Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Trůnní sál a vítězní body

Ahoj, mám dvě otázky ke hře :)
Je možné použít Trůnní sál na tu samou kartu pro zdvojení účinku?? Jde mi hlavně o možnost, když mám na ruce tři karty, z toho 2xTS...a požil bych TS na TS a teprv pak na tu třetí kartu. Nebo vlastně i možnost použít oba na stejnou kartu v případě více karet na ruce.
A když se hraje se Zahradami, počítají se zahrady do celkového počtu karet??
Díky ;)
21.5.2011 23:43:02

a
ahoj, citam tu celkom fajn rozpisany postup ako hrat kombo na TS, mam namodelovanu taktuto situaciu: a naozaj si neviem rady, poradte:

mam na ruke 3x TS, jednu carodejnicu a jeden VitaznyBod.

1,zahram TS, na ktory mozem zahrat akcnu kartu 2x
2, zahram druhy TS na ktory opet mozem zahrat akcnu kartu 2x
3, zahram treti TS detto
4. na treti TS zahram carodejnicu ktora mi umoznuje zobrat +2 karty a superom dam kliatbu

ostal mi na ruke 1VB a dve nove karty ktore si potiahnem budu : medak a dalsi vitazny bod.

Teraz sa vratim k prvemu TS ktory som zahral na zaciatku svojho tahu. na nom lezi dalsi TS, ktory mam zahrat dva krat, tak teda ho hrajem druhy krat lenze ja nemam uz ziadnu akcnu kartu na ruke a teda mi tento TS prepadava, to iste aj treti TS a nakoniec zahrajem carodejnicu druhy krat. potiahnem si kovaca a vesnicu.

v tomto momente sice uz mam na ruke akcne karty, ale nemam uz ziadne volne akcie a teda idem nakupovat za onen jeden medak.

JE tato postupnost spravna? alebo si mam zahrat carodejnicu druhy krat hned a na ostatne trunne saly by som mohol pouzit este kovaca a vesnicu

10.3.2015 19:42:00

nejsem expert dominion hraji jen na mobilu
Ale podle mého se nejdříve dvakrát spustí efekt čarodějnice a až pak se bude na trůnní sál hrát další akční karta.

10.3.2015 19:50:50

a
dnes som v jednej specializovanej predajni na hry dostal info, ze na tomto serveri by som sa mohol dockat odpovede od rozhodcu co chodi na turnaje, tak budem trpezlivo cakat :)

10.3.2015 20:28:22

Kombo trůnního sálu
S tím jsou největší problémy, i když ve skutečnosti, když si to rozfázuješ naprosto přesně podle textu karty, problémy nenastávají.

Nejdříve případ 1, na ruce máš 2*TS a 2*Čarodějnice (mé oblíbené, v jedné hře jsem to tak měl dvakrát). Zahraješ TS, který říká, vem akci z ruky a zahrej ji dvakrát. Vezmeš druhý TS. Opět vybereš akci z ruky, tedy Č. Dolízneš si 2 karty, ostatní berou kletby. Jenže tuto Č opakuješ podruhé kvůli efektu druhého TS. Bereš tedy znovu 2 karty, ostatní kletbu. TS je tedy proveden, jdeme o úroveň výš. Tam je ještě ten prvně zahraný TS. Druhý TS byl zatím proveden jen jednou, zopakujeme jej tedy podruhé. Podíváš se, co máš za karty. Máš tam Č a třeba jiné akce. Můžeš zahrát naprosto libovolnou z nich. Klidně i další TS, pokud by byl mezi nimi. Řekněme pro příklad, že máš jen Č a spoustu peněz nebo bodů. Zahraješ tedy druhou Č z ruky a provedeš ji dvakrát. Bereš 4 karty, ostatní po dvou kletbách a začínají tě nesnášet. Efekt druhého TS je tedy ukončen. A co první TS? Ten už je taky splněn, protože druhý TS byl už taky odehrán dvakrát. Provádění akcí je tedy u konce a s tím balíkem karet kupuješ provincii. Pro shrnutí, celkový efekt je: + 8 karet pro tebe, + 4 kletby pro ostatní.

K tvému příkladu:

1) - 3) Bez debat, udělal bych to naprosto stejně.
4) Jasně. Čarodějku provedeš zároveň podruhé, takže bereš další 2 karty a soupeři další kletbu.
5) Třetí TS je ukončen, je tu ale druhý TS, který přikazuje zahrát podruhé ten třetí TS. Podíváš se, jestli máš na ruce nějakou akci. Máš tam 2*bod, 1*měďák, kováře a vesnici. Zahraješ třeba Kováře, takže bereš 6 karet (2*3 karty).
6) Druhé provedení třetího TS je u konce - byl použit na Čarodějku a Kováře. Tím je ukončeno i provedení druhého TS. Je tu ale první TS, který má za sebou stále jen jeden průchod. Takže jdeme podruhé zopakovat druhý TS, takže hrajeme opět třetí TS.
7) Na ruce máme Vesnici a něco dalšího, třeba Festival. A k tomu spoustu peněz a bodů. Zahrajeme Vesnici, bereme 2 karty. Důležitá věc, nyní máme ještě +4 akce!
8) Nepřibyla žádná akce, je tu jen Festival, zahrajeme jej tedy na druhý průchod třetího TS.
9) Třetí TS byl zahrán dvakrát, druhý TS už taky dvakrát, první TS je tedy ukončen. Po zahrání Vesnice a Festivalu máš ještě 8 akcí, 2 nákupy navíc a 4 peníze navíc.

Zjednodušeně: Pomocí 1 TS zahraješ jednu akční kartu dvakrát. Pomocí dvou TS zahraješ dvě akční karty dvakrát. Pomocí tří TS zahraješ 4 akční karty dvakrát.

10.3.2015 21:48:05

postupnost
cize v mojom popisovanom pripade, zahram carodejnicu dva krat skor, ako zahram dva krat trunni sal, ktory som vylozil skorej. toto je ta moja zakladna otazka,, ze ci musim dodrziavat odohranie kariet ako ich vykladam, alebo mozem ist barsjak a teda hrat sa hoodne dlho :)) akurat som rozbalil prosperitu a wuala,, je tam karta co umoznuje hrat akcnu kartu tri krat :)) tesim sa

10.3.2015 21:54:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Posloupnost
Ono ve skutečnosti opravdu zahráváš karty přesně v tom pořadí, v jakém je vyložíš. Ale to zahrání karty znamená provedení kompletního efektu textu na kartě, což v případě TS může vypadat jako hraní "pozpátku". Takže ano, pokud máš na ruce dost akcí, tak můžeš hrát hodně dlouho. Už jsem viděl dvakrát protočený balíček na několikanásobné zahrání TS...

10.3.2015 21:58:39

Trůnní sál
Prostě a jednoduše - princip je takový, že pokud zahraju Trůnní sál na Trůnní sál, a pak zahraju populární Čarodějnici, díky níž si doberu i nějaké ty akční karty, tak v momentě, kdy přijde na řadu druhé zahrání zdublovaného Trůnního sálu, už mám ty akční karty "v ruce" a tím pádem je splněna podmínka pro to, abych jednu z nich mohl zahrát na druhé zahrání Trůnního sálu. Je tak? :)

26.6.2015 09:51:29

Trůnní sál
Ano, je to přesně tak, jak popisuješ. Přesněji je to tak, že dokonce jednu z těch akcí na ruce budeš muset zahrát ;-)

26.6.2015 12:01:38

Trůnní sál
Také potvrzuji. A protože to, co popisuje zruda, může občas vést k nechtěnému efektu, autoři při tvorbě Královského dvora raději použili možnost místo povinnosti.

26.6.2015 15:04:48

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Akt. cena: 650 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas