Dixit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Hobbity
Libellud
Autoři: Jean-Louis Roubira
Marie Cardouat
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První dojem

V-y-n-i-k-a-j-í-c-í!

Původně to nikdo hrát nechtěl, všichni se ofrňovali. Nakonec koukala půlka klubu jak to hrajeme. A jak jsme se u toho nasmáli (ono pobaví i banální dovádění s žetony na bodovací stupnici). Po grafické stránce naprosto úchvatné, naprosto originální herně i provedením, jednoduché, po zapářce náročnějších her příjemně uvolní a osvěží mozek - takový je Dixit.

Po prvním zahrání s klidem prohlašuju, že už se moc těším(-e) na rozšíření, které do hry přidává jednou tak velký balíček zrovna tak úžasných karet. Co karet - malých uměleckých dílek...
15.10.2009 23:06:03

Vypadá to moooc zajímavě
Včera jsem na chvilku vyzkoušel s Lomim a je jasné, že tohle si určitě chci zahrát znovu. Je fakt, že ze začátku se mi do hry vůbec nechtělo, protože se znám a znám své vypravěčské schopnosti, ale když jsme se do hry jen trochu pustili zábava a radost ze hry samotné rychle překonala můj ostych. Prostě to bylo moc fajn a už se těším až si zahraji hru s někým do konce.
O kartičkách snad ani nemluvit. Na každé je né obrázek, ale skutečný obraz o kterém se toho dá říct spousta :-).
Jen jsem trochu přemýšlel o znovuhratelnosti ve stejné partě. Přece jen mi určitě bodou napadat ty samé věci dokola. Ale možná jen hledám chybu, protože jsem jí zatím nenašel :-).

31.10.2009 01:01:42

troll

Je to krasa!
Dixit je uzasny. Problem s napadanim stejnych slov myslim neni az tak velky, protoze pokazde je clovek v jinem rozlozeni a polozeni a muze ho u stejneho obrazku napadnout uplne neco jineho... Dixit je moje nova laska... :o)

9.11.2009 11:04:53

naprosté nadšení
včera jsem měl možnost zahrát v ostravské Korunce. Dlouho jsem se tam skvěle nezabavil. Nasmáli jsme se, bouřlivé diskuze byli snad po každém kole. Vždycky jsem se těšil, co vymyslím za indicie na své protiháče a taky co zas vymyslí Cauly (Helenka apod).
Po zahrání hry jsi to chtěli všichni půjčit domů. Myslím, že minimálně do konce příštího roku se tato úžasná hra moc v regálu neohřeje.

19.11.2009 08:35:21

Dixit jsem hrála velmi intenzivně o prodloužením víkendu.

Je to moc pěkné, ALE při nevímkolikáté hře ve skoro stejné sestavě už docházelo k tomu, že se lidí ptali - Je tady někdo, kdo už slyšel indicii XY?

Prostě jsem přesvědčena, že ve stejné sestavě se to rychle ohraje - těch karet je strašně málo.

19.11.2009 09:25:40

PJ

perry81, Sodovka
perry81: Naprosto stejně to probíhalo u nás v klubu

Sodovka: Nestalo se nám. Že napadají stejné nápovědy nebo že se vybaví již nápovědy zrecyklované, to je pravda (psal jsem to i v recenzi). Ale je přece tolik způsobů, jakou nápovědu dát, vždyť to ani nemusí být verbální nápověda. A nadto by mělo do půl roku vyjít rozšíření obsahující dalších 84 karet.

19.11.2009 09:33:18

Pokial sa to nemasti stale za sebou, je to vskutku sranda a supis oddychovka :)

24.11.2009 15:28:24

provedeni
hru jsem zatim nehral, ale kdyz jsem ji rozbalil, tak mi spadla celist, naprosta dokonalost provedeni jak krabice, tak hlavne karet. Jsou opravdu nadherne.

3.3.2010 19:50:55

PJ

Bajn
JJ, vypadá to super. Jen musím varovat, že žetonky s čísly se zejména při nešetrném zacházení docela rychle "ojedou" - každý s nimi má bůhvíproč tendenci práskat o stůl. Takže opatrně.

3.3.2010 22:20:00

PJ
Tak to ja je radsi vsechny vecer naskenuji, pro jistotu :) pak se holt maximalne budou muset vyrobit nove :)
ale je pravda, ze pokud to nejak nekazi principy hry, tak mi obecne u her nevadi opotrebovani :)

4.3.2010 06:37:17

zkusenosti
Tak jsme se s pritelkyni a brachou dostali o vikendu si zahrat. No a hra je to opravdu uzasna :) Jedina vytka trochu je, ze to chce vice hracu, nebot ve trech hracich to je ulehceno tim, ze vybirate ze trech karet, ale i tak to stoji za to :)

Az se schvali obrazek, tak jsem postnul ukazku z jedne hry, tak schvalne jestli uhadnete, ktera karta je ta spravna a proc :)
5 jich je tam proto, ze tu sestou znate, ta je ta co davate do hry.

9.3.2010 12:31:32

PJ

Bajn
Ve třech jednoznačně doporučuji alternativní pravidlo, kdy se hraje s pěti kartami (vypravěč popisuje jednu kartu, ostatní dva hráči dávají po dvou); je to popsané v pravidlech.

Kartu těžko uhodneme bez nápovědy, nebo bude v titulku?

9.3.2010 12:37:13

PJ
Ano, ale i tak jtam jsou dve tvoje, jedna vypravecova a dve souperovi ;)
Napoveda je primo v obrazku ;)

9.3.2010 13:07:23

PJ
tak uz tam je ten obrazek vlozen ;)

9.3.2010 15:35:29

PJ

Bajn
Trojka nebo čtyřka, jestli já má úvaha správná, potřeboval bych vidět detaily a ty se v obrázku ztrácí...

9.3.2010 15:42:22

to Bajn
Typnul bych trojku. A mimochodem ten obrázek 3 dávala moje žena, když jsme to hráli s přáteli a jako indici dala "nespokojená princezna". Čímž nás dostala, ale přesto to jeden uhádl. Na talíři je tam hrášek a myslela tím pohádku "Princezna na hrášku". :-)

9.3.2010 15:45:40

PJ

kren
Tak pro třetí kartu jsem vymyslel nápovědu "menora bez čtyř" a ač není nikdo židovského vyznání, uhodli to všichni :-( (menora je klasický židovský sedmiramenný svícen; na obrázku je tříramenný)

9.3.2010 15:59:34

Bajn
jasná jednička :)

9.3.2010 16:02:24

to Bajn
Safriš, ještě pár takových obrázků a už si to poběžím koupit.

Já myslím, že to bude 2 (kvůli té sekeře...), ale 1 by to klidně mohla být taky.

9.3.2010 16:07:16

odpoved
jeste vas necham den trapit a pak to sem postnu :)

jinak jestli nebude bozstvo proti, tak bych ja osobne vubec nebyl proti, kdyby se pridali i dalsi podobne soutezni kvizi na na dixit, myslim, ze ti co ho hrali, tak maji spousty podobnych napoved :) Ja si hned vzpominam na dalsi a ta se tentokrat brachovi taky moc povedla :)

9.3.2010 17:37:13

Jednička až za ušami
Taky jsem jednoznačně pro jedničku, jsou-li mé domněnky správné :-)

9.3.2010 17:43:06

PJ

Bajn
Super nápad, ale udělal bych na to jiné vlákno. A jinak už všechny chápu s tou jednotkou a začínám se k ní přiklánět :o)

9.3.2010 21:49:32

Jednička
Taktéž se mi jednička jeví jako poměrně jednoznačná. :o)

10.3.2010 06:53:07

odpoved
uplne jsem zapomnel dat spravnou odpoved :) tudiz ta spravna karta je jednicka, myslena navaznost na fazole rostouci az do nebe, po ktere se dalo lezt nahoru :)

31.3.2010 09:10:48

to Bajn
Nějako jsem nepochopil tu druhou část věty: "... copak je to třetí co nám chybí hrát?" Buď jsem tupý, ale fakt to nechápu.

31.3.2010 09:45:01

PJ

kren
1) Čočka
2) Hrách
3) Fazole - trio oblíbených /kouzelných/ luštěnin. Tak to chápu já.

31.3.2010 10:01:33

Vybíráme z Bazaru

Osadnící z Katanu: Boj o Řím - nesehnatelný!
Osadnící z Katanu: Boj o Řím - nesehnatelný!
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas