně nových terénů. V Americe v tom pořádají pravidelně turnaje, navíc pravidla stále zlepšují a upřesňují a jsou volně stažitelná na sfr-inc.com

17.11.2010 20:18:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Abstrakce
No i když jsem četl pravidla, pořád si moc nedovedu představit, jak se ta hra hraje. Připadá mi to hodně zajímavé, ale nepochopitelné :-) Jak spolu armády válčí? Střílí po sobě? K čemu je terén kromě bonusů? Milion otázek ....

17.11.2010 20:27:25

sinuhet
no na základě tohot problému jsem založil další diskuz tak se tam kdyžtak vyjádři... ty pravidla jsou moc hutná a místy nesrozumitelná

17.11.2010 20:39:53

Laický dotaz
Pochopil jsem správně, že Dragon Dice je něco jak Magic, ale s kostkami, včetně všech neduhů co má Magic, že nevím co dostanu v starter kitu a musím pak dokupovat?

19.11.2010 12:43:17

kren
V podstatě ano, ale závisí to jen na tvé závislosti:). K tomu, aby sis dobře zahrál ti stačí většinou 24 kostek ze 3 Kicker Packů (malé balení pro rasy, které nejsou ve starteru),tzn. 45 životů nebo 2 startery od rasy, tzn. získáš 36 životů. Jistě si teď pomyslíš a kdeže vemu ty terény, když si koupím jen Kicker Packy. No letos SFR začala prodávat krabičku, ve které jsou 4 klasické terény a 3 menší (rozšíření možností hry). jediným problémem stále zůstávají draci, ale myslím že není problém se s někým domluvit a koupit si třeba starter napůl, či jen od něj odkoupit draka. Nejsložitější ale přitom nejoptimálnější je napsat Chuck Pintovi do Ameriky, který prodává jednotlivé kostky, takže si můžeš vybrat co potřebuješ. Samozřejmě další možností je výměna kostek mezi hráči (a funguje to k oboustranné spokojenosti).

Naše zkušenosti jsou že ti opravdu stačí mít 45 životů od jedné armády. Při velikosti bitvy na 24 životů máš docela solidní schopnost obměňovat skladbu armády a přitom si v klidu můžeš zahrát na 36 životů s malými obměnami.

19.11.2010 13:04:02 | Upraveno autorem (porovnej)

to Smolíček
Dík za vysvětlení. Tvá vyčerpávající odpověď mi úplně stačí :). Tyhle hry já osobně moc nemusím, ale chtěl jsem být v obraze o co jde. Možná by nebylo od věci, kdybys napsal pár vět do popisu hry, aby se takoví neználci jako já mohli zorientovat o co kráčí.

19.11.2010 13:11:46

kren
No popis se tam snaží dostat už týden Sigi, tak jí nechci lézt do zelí:) a já jsem momentálně vytížen překladem pravidel....

Jinak zásadní rozdíl oproti magicu je, že nevychází každou chvíli nová edice, tzn. že nemusíš pořád nakupovat a nakupovat. Jinak na stránkách SFR jsou dokonce ukázaný všechny kostky jednotek spolu se symboly, které na nich najdeš.

19.11.2010 13:15:49

startery
Safra, startery mizí z onoho českého e-shopu jak na běžícím pásu. Vzhledem k tomu že se majetelé tohoto shopu tady pohybují, zeptám se, co konkrétně znamená "dostupnost na dotaz" ?

19.11.2010 17:11:58

rbx

panzer
to znamena, ze zase budou. Asi za tyden.

19.11.2010 18:40:45

První část pravidel vložena
Po dlouhém boji, dobojováno. Tak snad to brzo projde schválením. Další části budou časem následovat.

Děkuji Sigi za trpělivost a pomoc:)

19.11.2010 21:00:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Super
Skvěle, díky.

19.11.2010 23:07:16

kostky
Rbx: Díky za info
Smolíček: A sakryš, to už začínám ztrácet poslední důvod do toho neinvestovat :)

Projížděl jsem německý E-Bay a borec tam nabízí spostu kostek v celých armádách včetně rare setů, draků, terénů...Má to akorát háček - dosílka Německo only. Psal jsem mu jestli umí i do Česka, ale obávám se že pokud ano tak za draho. S cenami po Německu vyjde kostka na cca 10 korun.

19.11.2010 23:16:57

panzer
Tak se ho zeptej, jestli by je nebyl schopen dopravit do Zittau, to mám půl hodiny z Liberce, takže bych je tam mohl převzít:) a potom dopravit dál do Prahy...

19.11.2010 23:19:28

kren ad sběratelství
Já se musím přiznat, že mi sběratelské hry nevadí. A pokud nechrlí jednu expanzi za druhou, případně jsou ukončené, tak už tuplem. Třeba mnou do nebes vyzdvihovaný Dreamblade - napětí, co bude v boosteru, případně draft z figurek, které již mám, má to své kouzlo. Navíc jsem díky výměně figurek měl dnes tu čest poznat ndrua (velmi sympatický zatrolenec), se kterým bych jinak jen hovořil tady. Takže sběratelství nezatracuji, ba naopak :)

19.11.2010 23:28:12

dovoz
Máte někdo zkušenosti s nákupem v Zemi za Louží? (SFR a Chuck Pint)
Jak probíhal a kolik stál shipment, jestli všechno dorazilo jak bylo objednáno?

20.11.2010 21:27:47

to Sydo
Já jsem neřekl, že mi tyhle hry nesedí kvůli sběratelství. Spíše kvůli tomu, že bych jako spoluhráče musel mít podobně postiženého a to nemám a taky mi příliš nesedí tak nějak samotný princip těchhle her. Není to nic konkrétního, je to spíš takový pocit.

20.11.2010 21:31:51

re: dovoz
Jednou jsme objednávali přímo od SFR. Jediné proč se to vyplatilo, bylo, že prodávali sáčky z Kickerpacků Feralů a Nemrtvých (kostky byly bez krabičky) jeden za 3 dolary. Jinak se poštovný počítá podle váhy. Tuším, že za 12 Kicker Packů bylo poštovný asi 33 dolarů. (Mám pocit, že z celkové ceny to tvořilo třetinu až polovinu:(((() Jinak to došlo asi za 10 dní úplně jako klasickej balík na poštu.

20.11.2010 23:11:05

ještě k dovozu
Teď jsem si ještě vzpomněl, že v obchodě SFR se ti okamžitě objevuje cena poštovného podle toho, kolik si tam dáš zboží. Je to tuším v kroku check out. Jediný co pro to musíš udělat, je se tam zaregistrovat.

20.11.2010 23:57:55

obsah starteru
Obsahuje starter vzdy stejne kostky nebo jsou namichane nahodne?

3.12.2010 11:22:11

Raven
Nejsem si jist, ale mám pocit, že k základním rasám jsou jenom startery, takže budou míchány náhodně.

3.12.2010 12:16:16

Raven
Je to náhodné.

3.12.2010 12:18:43

Stepan - terény
člověče ty terény - paráda, to si zaslouží i nalepit na něco pevnějšího.

Už se těším až budu zkoumat kostky, zatím jsou ale v nedohlednu. Pokud nerdorazí do vánoc, stejně koupím jeden Starter. Výhoda je, že na této hře není poznat co do toho člověk vrazil, vždyť jsou to "jenom" kostky. Budu doma tvrdit, že byly za babku :)

3.12.2010 22:32:49

Kouzla a první kola
Tak jsem se včera trošku kousnul a udělal žetony pro kouzla, která mají vliv po určitou dobu. Je to přeci jen rychlovka, ale by mohla stačit. Snad poznáte, co je co. Všechny obrázky jsou z Magicu.
Připravil jsem také přehled dvou kol. Snad to pomůže začínajícím hráčům.

6.12.2010 12:01:12

Stepan
Moc pěkné a řekl bych víc než dostačující:)) Jen tak dál:)

6.12.2010 12:42:22

včerejší hraní
tak jsme včera dali s eyronem jeho první (a mou druhou) partii a dojmy mám čím dál lepší. fakt mě to moc baví a pravidla už začinám dostávat do krve. dá se toho docela dost vymyslet. náhoda samozřejmě hraje nemalou roli, ale když má člověk z čeho vybírat, dají se vymyslet zajímavé kombinace. prostory pro strategii jsou nemalé. parádní kostkovka prostě. ach jo, chci mít všechny rasy, všechny kostky, safra! :)

3.3.2011 13:57:17

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Zločin v L.A. + Po stopách zločinu
Detektiv: Zločin v L.A. + Po stopách zločinu
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas