Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karas

obalene karty?

Ahoj. Několik dotazů:
1) máte obalené karty?
2) jak?
3) jsou karty anglické verze stejných rozměrů jako česká verze?
Díky :)
6.2.2010 19:13:17

Laminátování
Já všechny kartičky laminátuju.Drobné překlady přeložím vystřihnu a zalaminatuju.Podle mne je to nejlepší.Kartičky pak ostřihnu co nejvíc to jde a jsou super. Nemastí se, ani se neošoupou a jsou pevnější.Mám tak ošetřeny téměř všechny . Doporučuju.Jen je to drbačka.Ještě že manželka při televizi stříhá.Já bych se z toho zbláznil.Zrovna dnes stříhá Thunderstone.

6.2.2010 19:22:41

obalené karty
1) nemám a ani bych nechtěl mít. Dominion se hraje stylem, kdy se karty non stop drží v ruce a míchají, prostě jsou pořád v oběhu a obaly tenhle oběh dost brzdí. Hrál jsem jednou Dominion na turnaji s obaly (klasické levné Magic obaly) a vůbec se mi s nimi nehrálo dobře. Je sice pravda že to bylo hlavně tím, že obaly byly o dost větší, ale zase jsou tenčí než by byly obaly na míru ale vlezly se do krabice (sice na těsno, ale vlezly. Ovšem vůbec nebylo jednoduché tam některé balíčky nacpat, zvlášť ty velké s penězi). No prostě klasické Magic tenké obaly a Dominion je kombinace, kterou už nikdy nechci zažít :). A pevnější obaly na míru zase výrazně zvětší balíčky co se tloušťky týče a do toho plastového zásobníku nepůjdou narvat.

3) řekl bych že jo

6.2.2010 19:23:37

Beholder
Máš pravdu.Já Dominion také z tohoto důvodu nemám zalaminátovaný.Ale těch her ,kde se pořád míchají karty zase moc nemám.A to začáteční míchání v jiných hrách jde celkem v pohodě.

6.2.2010 19:29:38

Karas

obaly
Beholder: jj magic obaly levne jsem zamitl hned. Hlavne kvuli tomu, ze karty jsou mensi nez magicove a plavou v nich. Balil jsem ted karty Runewars do obalu od fantasy flightu a ty by sedely dobre ... jenze 50 jich stoji 55Kč a to jaksi pri trech krabicich po cca 500 kartach se mi moc nechce. tak nevim :) laminovani bych za sebe spis volil pro mensi pocet karticek :)
Ze se karty nevejdou do krabice, bych ozelel a udelal si nejaky jiny system ..... nevi nekdo levnejsi variantu obalu, ale ne magic velikost?

6.2.2010 20:02:12

kartičky
např. z Citadely jsem oboustranně polepila samolepící folií a jsou téměř nezničitelné.

6.2.2010 20:06:12

ad obaly na karty Dominionu
Přesně jak říkal Beholder. Obaly, polepování nebo laminování karet Dominionu je naprostá ptákovina. Pokud bych byl až tak intenzivní hráč Dominionu, že by se mi, i přes hraní různých karet království v každé hře, karty zničily, tak si raději pak koupím zase novou hru. Míchat všelijek zapytlíkované a polepené karty je fakt o ničem.

6.2.2010 20:22:24

Karas
No a cena je další problém u lepších obalů. V krabici (anglická verze) sjem měl letáček s reklamou na nějaké obaly na Dominion, ale podle mě budou v podobné cenové relaci jako ty od FFG. Já osobně bych obaly u této hry vůbec neřešil :). Ale já je vlastně neřeším u žádné hry, obaly používám jen u her u kterých mám počeštěné karty

6.2.2010 20:27:24

Karas

obaly
mam ceskou verzi a popravde jsem premyslel ze az koupim rozsireni a budu kombinovat karty, tak uz ted ho mam jetej neb ho hrajem casto a bude poznat karty z intrik, .....
No nejspis to vyresim ze koupim anglickou verzi vse najednou a bude .....:) no a bez obalu teda to vypada :)

6.2.2010 20:31:06

re: Obalene karty
Vsechny karty Dominionu (vsech krabic) jsem dal do levnych obalu, nevadi ze trosku plavou. Duvod je ten, ze tomu neni tak dlouho co mi je kamos polil vinem. Takze vsechny karty mam v obalech a jednotlive karty mam v dalsich saccich, takze se mi vse krasne vejde do jedne krabice. Vsechny random karty mam spolecne, stejne vzdy hrajem (losujem) se vsema kartama ze vsech krabic. Velmi prakticke, karty pristi politi prezijou a ja jsem s resenim max. spokojenej.

7.2.2010 10:43:16

PJ

Obaly a ochrany?
Promiňte mi mírně lechtivý dvojsmysl, ale bez ochrany je to prostě lepší. Pak se mi prostě ztrácí pocit, že hraju s kartami, necítím jejich strukturu, jejich vůni a nedají se skoro míchat.
Pokud mi někdo hru zničí/poleje, tak mu ji přenechávám a očekávám od něj hru novou.

7.2.2010 10:53:46

Nesnasim obaly
takze zadnej obal na me karty nesmi! Co bude s politou hrou budu resit az v momente, kdyz ji nekdo (vcetne mne) polije.

8.2.2010 07:53:18

Rozhodně obaly
Zvlášť u hry, jako je Dominion, kde se karty neustále míchají, jsou obaly užitečné. Takže je mám od začátku obalené. Problém je samozřejmě v tom, že se pak nevejdou do původních přihrádek, ale to koneckonců platí i po přidání nějakého toho rozšíření.
Nevím, co myslí Beholder tím, že obaly "brzdí oběh" karet...
Mluvím tu ale o pevných obalech s neprůhlednou zadní stranou , ne o průhledných pytlíčcích, které se po pár hrách zohýbají.

9.2.2010 15:29:07

Karas

Vlad
jake obaly mas na mysli? klasicke magic nepruhledne? Tam se ale karta dominionu nevejde dle me zkusenosti (ny vysku kousek kouka a plave :()
Kdyztak posli odkaz, jestli to resis nejakymi konkretnimi obaly.
Diky

9.2.2010 16:35:20

to Karas
Nejdřív jsem použil magikové obaly, neprůhledné s texturou. Když jsem zjistil, že karta nahoře zhruba o půl milimetru přesahuje obal, řekl jsem si, že pořídím nějaké jiné, vhodnější.
Ale po pár hrách jsem se ukázalo, že to nijak zvlášť nevadí a ani s tím plaváním to není tak strašné. Rozhodně se to velice dobře míchá. Takže nakonec zvítězila lenost a tohle "provizorní" řešení už mi zůstalo :)

9.2.2010 16:47:11

provizorium
Vlad: Opět se ukázalo, že jednotka pro měření délky provizoria je jeden Furt :D

9.2.2010 17:58:50

ad Vlad
To mi fakt rozum nebere - obalovat karty. To mi připomíná mého švagra, který měl v igelitovém pytlíku dálkové ovládání aby se neošmatalo a nebo mi to připomíná u někoho přehozy na sedací soupravu v obýváku, které se sundávají jen když má přijít návštěva. Mě osobně je mi takové obalování hrozně proti srsti, protože mi to snižuje zážitek z používání těchhle věcí. Věci jsou přece k tomu aby se používaly tak, jak mají. To bychom taky mohli chodit v botech navlečených do igelitových pytlíků, aby se náhodou nezašpinily, nebo chodit v pláštěnce abychom se náhodou v tramvaji neotřeli o nějakou špínu. Nikomu to ale neberu, jen říkám svůj názor. Pokud by někdo se mnou chtěl hrát hru s obalenými kartami (z důvodu ochrany, ne z důvodu lokalizace do češtiny), tak takovou hru bych odmítl. A u Dominionu mi to už rozum vůbec nebere.

9.2.2010 20:01:29

kren
Já si třeba teď obalil Runewars - je to jediná hra, kterou mám obalenou. Důvody?
1) Hrajeme v hospodě a jelikož to není zrovna prostorově skromná hra, občas přes ní výčepák nese kapající půllitr a jednou se na ní zvrhla sodovka. U hry jako RW mi to nevadí.
2) Karty se obalené lépe míchají.

Btw. Tón tvého příspěvku mi přijde až příliš pohrdavý, každý má volbu si karty obalit či ne, shazovat ho tu za to je k smíchu.

9.2.2010 20:07:58

to Sydo
No pohrdlivé to rozhodně není. Jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor, že když mi někdo nabízí hru s obalenými kartami, tak mne to strašně rozčiluje. Mě to obalování prostě strašně vadí. Já chápu, že si chce někdo takhle šetřit hru, ale myslím, že na nepravém místě. Když už si chci šetřit hru, tak před hrou dám na stůl hrací plátno a nechci aby někdo při hře jedl chlebíčky s bramborovým salátem, ale obalovat samotné herní komponenty mi hrozně vadí. Braní her do hospody je kapitola sama pro sebe, já bych třeba takovou hru do hospody nebral a když už jo, tak bych ty obaly používal skutečně jen pro hospodskou hru. Navíc u Runewars se určitě nemíchají karty tak často, jak u Dominionu.
Celkem nechápu poznámku, že karty se v obalu lépe míchají ????
Karty musí u míchaní svištět a pleskat a to si tedy vůbec nedovedu s obaly představit.

Jinak pokud někdo vnímal můj příspěvek jako pohrdání lidmi, kteří si chrání hry obalem, tak se moc omlouvám. Já osobně pohrdám jen obalováním karet jako takovým, protože je mi to fakt proti srsti. Ale když to někdo dělá, tak je to jeho věc a nic proti takovému člověku nemám a spíš bych při hře s ním dal k dispozici svou hru bez obalů, byť by se měla poněkud poničit. Zastávám názor aby věci sloužily nám a ne my věcem.

PS: Když tak až v sobotu přijedeš, tak si můžeme kvůli tomu dát do ringle :). Jinak doufám, že pro natáčení ty karty u Runewars z obalů vyndáš :D. A abys věděl, že nemám nic proti lidem co obalují, tak se o tom můžeš při natáčení zmínit, že ty hry jsou nákladné a tak si je chce někdo chránit. :)

9.2.2010 20:28:36

kren
OK, obaly sundám, asi by se to lesklo. Já raději míchám karty v obalech, jdou pěkně napasovat do sebe, což je způsob, kterým neobalené karty nezamícháš, jelikož bys je zničil. Já na to mám grif z Magicu, takže už jsem zvyklý. Je pravda, že třeba obalování a zatavování všeho u hry mi také vadí (když jsem u Siarona hrál TI3, připadal jsem si jak na hygienické stanici), ale ty RW si zkrátka chráním. Ad jídlo a pití u hry - to já zase chci, aby u hry byla atmosféra pohody, všichni se mohli bavit, pít a jíst a nepřerušovat kvůli tomu hru. Nutit ostatní chodit pít a jíst někam vedle je podle mě pohrdáním spoluhráči. Hru holt beru jako společenskou událost a ne nějaký obřad :)

9.2.2010 20:37:41

Karas

Sydo, kren
:D hezka "prestrelka"
zalozil jsem tohle vlakno, abych zjistil jestli nekdo nema tip jak obalit karty do dominionu (neb magicovy obaly se mi na tom nelibi.... viz nize) a to z duvodu:
1) michani - stejny gryf jako Sydo (magic, doomtrooper, a mnoho dalsich karetek)
2) az koupim ceske rozsireni bude poznat ohrame karty v decku ze zakladni sady (takze premyslim o obaleni...)

jinak runewars sem si obalil z podobneho duvodu take jako Sydo, ...

u vetsiny her mi to prijde osobne taky zbytecne, ale tady kde rozhoduje ze vim ze navrhu je osoupana karta, nebo nova z rozsireni ...

btw chysta se nekdo z teto spolecnosti na dominiontour ted v Praze?

9.2.2010 21:16:49

to Sydo
... Hru holt beru jako společenskou událost a ne nějaký obřad.
Jo to já taky to s tebou plně souhlasím. To mé vyjádření:
"Když už si chci šetřit hru, tak před hrou dám na stůl hrací plátno a nechci aby někdo při hře jedl chlebíčky s bramborovým salátem." bylo spíš jako řečnický všeobecný výraz či jak se tomu literárně nadává. Ne že já to tak dělám. Zvlášť doma s dětma začínáme vždycky hrát hru a děti si vzpomenou, že ještě nevečeřeli :D. Jo a jinak s tou hospodou jednou málem skončilo převržené pivo v mojí Agricole, ale naštěstí ji těsně minulo a skončilo v kabelce mojí spoluhráčky, kde pak úspěšně plavaly všechny doklady a peněženka:).

9.2.2010 21:19:17

kren
Moje hry zatím naštěstí moc k úhoně nepřišly - jen jedne politý dílek u Runewars a jednou se zvrhlo pivo na Hive, ale tam to ani zbla nevadí :) Jen je mi do teď smutno, když vidím svůj starý Talisman, který bratr kdysi polil černým čajem. ale aspoň to vypadá jak pergamen :)

9.2.2010 21:33:06

obaly
Osobne jsem ted akorat daval do obalu zaklad k arkhamu, ale jenom ciste kvuli vkladani cestiny. Obaly od FFG jsou skutecne pevne, neco vydrzi, ale karty po sobe jezdi jako zele na toboganu.

10.2.2010 09:04:00

Obaly
Ja teda nebalim, ale zvazuju to u Thunderstone, protoze tam jsou karty fakt pekne. Jinak nejvetsi uhony dosla A Brief History of the world, na kterou dosla pivni záplava zahrnující celou Asii, Evropu a cast Afriky. Na druhou stranu me to nijak zvlast nerozhodilo, bo muj pristup je takovy, ze hry jsou od toho, aby se hraly, a ne uchovavaly jako nejaky poklad:)

10.2.2010 09:31:28

Bajn
jj obaly od FFG jsou ze začátku kluzké a ještě když do nich dáváš překlad, tak jsou dost nafouklé, ale mě se osvědčilo karty skladovat ve hře v co nejtěsnějším balíčku, vyrobil jsem na to takovou krabičku na míru a vždycky ji ještě svážu gumičkama a karty jsou permanentně slisované a časem splasknou a klouzání se časem taky zmenší ohráním karet.

10.2.2010 09:56:58

Vybíráme z Bazaru

Pošli to dál!
Pošli to dál!
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas