Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Heirs of Blood

xxxxxxxxxx hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Heirs of Blood - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak na toto jsem čekal dlouho. Chceme novou velkou kampaň, ale člověk si říkal, proč kvůli tomu kupovat velké krabice s postavami atd. Zbytečné vyhazovaní peněz. Za samotnou kampaň aspoň ušetřím. Jenže ouha. :( Je to drahé jako prase. Čekal jsem teda mnohem nižší cenu za jednu knížku.
Další problém s překladem. Ani né tak pravidel, ty si nějak přelouskáme při hře, ale to dobrodružství musí být přeloženo předem a že tam toho textu je. Takže výzva, bude někdo překládat? :D
Kampaň je ale opravdu suprová, velké mapy, zajímavé taktiky, podle náznaků i pěkný příběh.
28.8.2015 11:06:28

Amolein
Časem asi přeložím, ale to v tuhle chvíli znamená nejdřív koncem roku :) A pouze text bez grafiky. Tak jako dělám almanachy k rozšířením Descentu.

28.8.2015 11:57:59

Froggery
Však to úplně stačí. Jako overlord s tím aspoň nebudu mít tolik práce. :)

28.8.2015 13:02:07

preklad
Teda tohle mit v cz tak chrochtam blahem. Za preklad se primlouvam vsema deseti. Radeji bych poridil toto nez velke rozsirko. Beztak uz nemam ty krabice kam davat a miniatury nestiham barvit.;)

28.8.2015 14:53:59

na první pohled
Tak jsem se nakonec plácl přes kapsu a na základě zjištění, že to dvorní překladatel Descentu, Froggery, mrská do čédiny, nakonec koupil. Zatím ještě jedeme Runu stínu, takže jsem žádné dobrodružství nehrál, proto mohu jen pustit první dojmy po potěžkání knížky.

Kniha to není popravdě příliš tlustá a za tu cenu jsem čekal, že bude vytištěná na kvalitnějším papíru. Jinak graficky vypadá náramně. Obrázky jsou velké a vypadají parádně. Většinu z nich znáte z krabic různých rozšíření, ale pár jich pro mě bylo nových. Pro ty, co si malují miniatury a inspirují se kresbami, je tam konečně vidět i pár zajímavých detailů. Např. že gobliní lučištníci mají na botách okované špičky. Toho jsem si všiml poprvé až v této knize.

Textu je tam požehnaně a už se těším, až si přečtu pozadí příběhu v češtině. Mapy jsou veliké, až epické. Zajímalo by mě, jaký vliv to bude mít na herní dobu scénáře.

Vyzdvihl bych taky úpravu pravidel pro hraní se dvěma hrdiny. Konečně se někdo zamyslel nad tím, že ve dvou se to opravdu nedá, a přidal hrdinům free akci útok, případně obnovení zdraví o 2. Jaký to ale má v praxi dopad na hru, můžu zatím jen spekulovat.

17.2.2016 12:16:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Mejlo
Hm, tak to je závazek, abych to dodělal :)) Ony i ty ilustrace, které neznáš jsou recyklované z jiných FFG her (Battlelore, Runewars), na to jsou oni mistři :) Ale hlavní je výsledek a ten je fajn. Jinak si troufnu tvrdit, že je to asi nejlépe udělaná kampaň, příběh je sice pořád takové fantasy klišé, ale je to podáno na lepší úrovni než v jiných kampaních.

Ta pravidla pro dva hrdiny jsou v posledním FAQ určena pro celý Descent.

17.2.2016 12:41:17

Vybíráme z Bazaru

Cesta za štěstím
Cesta za štěstím
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas