Dixit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Hobbity
Libellud
Autoři: Jean-Louis Roubira
Marie Cardouat
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První dojem

V-y-n-i-k-a-j-í-c-í!

Původně to nikdo hrát nechtěl, všichni se ofrňovali. Nakonec koukala půlka klubu jak to hrajeme. A jak jsme se u toho nasmáli (ono pobaví i banální dovádění s žetony na bodovací stupnici). Po grafické stránce naprosto úchvatné, naprosto originální herně i provedením, jednoduché, po zapářce náročnějších her příjemně uvolní a osvěží mozek - takový je Dixit.

Po prvním zahrání s klidem prohlašuju, že už se moc těším(-e) na rozšíření, které do hry přidává jednou tak velký balíček zrovna tak úžasných karet. Co karet - malých uměleckých dílek...
15.10.2009 23:06:03

Jo tak ...
... já jsem trubka, já jsem si nějak zafixoval, že ta rostlina co roste do nebe je už uvedená v tom veršování (nějak jsem se zaměřil na hrách - nevím proč, asi proto, že moje malá Julinka chce pořád sadit hrách, aby jí vyrostl hodně vysoko :). Nějak jsem prostě zaměnil hrách za fazoli a tak jsem furt koumal co je to to třetí. Je to úplně jasné.

31.3.2010 11:09:50

kren
jij PJ to zodpovedel naprosto spravne :)
Zkuste nekdo postnout nejake ukazky hry, at si jeste zasoutezime :)

31.3.2010 19:09:19

neohraje se?
Docela by mě zajímalo jestli se časem tahle hra neohraje? Ale jinak se mě taky libí! paradní jednoduchá fantazii podporující!

31.3.2010 21:22:16

to andik007
No myslím, že moc ne. Teda pokud ji nebudeš hrát každý den s týmiž lidmi. Ono přeci jen 80 různých karet (s rozšířením dvakrát tolik) je dost - to je jedna věc. Druhá věc je způsob těch ilustrací. Jsou namalovány s tak velkou mírou fantazie, že v jednom obrázku se skrývá mnoho příběhů a každý člověk má jinou míru fantazie, takže pokud to nebudete hrát jen na slova věcí, které je potřeba v obrázku vidět, ale zapojíte opravdu fantazii, tak ohrání nehrozí.

31.3.2010 22:45:12

hádanka
když si Bajn přeje zasoutěžit:

Na kterou z 80 karet základu Dixitu byly indicie dvou různých hráčů "Čína" a "Nástěnka"?

Fotku nedávám, protože z 6 kart, pro které máte dvěma indicie, byste na to přišli hned. Takže hádejte z 80 karet.

1.4.2010 07:26:16

Sodovka
Jak prijdu domu z prace, tak hned juknu na karty :)

1.4.2010 07:44:32

PJ

Sodovka
Mně to připadá jasné zpaměti. Taková ta karta, jak táhnou toho asijského hošíka na vozíku. Já jsem n tuhle kartu udělal nápovědu "go west".

1.4.2010 08:10:19

PJ
špatně

1.4.2010 08:23:25

Sodovka
Vzhledem k tomu, že hru zatím nemám ... jsem ze hry. :o)

1.4.2010 08:36:32

Na BGG ...
... tam jsou všechny karty k nahlédnutí. Pro ty co sedí v práci, nudí se a Dixit mají doma, nebo ještě nemají.

1.4.2010 08:58:28

rbx

kren, andik007
Ohledne ohrani... hrali jsme to na horach s bandou lidi, kteri jinak deskovky nehraji a tohle bylo jedine, co byli svolni se mnou hrat a jim se to moc libilo. Ja toho mel za 4 dny kazdovecerniho hrani plne kecky.

1.4.2010 10:45:02

to rbx
Jo, my to tak měli týden o jarních prázdninách - nehráčská rodina každý večer chtěla hrát Dixit a Gift Trap a už mi z toho taky hrabalo.

Ó, jaká to byla úleva zahrát po návratu v našem hráčském eurodoupětí Brass a Vysoké napětí.

1.4.2010 10:55:17

rbx
No vcera jsem to hral na rodinne oslave u zeny 3x a stacilo:) Teda po te, co jsem to nucen hrat na kazde jejich rodinne akci. Zena se sestrou si ji ale desne oblibily, tahaji ji s sebou vsude. Mam docela obavu o zivotnost karet, ale tak velky obaly holt nemam...
Ta hra je pekna, ale uplne strasne mi nejde, at delam, co delam, coz tomu nepridava:)

6.4.2010 11:47:30

rbx

aneken
no ja to vzal ted na Velikonoce a nastesti jsem umluvil lidi na super partii Snow Tails, Small Worldu a jeste jsme hrali Illusio. Uprimne jsem rad, ze se na Dixit nedostalo, protoze ho chteji hrat uplne vsichni a kdyz mam byt vzdy tim stredobodem, ktery to s temi ruznymi lidmi hraje, tak uz fakt nemuzu.

6.4.2010 11:53:27

rbx
No holky uz znaji karty skoro z pameti, coz je dost desive:)Ale castecne se mi podarilo jejich dixisilenstvi presmerovat na kamaradky, uz probehl i Dixivecirek:) O vikendu je zkusim ukecat na Mystery Express, tajemstvi maji rady, tak uvidime;) U Dixitu bych skoncil opet nerad:)

6.4.2010 12:13:01

PJ

aneken, rbx
Tak to u nás se celkem obehrál, už po něm moc lidí nevolá. Doufám, že tomu napomůže rozšíření. Jinak karty celkem OK, ale hodně se opotřebovávají hlasovací žetony.
Z případných proher si nelamte hlavu. Tahle hra prostě zapojuje úplně jiné partie myšlení než ostatní hry, tak není divu, že ostřílení hráči jsou na hlavu poražení třeba dětmi. V tom je právě půvab této hry. Ale uznávám, že kdybych ji měl hrát pořád dokola, taky by se mi znechutila...

6.4.2010 12:39:00

žetony
já vůbec nepoužívám. Každý hráč má šestistěnku a tajně na ní nastaví číslo (lubbo, danka, díky za nápad!). Je to jednodušší a rychlejší.

6.4.2010 12:52:58

aneken
no, ja jsem u sebe zpozoroval zhorsujici se tendenci a to i v pripade, ze to vysvetluju novym lidem...

7.4.2010 09:58:04

biblický dixit
Tak jsem to včera ukazoval pár salesiánským kněžím. Musim vám říci, že jsem se moc nečapal. U popisů typu "Ježíšovo podobenství, které nikdo nepochopil" nebo "Matouš 3:1" jsem velmi tápal. U téhle hry opravdu záleží na tom, v jaké skupince to hrajete. :)

10.12.2010 09:09:19

Elenistar
No tys mi dal takhle po ránu :D

10.12.2010 09:23:13

Elenistar
My jsme hráli Star Wars - když hráči jako nápovědy dělají zvuk taun tauna, nebo odkazují na názvy skladeb ze soundtracků, je to taky dobrý ;-)

10.12.2010 10:30:48

BRBLO
Tak som si to bol zahrat a stacilo.Neprisiel som tomu vobec na chut.To iste aj hra Keltis.

23.5.2011 12:33:21

to brblo
S Keltisem souhlasím, že to není nic moc, ale pokud jsi nepřišel na chuť po prvním zahrání Dixitu, tak jsi to nehrál s těmi správnými lidmi a v té správné společnosti. Dixit je totiž jedna z her kde prakticky moc nezáleží na hře samotné, ale absolutně záleží na lidech a společnosti, která tuhle hru hraje a jestli ta společnost má dostatečnou invenci, fantazii a chuť se bavit.

23.5.2011 12:37:02

kren
Hral som to sest krat a neviem tomu prist na chut.Zbytok sa dobre bavil ale Ja nie.

23.5.2011 13:28:33

tak potom budeš tou výjimkou, která potvrzuje pravidlo. :D

jak psal Křen, je to čistě o lidech. důležité je, aby hráči měli rovnocenné životní zkušenosti. hrát to proti pěti jaderným fyzikům v důchodu, nebo naopak proti pěti puberťákům vyhozeným z učiliště může být problém, protože žijou v jiném světě a mají úplně jiné životní postoje a způsoby uvažování. ale pokud hrajou srovnatelní hráči, je to téměř tutovka.

Minulý víkend jsem to vytáhl mezi partou známých. bylo něco málo upito. oni deskovky neznají, ale chytilo je to natolik, že jsme po dobrání balíčku karet rovnou pokračovali dále a skončili až po druhém rozebrání. pak ještě chtěli dojíždět karty z ruky a ne a ne skončit. no tak jsem na ně následně vytáhl fazole a spát jsme šli až hoodně pozdě.

23.5.2011 13:44:27

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest
Arcadia Quest
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas