Dixit: Journey - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Asmodée Editions
Libellud
Autoři: Jean-Louis Roubira
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nápaditost karet

Mám všechny tři sady karet Dixitu, které zatím vyšly (základ, rozšíření1 a Odyssey). Když jsem zkouknul náhled karet tohoto dalšího rozšíření, tak musím říct, že se mi zdá že od první sady postupně až k téhle nové značně upadá nápaditost obrázků a obrázky se stávají velice prvoplánové a nenápadité. Nejlepší je rozhodně 1. sada ze základu. 2. sada je ještě jakžtakž, Odyssey se mi moc nelíbí a tohle nové už skoro vůbec.
24.2.2012 10:20:17

věc názoru
nevím, jak tahle sada, ale odyssey mi přišlo lepší než základ

24.2.2012 10:35:57

Souhlas,
taky se mi karty z Odyssey už nijak extra nelíbily. Protože ale ve světě existuje spooooustu kreativních šikulů, tak naší sadu karet zachraňují kopy neoficiálních "rozšíření".

24.2.2012 11:37:54

to Wolfsen
To by mne tedy zajímal tvůj názor v čem jsou podle teb ty karty z Odyssey lepší. A nemyslím tím, jestli se víc líbí nebo nelíbí obrázky. Spíš mi jde o ty motivy na obrázcích a jejich funkčnost pro hru. Ty motivy v tom základu jsou natolik úžasné, že v každém obrázku je tolik příběhů a tolik možných nápadů, že s nima jde hru hrát opravdu do hloubky a odhalovat psychologii spoluhráčů. Ty další sady mají sice hezké obrázky, ale motivy se mi zdají příliš prvoplánové, nenápadité a zdá se mi, že ten jeden obrázek lze vyložit méně způsoby nebo na něm najít mnohem méně nápadů a inspirací.

24.2.2012 12:18:13

PJ

Souhlas!
Hlavně se mění ilustrátor, takže už ty karty ani nejsou konzistentní. Dixit mám rád, ale Oddysea se mi nelíbila a tohle už mně přijde stejné jako třinácté rozšíření ke Carcassonne - tedy z malé v případě Dixitu „artové“ hry se stává komerční tahák...

EDIT: co mě zaujalo, je tohle: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dixit-jinx-2673/

24.2.2012 12:19:11 | Upraveno autorem (porovnej)

to PJ ad Dixit - Jinx
To máš pravdu, to může být dobré. Docela bych si to pořídil.

24.2.2012 12:33:44

karty
že se z toho stává komerční trhák, to bych hře nevyčítal, nápad je to dobrý a hlad po nových kartách stále trvá, takže rozšiřování mi nevadí. Ale to co píše křen jsem zaznamenal taky, obrázky jsou sice pořád hezké, ale nejsou tak "mnohovrstevnaté" jako v prvních dílech. Stále jsou surrealistické, snové, ale děje se toho na nich mnohem méně a zdají se mi konkrétnější než ty předchozí, což logicky hru dost ochuzuje a je i náročnější na hráče. A mnohem častěji se mi u rošíření stávalo, že jsem musel dát obrázek naprosto mimo, jen abych dal nějakou kartu. U základu jsem si většinu jako reakci na nápovědu vybíral aspoň ze dvou, které se na nápovědu daly naroubovat.

24.2.2012 12:33:56

ad Kandelabr
Naprosto přesně řečeno.

PS: Jak jsi daleko s těma arabskýma nocema ??? To víš, jak tě někde zaznamenám, tak ti nedám pokoj ;D.

24.2.2012 12:48:11

karty
Asi podobné pocity jako kandelabr, vzhledově pořád hezké, ale pro hru nějak míň motivů (byť když si člověk jenom tak projde karty, tak mu to na první pohled nepřijde). V tom mi ale přijdou aspoň některé ty vystavené karty z Journey možná zase jako posun k lepšímu. Např.: http://www.boardgamegeek.com/image/1234118/dixit-journey - tam jsou 3-4 děje, se kterými se dá operovat (byť provázané a konkrétní), moc hezky vypadá http://www.boardgamegeek.com/image/1234117/dixit-journey ale je otázka v jakém poměru to bude k těm jednoznačnějším.

24.2.2012 12:54:08

aluka
Už jsem taky uvažoval, že se po něčem podívám, nebo si vyrobím nějaké vlastní. Můžeš sem hodit pár odkazů? (jsem líný na hledání ;-)

24.2.2012 12:56:09

mix verzí
Jo, ještě takový mírně OT - jak moc mícháte různé verze dohromady? My se k tomu zatím neodhodlali, protože si nejsem jistý jestli by se pak častěji možné motivy úplně nemíjely (a zatím jsme se neodhodlali karty nějak "cinknout", abychom je pak mohli rozřadit zpátky).

24.2.2012 13:00:22

to amis
Já to nřeším. Mám to smíchané a eventuelně karty, které se mi nelíbí vyřadím. Nevím proč se bát smíchání. Na netu se dá najít jaké karty do jaké sady patří když už by to chtěl člověk znovu roztřídit.

24.2.2012 13:35:51

Vybíráme z Bazaru

Lancaster + rozšíření The New Laws
Lancaster + rozšíření The New Laws
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas