Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karas

obalene karty?

Ahoj. Několik dotazů:
1) máte obalené karty?
2) jak?
3) jsou karty anglické verze stejných rozměrů jako česká verze?
Díky :)
6.2.2010 19:13:17

Obaly
Ze své pozice letitého hráče sběratelských karetních her musím s většinou z Vás nesouhlasit. Jsem všema deseti pro balení karet do obalů a pro používání podložek.
Když jsem se poprvé dostal do komunity hráčů, bylo pro mě dost zvláštní vidět, že jsou karty obalené, ale teď je to pro mě samozřejmost. Naopak, když někde vidím neobalené karty, jsem z toho víc než nesvůj. Proč karty balit? Líp se míchají (karty v obalech se míchají jiným způsobem než neobalené. Ten způsob je rychlejší a efektivnější), papír se znehodnotí rychleji než obal (výrazně rychleji), o kartu v obale se nebojím (karta se může i nejopatrnějšímu někde trhnout nebo tak a já si nechci znehodnotit hru a zkazit si tak večer.

U téhle hry je však otázkou, zda se vyplatí investovat do obalů. 100 ks obalů za cca 120 kč od FFG tj 600,-, hra za 850,-. Pořád mi to vychází lépe pro obaly, ale i tak chápu, že se do toho každému nechce, páč to je v podstatě obaly vs nějaká další hra.

19.1.2011 14:18:08

Rozměry karet
Ahoj čau, chtěl bych se zeptat jaké jsou rozměry karet? Chci se je obalit, protože jsou velice náchylné na opotřebení. jsou lepší větší rozměry obalů? Jaké jsou možnosti je koupit? V ČR nebo v zahraničí? Koukal jsem po netu a jediná informace se ke mě dostala že na FFG jsou dobré. prosím poraďte :)

31.1.2015 12:08:04

Obaly na karty
obaly kúpiš v každom obchode s doskovkami.

Tu máš tipy na obaly, do kt. môžeš obaliť Dominion:

Number of Cards: 500
Arcane Tinmen Sleeve Size: Large (AT-10402) 59 x 92 mm
Fantasy Flight Sleeve Size: Standard European 2 5/16" x 3 9/16" (59x92 MM)
Mayday Sleeve Size: Standard Euro 59 x 92 mm
Swan Panasia Sleeve Size: SWN-025 60 x 92 mm
Ultra Pro Sleeve Size: Standard European 59 x 92 mm

31.1.2015 12:55:01

?
Laminovat nebo ne?

31.1.2015 20:08:34

karty
Dominionu mi pripadaji hodne kvalitni. Po desitkach odehranych parii jsou jako nove...

1.2.2015 12:15:01

navíc
obaly stojí skoro stejně jako nová hra, pokud by se odrbali, tak radši koupím nový dominion.

1.2.2015 12:35:22

obaly
Tyjo, hledal jsem jen jakou velikost mají karty na dominion abych na to mohl koupit obaly ale tady tahle diskuze je fakt k smíchu. No alespon že tady ty rozměry jsou.

20.12.2016 17:26:58

59 je málo!
LoLo, koupila jsem si obaly 59x92, zkoušela jsem do nich narvat první kartičku, no když to vypadalo asi jako Tess Holiday ve večerních šatech, tak jsem si řekla, že jdu radši sehnat něco širšího :D Teď jsem si objednala 93,5 x 92 Mayday z fantasyobchod(u).cz, protože si říkám, že rezerva do šířky neuškodí, tak uvidím a budu referovat ... a ty Swan Panasia 60x92 by možná prošli, no nesehnala jsem je tady v ČR. :)

26.3.2018 15:02:47 | Upraveno autorem (porovnej)

epocha1
Kdybys někdy potřebovala vědět velikosti potřebných obalů ,tady je vše :
https://boardgamegeek.com/geeklist/164572/card-sleeve-sizes-games/page/37?

26.3.2018 17:08:35

Bastacka

veď presne z tohoto odkazu na BGG som skopíroval všetky použiteľné obaly

26.3.2018 17:23:25

Lolo
Já vím,já ji hodil odkaz na bgg,že tam může najít všechny hry,kdyby potřebovala další obalit.

26.3.2018 17:50:54

Jo!
Kapku starší diskuse, ale přidám se. Přiznám se, že zejména v současném stavu "většina rozšíření nesehnatelná" je argument, že až se kartičky opotřebují, koupím si novou sadu, trochu odvážný. Jinak mně se obalování kartiček osvědčilo i u jiných karetních her, které hodně hrajeme. A protože nehrajeme jen doma na koberci nebo na stole, ale i v té hospodě, na táboře na zemi, zkrátka všude možně, tak karty skutečně přichází k úhoně.

Základní sadu Dominionu jsem získala už hranou, takže jsem pěkně viděla, jak MOC je z rubu poznat měďák nebo statek (= totálně ošoupané) od zlaťáků nebo akčních karet.
Nicméně taky mi ty fólie alá Magic nepřijdou moc sympatické, takže jsem se stejně jako jiné mé hry jala je olaminovat klasickou, širokou izolepou. Izolepa je širší, než karta, takže na ní nejsou žádné spáry, mám na to grif, díky kterému není izolepa na kartě zkrabatělá, lze ji krásně ostřihnout až úplně do kraje. Míchání je pohoda, karty ani neztratí jistou poddajnost a měkkost, jako je tomu u laminování, polití ani jiné násilí jim nevadí. Akorát je to teda strašlivá drbačka.

Nicméně, hry mám proto, aby se hrály, takže, abych navázala na předchozí přirovnání, je chci mít připravené na to, kdekoliv a s kýmkoliv. ;)

18.5.2020 14:19:51

Vybíráme z Bazaru

Barcelona ENG
Barcelona ENG
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas