Dark Darker Darkest

xxxxxxxxoo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Dark Darker Darkest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: David Ausloos
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy (prvé aj neskoršie)

Na Saiwer-ovu prosbu tu vkladám svoje dojmy a na domáce úpravy neatmosferických pravidiel :).
--
Priznám sa, že vniknutie do tejto hry je troška únavné. Ono keď sa po hodinách študovania pravidiel dostanete na stranu s nadpisom MORE RULES..., tak máte chuť požrať od nervov pár zombie figúrok. V tejto hre, hoc sa zdá na prvý pohľad ako banálne zabíjanie zombíkov, je fakt množstvo ťažko zapamätateľných pravidiel a výnimiek. Verím ale, že časom prejdú do krvi, resp. sa to dá uľahčiť vytlačením rôznych prehľadov kôl a akcií s popisom zbraní. Mňa osobne síce troška irituje pár divných pravidiel, ale viacero sme si ľahko upravili (i keď väčšinou naschvál v neprospech hráčov).

Príklad: keď má stať postavám niečo zlé (napr. zajatie či vystrašenie či uhryznutie zombíkmi), tak si hráči majú vybrať, ktorej postave sa to stalo. Takéto pravidlo mi príde totálne neatmosferické! Vymysleli sme si house rule, že na každú takúto udalosť jednoducho hodíme k4/k5 a daná vec sa stane tomu, kto padol na kocke. A je to. Podobne je to s umiestňovaním zombíkov, ktorých podľa pravidiel nesmiete dať do uzamknutej miestnosti. My ich dávame aj do zamknutých miestností. A ešte je jedno čudne formulované pravidlo pri umiestňovaní zombíkov, ktoré sa aplikuje v prípade, že hodíte na kockách súradnice mimo hrací plán. My jednoducho hádžeme znova.
--
Teraz troška k pozitívam: mľaskám od blaha a ak si troška doma prifarbíte hororovou hudbou, prítmím a sviečkami atmosféru, táto hra vás donúti mľaskať ešte viac :). Vizuál je bombastický (tily, karty, dosky hráčov a zombie príšeriek - všetko bez textu, len s ikonkami), i keď figúrky sú, pravda, málo detailné (nefarbičom nevadí), ale celkovo hra vyzerá famózne. Custom dice - pure orgasm! Jedinú hnidopišskú poznámku mám k proporciám figúrok a predmetov na tiloch, lebo veľakrát to nesedí. Ale pri hre je vám to aj tak šum a fuk.

Táto hra je jednou z mála, kde mi absolútne nevadí hrať za viac postáv, dokonca ma to vyslovene baví (zásadne hrám za sporo odeté školáčky a sestričky). Hra (po prejdení pravidiel do krvi) plynie svižne, porady skupiny, čo urobiť nie sú zdĺhavé - väčšinou najprv vystrieľate/dopicháte/domlátite basebalkou zombíkov a idete hľadať vybavenie. Predmety, ktoré môžete nájsť sú fakt rozmanité a tešíte sa, čo nájdete v ďalšej miestnosti...

Pri hororovej hudbe s poriadnymi basami, nám behal mráz po chrbte, nabudúce ešte k nej primiešam nejaké zombie zvuky šuchtajúcich sa zdochlín :). Zatiaľ sme, popri prerábaní bytu, nedohrali ani celú jednu hru, ale keď záverečný showdown nebude nejak podivnými pravidlami spackaný, táto hra bude v mojej TOP 3. (Dojmy po odohratí celej hry snáď doplním).
31.3.2014 10:51:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidlá
Môžem sa len opýtať, že či to je recenzia podľa prvých alebo druhých pravidiel? Ďakujem

7.4.2014 08:13:08

@ ludomyl
Podľa prvých :). Chcem sa v blízkej dobe prekúsať pravidlami 2.0 a porovnať to.

7.4.2014 10:11:14

Vybíráme z Bazaru

Mechs vs Minions CZ
Mechs vs Minions CZ
Akt. cena: 3990 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas