Dorn - Výprava za Bránu Osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 240x (Seznam vlastníků)

Dorn - Výprava za Bránu Osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Filip Kozák
Jan Drevikovský
Kryštof Kozák
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reedice???

Tak sem se na dorn.cz právě dočetl že chtějí udělat reedici,což mě trochu nakrklo. Tento rok sem si pořídil 2. vydání protože je přeci jen kompatibilnější s rozšířením. Např. figurky,ale i větší herní plán atd. A přesto,že tam mají pár dobrých argumentů proč to udělat,uvítal bych spíše rozšíření. A vy?
10.1.2013 10:37:44

letos?
Únor 2014? Opravdu? :O

21.1.2014 16:45:39

Coo???
Odkud je tahle informace?

21.1.2014 19:21:25

vance
Zavolal jsem do obchodu kde mají inzerováno dorn,únor 2014. Zeptal jsem se, a odpověď byla ...nová edice. Jistý si budu až ji uvidím.

21.1.2014 20:26:42

Paráda
Chlape,díky za tohle info...

21.1.2014 20:41:10

Tak to je mazec!
Akorát mě překvapuje že of. stránkách o tom není ani slovo...

21.1.2014 21:29:06

...
možná tajemství :-)

21.1.2014 21:32:43

RE. reedice
ahoj, nevím jestli to nebude spíš slovíčkaření, v 2006 vyšel Dorn, v 2008 vyšla potom 2.edice (včetně ENG), info např v boardgamegeeku; pochybuji že by zapomněli na PR... na fantasygames.cz je též předobjednávka na únor 2014, ale o reedici ani slovo .. .
samozřejmě doufám v reedici

23.1.2014 14:58:07

Pár kousků k dispozici
Jak to bude s reedicí nevím, ale momentálně máme pár kousků stávajícího vydání v altařím eshopu, stáhli jsme je z jedné komise.

27.1.2014 20:05:25 | Upraveno autorem (porovnej)

:re-edice
Pokud vím, tak Loris Games v současné době pracují na nějaké hře s "upíří tématikou" + chtějí více prosadit Mallacu, takže na re-edici Dornu nečekejte. Dřív jak za půl roku, a to ještě s otazníkem kvůli financím...

Offico fórum je dead už velmi dlouho, takže pokud by se něco chystalo, už dávno by se autoři ozvali. Spíše se do té doby utvoří banda fanoušků, která po vzoru Dave_Jame vytvoří jakousi alternativní rozšiřující platformu, ale to ukáže až čas. :-)

4.2.2014 22:56:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Dorn 2.0 (reedice)
Ahoj, jsem tady za autory reedice Loris Games. Skutečně jsme na reedici začali pracovat. Ale pokud jste si ještě nedávno pořídili původní Dorn (2006 nebo 2008), rozhodně nelitujte! Nový Dorn 2.0 bude úplně nový - tzn. nepůjde jen o dotisk s revizemi, ale o zcela nový příběh, prostředí, nestvůry, nové situace atp.

Čili mít původní Dorn a Dorn 2.0 = budete mít dvě dost odlišné hry. Pokud máte k Dornu 2.0 nějaké náměty, pošlete nám je prosím na dorn@lorisgames.cz.

Zajímá nás, co chcete změnit, co zachovat, co vám chybělo, co váš štvalo atp. Budeme moc rádi za konkrétní o obecné podněty. Také si s námi na tomto e-mailu můžete domluvit účast na testování prototypu.

Ještě info k načasování - fanoušci budou muset být trpěliví :-) V roce 2014 se reedice na 95 % nestihne.

Jirka

12.5.2014 10:43:55

jirka
na jednu stranu jsem potěšen a na druhou zklamán. :-)
Chtěl jsem se zeptat zda Dorn a Dorn 2,0 bude možné spolu kombinovat a zda bude Dorn 2,0 kompatibilní s rozšířením - Kostěj?

Jinak děkuji klukům a ostatním z týmu za super hru :-) a držím palce ať se vše vydaří!

12.5.2014 10:54:11

morpheus: reedice
Na to neumím zatím odpovědět :-) Kompatibilnost některých prvků starého a nového Dornu (třeba nestvůr či postavy) by byla fajn, ale není primárním cílem. Jestli se podaří, bude to spíše bonus pro fanoušky. Cílem je hlavně zvýšit variabilitu hry, což by se mělo projevit na koncepci hrací desky...

Ale klidně nám napiš na dorn@lorisgames.cz, co bys do nového Dornu z toho starého chtěl nejradši přenášet :-)

Pokud jsi velkým fanouškem, určitě Tě rádi uvidíme na jednom z testů. Občas nějaké testy avizujeme zde: www.facebook.com/LorisGames

12.5.2014 11:02:57

2.0
Začínám střádat do prasátka :-))

12.5.2014 16:34:38

dotaz :)
Ahoj tak co Dorn? Něco nového?? :)

27.12.2014 22:05:28

Ala

Dorn
Ahoj, nemáte někdo Dorn k prodeji? Měli jsme a bohužel nám byl poničen :-(. Díky za jakékoliv info.

19.1.2015 19:31:35

Dorn
Tak to budeš mít dost štěstí, pokud ho seženeš. Ale zřídkakdy se objeví tady v bazaru...

21.1.2015 08:55:49

...
A svůj Dorník, byť taky už trochu ošoupaný, nikomu nedám :)

21.1.2015 08:57:35

lorisáci
ho prý asi vydají až příští rok
Protože nyní bude zaklínač a talisman a tak se bojí, že by nešel.

21.1.2015 11:19:57

to je furt
příští rok, příští rok...ale tak zas je aspoň se na co těšit. A tady v tom případě se těším dvojnásob, co kluci vymysleli :-)

21.1.2015 11:21:28 | Upraveno autorem (porovnej)

bude to uz na buduci rok?
mate niekto info priamo od tvorcov?
Rozmyslam (z dovodu ze som nerealizoval kupu Descentu) ze pojdem radsej do druhej edicie Dorn-u
No zial nehral som ani jednu z tychto hier a tak neviem ci su podobne alebo vobec nie
Nemozete tieto hry niekto porovnat? Dakujem

18.12.2015 11:15:06

icinko
oboje jsou fantasy
v descentu jsou kostky a v dornu ne.
v descentu jsou plastové miniatury a dá se hrát kampan nebo jednotlivé scénáře v dornu je jen jeden scénář.

záleží co preferuješ, dobré jsou obě, jen v dornu není náhoda nebo uplně minimum náhody při rozdávání karet a losování silných nestvur.

18.12.2015 12:34:58

Názor na reedice
Osobně jsem spíš zastánce dotisků než nových edic. (Ještě tak proti opravám vážnějších pravidlových problémů do "dotisků" + vydání online errat pro hráče starších verzí, bych nic moc neměl.)
Hlavně pokud to má nějaká rozšíření, tak další (novou, jinou) grafickou úpravu považuji za problém - pak to bude vypadat jako "každý pes jiná ves", teda ne moc dobře (rozhodně hůř, než kdyby základní sada i rozšíření byly všechny ve stejném stylu).
Nicméně to je můj osobní názor. Nepatřím mezi hráče, kteří s vydáním nové edice starou verzi prodají a koupí si novou - nechám si tu, co mám, akorát to sníží moji ochotu pořídit si další rozšíření (v jiném stylu).

1.5.2016 11:27:04

nekra
No, von ten Dorn 2, bude Dorn 2. Takže trochu jinak. Nebude to jen jiný grafický kabátek.
Jinak na reedice všeobecně, mám podobný náhled.
Jen s tím, že většinou když už, tak stará hra zustane, a přiřadí se nová. :o)

2.5.2016 12:51:39 | Upraveno autorem (porovnej)

reakce
petrin: Bez osobního zažití, obrázků z netu nebo alespoň vyjádření více hráčů se k tomu oznámení stavím rezervovaně - mohou nastat případy, kdy to pak hráči vnímají jinak, než byl záměr tvůrců (co má být jiné, je dost podobné, co má být podobné, je jiné). Zatím mám dojem, že je na Dorn 2 uvaleno informační embargo - informací poskrovnu, obrázky žádné.

8.5.2016 08:03:23

Nekra
čehož se trochu bojím, aby to nevyšumělo do ztracena, protože v opačném případě by vydavatelé alespoň poskrovnu pravděpodobně o svém produktu dávali vědět předem, aby neupadl v zapomnění, nebo tak... her je jako máku, že...Tuším, že před dvěma lety se vydání odložilo s tím, že vychází Descent cz, tak aby toho nebylo moc ;-) Proč se odkládá teď, kdo ví, kdo to ví... :-D

8.5.2016 09:04:00

Vybíráme z Bazaru

Dead of Winter (EN)
Dead of Winter (EN)
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas