Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

RftG za 99,-

http://www.levneknihy.cz/hra-dobyvatele-vesmiru/d-118240/

:) Asi si pro ní dojdu ...
5.9.2011 12:47:37

Parxel
Tak to jsem rád, že nelituješ :-)

5.9.2011 14:36:58

DV u nas
Taky se priklanim k tomu, ze male prodeje jsou predevsim a hlavne diky tematu. Scifi proste neni mainstream a to jak u dospelych, tak i u deti (netroufam si rict, jak to u mladeze :). Jinak hra je to vyborna, jen manzelka se porad nechce naucit tu symboliku, takze zatim hrajeme bez ni :)

5.9.2011 14:42:38

richmond
Presne tento problém mám ja s mojou frajerkou :) Skúšal som ju to naučiť, ale bohužiaľ nemá trpezlivosť na tú ako ty nazývaš "symboliku" a hráme to bez nej. Ale som rád že po 4 rokoch čo sme spolu, som ju naučil hrať celkovo spoločenské hry :)). Ale DV sa mojej partii veľmi uchytili a hráme ju stále keď nemáme čas na dlhé partie ako sú pri iných hrách. Pre mňa jedna z najlepších hier a fakt škoda že v československom trhu prepadla. Možno po tejto skvelej ponuke stúpne jej popularita aj u "normálnych " hráčov :))

5.9.2011 15:06:15

Kren, Richmond
tiez nad tym dumam.. co ak je to tym, ze je to az tak moc 'ina' hra doslova (tazko opisat) ze na skutocny hracsky zazitok to vyzaduje 'iny' pristup, mozno az myslenie (o pobrati pravidiel ani nehovoriac, SCI-FI tema detto, ne kazdy si v tom rochni:)
..co ak DV proste nie je az taky 'hlavny prud', aby to ludkovia v nasich luhoch zacali bezne hravat namiesto zolikov
a +: 'ini' hraci ju uz mali predtym a/alebo neveria, ze pridu CJ expanzie a/alebo bolo vytlacenych tolko kopii, ze to je len posledny krok predaja a/alebo..
..nejak sa CJ verzia dostala az do LK za vyrobnu, coz samo o sebe imho nijak nemeni hru samotnu..a v globale sa len 'hry' vac rozsiria viac..napr. ja som sa DV nedavno zbavil, ta 'inakost' mi az tak nesadla (a pritom paradna hra, bezpochyby, symbolika nemam problem-v pricipe vitam)..ale z LK som neodolal a vzal to ako darcek 'vo folii' pre niekoho.. snad semienko zaklici:)

5.9.2011 15:07:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: ad eshop levných knih
Tato hra v e-shopu nějakou chvíli byla, sám jsem si ji přes něj objednal. Ale cca za týden bylo vyprodáno.

5.9.2011 17:40:03

krásný pocit
koupit si takovou hru za 99,-. Škoda, že mě utekl Notre Dame

5.9.2011 19:58:49

DV
Tedy za 99,- jsem pochopitelně jedny vzal, dokonce jsem se cukal, jestli nevzít dva - neztratili by se. Ale!! Jako dárek nehráčům je to zcela nevhodné, jako hra do klubu deskovek se to taky zatím moc neujalo, ikdyž se kluci snaží, na strašně věcí zapomínají a nedá se to uhlídat. Když někdo nový přijde na pravidelné víkendové hraní, tak je taky nevytáhnu (San Juan ale ano). Je to fajn hra ale její užití je poměrně malé. Trpí tím, že česká herní obec je v plenkách. Docela by mě zajímao, kdo vybírá hry, které české firmy (Allbi,Mindok) vydají - někdy se ale sekne dost (Framáři apod.), ale u dobyvatelů jen neodhadl neochotu české veřejnosti učit se novou karetní hru a sci-fi téma tomu moc nepřidalo. Resume - Ať to firmy nevzdávají a hrnou to sem!!

5.9.2011 21:29:20

Dny Marianne
Blíží se dny Marianne a 30% sleva na vše v Levných knihách (s kupónem). Takže jestli tam ještě nějací jsou, můžete mít o víkendu dobyvatele za 70Kč. :-)

6.9.2011 00:53:10

t
hmm ,, tak mne sa ta hra vobec nezda byt divna, ani nic podobne. Skor si myslim ze ta hra nemala taku reklamu ako ostatne hry, resp. distribuciu. Vsak sa staci pozriet na carcassonne a osadnikov z catanu ktori su v kazdom jednom hrackarstve, kym DV som mal problem zohnat v dakom normalnom obchode .Taktiez by som sa nevyhovaral na scifi motiv. Skor by som povedal ze problem je v "nudnom" obale, velkosti skatule a cene, kde ked si clovek precita ze obsahuje iba dake karty a zetony, tak si to hrac ktory nenavstevuje tento typ web stranok rozmysli. Tieto veci podla mna dost rozhoduju o spravnom vplyve na zakaznika. A plus, myslim si ze vela "normal" hracov chodi nakupovat da sa povedat ze naslepo a prve kde vkrocia je hrackarstvo. Vsetko ale hovorim len z vlastnej skusenosti, cize moj nazor je subjektivny..

6.9.2011 03:38:02

t
hmm ,, tak mne sa ta hra vobec nezda byt divna, ani nic podobne. Skor si myslim ze ta hra nemala taku reklamu ako ostatne hry, resp. distribuciu. Vsak sa staci pozriet na carcassonne a osadnikov z catanu ktori su v kazdom jednom hrackarstve, kym DV som mal problem zohnat v dakom normalnom obchode .Taktiez by som sa nevyhovaral na scifi motiv. Skor by som povedal ze problem je v "nudnom" obale, velkosti skatule a cene, kde ked si clovek precita ze obsahuje iba dake karty a zetony, tak si to hrac ktory nenavstevuje tento typ web stranok rozmysli. Tieto veci podla mna dost rozhoduju o spravnom vplyve na zakaznika. A plus, myslim si ze vela "normal" hracov chodi nakupovat da sa povedat ze naslepo a prve kde vkrocia je hrackarstvo. Vsetko ale hovorim len z vlastnej skusenosti, cize moj nazor je subjektivny..

6.9.2011 03:38:26

t
hmm ,, tak mne sa ta hra vobec nezda byt divna, ani nic podobne. Skor si myslim ze ta hra nemala taku reklamu ako ostatne hry, resp. distribuciu. Vsak sa staci pozriet na carcassonne a osadnikov z catanu ktori su v kazdom jednom hrackarstve, kym DV som mal problem zohnat v dakom normalnom obchode .Taktiez by som sa nevyhovaral na scifi motiv. Skor by som povedal ze problem je v "nudnom" obale, velkosti skatule a cene, kde ked si clovek precita ze obsahuje iba dake karty a zetony, tak si to hrac ktory nenavstevuje tento typ web stranok rozmysli. Tieto veci podla mna dost rozhoduju o spravnom vplyve na zakaznika. A plus, myslim si ze vela "normal" hracov chodi nakupovat da sa povedat ze naslepo a prve kde vkrocia je hrackarstvo. Vsetko ale hovorim len z vlastnej skusenosti, cize moj nazor je subjektivny..

6.9.2011 03:38:27

spam sorry
ospravedlnujem sa za spam ale som na pos***** MACintoshi a dako mi neslo pridat prispevok tak som to trochu viac krat postlacal a wuala :))

EDIT : este som zabudol ale povedat jednu drobnost.. take veci ze hra je narocnejsia, alebo ze pravidla su trochu nezrozumitelnejsie, tak to sa potencialny kupujuci zo skatule nedozvie :)

6.9.2011 03:42:27 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Je to doma
Především musím poděkovat za bezprostřední nabídky k nákupu a zaslání - jmenovitě p. KREN a PELLY (a oba do 3 minut, pánové klobouk dolů a ještě jednou díky).
Nakonec to vyšlo tak, že sem musel na otočku do Olmiku, tak sem se zajel podívat do centra :). Dobrá zpráva je, že v LK v ulici Legionářská je mají, min 25-30 ks, takže kdo nevěří, ať tam běží.

Brblo: škoda že jsme se minuli o 10 minut, mohl sem Ti to vzít a na Valašsko je to pro tebe přece jen blíž než do Brna :( Snad příště ...

6.9.2011 06:21:56

stOKYi
No prostě v dobách, kdy jsem byla ješt běžným konzumentem, bych si tu hru rozhodně nekoupila, protože:
a) by mě obal spíš odpuzoval
b) nemám ráda sci-fi
c) neznala bych ji (reklama) - ovšem nechápu proč, asi nezbyly prachy :D
d) byla by moc drahá na to, že jde jen o karty (ovšem Dominion jsou taky jen karty, ale má pěknou krabici a reklamu)
e) nikdo by asi nedoporučil
K poslednímu bodu: máš pravdu, zvenku pravidla nevidím, ale myslela jsem to tak, že se oblíbené hry mezi konzumenty šíří - u někoho to zkusíš a chceš to taky atd. Takhle se podle mě šíří ty nejznámější hry. DV bohužel ne, řekla bych, že někde na návštěvě ti nabídnou spíš Osadníky než DV

6.9.2011 07:21:38

Praha Andel
Tak jsem si ji taky vyrazil koupit. V Praze na Andělu v levných knihách taky ještě pár kousku mají.

6.9.2011 08:30:08

to Richmond, stOKYi
jak to myslíte, nepochopena symbolika - hrajeme bez ní? Tomu moc nerozumím, jako že máte pořád při ruce pravidle a ujišťujete se, jak a co hrát? Včera jsem pročetl pravidle a myslím, že jsem to pochopil. Pravda, trochu jsem v tom plaval, ale postupně to do sebe zapadlo. Škoda jen, že je tam tolik věcí, které počitají s rozšířením (které nemám a neplánuji) - Vyspělá, teraformovací, číslíčka planet, křížek u názvu atd atd ... v základu to tak jen na oko zesložiťuje už tak dost náročnou grafiku.

No, uvidíme, kdy se dostanu k první hře.

6.9.2011 09:34:15

Pelly
Myslím, že Richmond myslel manželku :D
- hrajeme bez ní

6.9.2011 09:57:52

ad ikri, Pelly a Richmond
To mě tedy pobavilo. je vidět, že čeština není tak jednoduchý jazyk a dá se vykládat několika způsoby :D.

6.9.2011 10:18:25

ikri
su debil ... No není ta češtia kásná? :)

"Hrajeme bez ní..."

Zamlčený podmět i předmět...

Nu a tady je jasně vidět, že jsou lepší RftG v originále... tam by se to nestalo...

So we play without her X So we play without it... :DD

6.9.2011 10:18:32 | Upraveno autorem (porovnej)

to Pelly
No v tom rozplývání se nad jednoznačností pravidel v angličtině bych tě rychle schladil. Mnohokrát se mi v anglických pravidlech stalo (např. u Battlestar Galacticy), že se v anglických pravidlech ve větě mezi slovy a pojmy bez nějaké bližší oddělující specifikace objevují slovíčka OR a AND. A ani z kontextu není jasné, "jestli se musí něco udělat zároveň s něčím nebo vybrat něco ", nebo "jestli se musí něco udělat a pak se rozhoduje mezi dvěma volbami". Stalo se mi to už mockrát. Prostě Booleovské rozhodování v pravidlech nemají jazykově dostatečně ošetřeno, kdežto v češtině to lze rozlišit mnohem snadněji. Prostě každý jazyk má svoje specifika a nějaké pro a proti.

6.9.2011 10:56:19 | Upraveno autorem (porovnej)

jasný
jen jsem rýpal ... Nicméně daleko častěji se ti stane, že překladem pravidla utrpí (jen co se rychle zamyslím: Memoir '44, Alhambra ...). A další fakt je, že si hru snažím sehnat v češtině a pokud není v četině tak raději angličtiě než nemčině ....

6.9.2011 11:11:05

to Pelly
Jo šak v pohodě :). Já to tak taky bral. Mě jen vytočila vzpomínka na ty případy, kdy jsem s tím měl v angličtině problémy, ale rozhodně jsi mne nevytočil ty :). Spíš s tebou souhlasím.

6.9.2011 11:41:30

kren
v anglictine to resi carky, podobne jako v cestine, bohuzel pravidla pro interpunkci v Aj jsou dost divoka.

6.9.2011 11:57:42

to Sydo
No právě. A podle diskuzí na BGG s tím mají problémy i anglicky mluvící uživatelé. Pokud něco takového překládám do češtiny, tak většinou nepoužívám "a", ale použiju "a zároveň", "a potom" ...

6.9.2011 12:07:22

ikri, pelly
tak v tych jednotlivych bodoch si vlastne spomenul to co som spominal a pekne sme sa na tom zhodli :))

a pelly az pri samotnom hrani uvidis kolko veci ti nesedi heh .. aspon to tak vacsinou byva ze prichadzas na dake situacie ktore si nevies vysvetlit az pocas hrania .. a myslel som bez nej.. ako bez frajerky a nie bez symboliky. Osobne si neviem predstavit ako sa da hrat bez symboliky :)) A co sa tyka AJ a SJ alebo CJ jazyka, tak si myslim ze SJ a CJ je ovela sofistikovanejsi ako anglictina. V anglictine veelmi vela veci nedava ziadnu logiku, proste je to ta :)

6.9.2011 13:51:58

Vybíráme z Bazaru

Eriantys
Eriantys
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas