Cosmic Encounter

xxxxxxxxoo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Games Workshop
Mayfair Games
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Kevin Wilson
Peter Olotka
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Mimochodem začínám pracovat na "menším" překladu cosmicu (FFG verze).

Zatím se snažím přeložit zejména karty ve hře. Teď pracuji na flare kartách, které dělají největší problém při hře. Už jsem někde v půlce zelených flare karet, až budu mít nějaký komplet tak sem určitě beta verzi hodím.

Myslím že CE je úžasná hra a rád bych pomohl k jejímu rozšíření :)
19.3.2009 03:49:43

sydo
Díky, ad2) proto jsem to úplně nechápal, přišlo mi to jasný...

1.12.2009 11:42:25

To Kalif
Děkuji moc za překlad pravidel... není co kritizovat.. parádní práce! :)

8.12.2009 02:26:53

prelepky
ke ktere verzi hry jsou zdejsi prelepky?

26.12.2009 19:16:34

Ringo
verze od FFG z roku 2008

26.12.2009 19:19:46

...
a pokud se nemýlím, ještě nejsou všechny karty přeložené

26.12.2009 19:20:27

hmm
blbe, porad koketuji teda s myslenkou, ze vezmu tu hezci z roku 2000 ke ktere jsou komplet prelepky a je o 1/3 levnejsi

26.12.2009 19:23:14

2000
O třetinu levnější, ale také o dost chudší díky absenci Flares a menšímu počtu alienů. A FFG verze navíc obsahuje technologie.

26.12.2009 23:20:37

To Ringo
Přidávám se k Sydovi. Od FFG obsahuje Flares karty a abych se přiznal, tak bez nich ta hra asi nemůže ani dosahovat takových kvalit, jaké tady na ni píšeme.
I když s tebou souhlasím, že hra by neměla stát těch cca 1300,-.. to je opravdu moc...

27.12.2009 01:30:59

SSZGSA
ja bych vubec nevahal, nejvetsi problem mam v tom, ze se mi vizualne ta posledni verze vubec nelibi, zatimco ta ochuzena se mi libi graficky hodne. Ale jinak bych si tu hru kazdopadne potreboval nejdrive vyzkouset:-) Herne o ni toho moc nevim, jenom slysim pet chvalu, mam rad scifi a proto me tolaka. Bohuzel tim zeneznam presne rozdily, tak dost rozhoduje oko:-)

27.12.2009 09:27:30

To Ringo
Jestli chceš, tak přijeď do liberce a zahrajeme! :D A uvidíš! :)
Abych se přiznal, tak od FFG mi sedne i graficky. Moc se mi líbí jak mají zpracovné jak karty tak i alieny. Nejvíc asi spodní lištu, kde je na první pohled patrné kdy karta funguje. A ludičky se mi taky líbí ale je to tak jak píšeš. Každému se líbí něco jiného. Třeba mému kamarádovi se také líbí víc ta 2000... :)

27.12.2009 10:14:24

to ringo
Take se musim pridat ke chvale verze 2008. Tusim ze v te z 2000 je dokonce pouze jenom 20 alienu, znacne oklestenych. Take jsem nekde cetl, ze ty plastove lode jsou hrozne neprakticke.

Koukni na youtube, tam je srovnavaci video vsech 3 verzi od Dice tower (hodil bych link, ale mam youtube v praci blokly:). Je to teda v aj, ale naprosto genialni. Sleduju recenze od tohoto typka celkem pravidelne.

28.12.2009 09:16:08

BTW
Jinak preklad toho zbytku karet (zlute a cervene Flare karty) uz brzo dodelam, vubec jsem se k tomu ted nedostal. Zlute uz mam ted zbyva poslednich 10 cervenych.

28.12.2009 09:18:08

tak jste me presvedcili
jestli do toho pujdu, tak do te 2008, a pockam na ten preklad:-)

28.12.2009 11:52:23

Ringo
No vidíš ;) Navíc k té AH verzi nevyšlo žádné rozšíření, což u FFG nehrozí. Některé z těch starých přinášeli do hry celkem pecky, tak doufám, že se jich dočkáme i od FFG.

28.12.2009 12:00:45

překlad všech flare karet
Prave jsem poslal k aktualizaci svuj preklad karet. Jakmile se to objevi, tak bude k dispozici komplet preklad vsech flarek (zelene-zlute-cervene). Tak doufam, ze to tedka vsichni ti co si CE koupili k Vanocum poradne zapari :-D

Po skvelem prekladu pravidel a zelenych mimozemstanu od Kalifa, zbyvaji pouze v AJ zluti a cerveni mimozemstane a karty technologii. Osobne asi mimozemstany prekladat nebudu, jelikoz si myslim, ze to neni az tak treba. Ale na karty technologii se casem urcite vrhnu, tech zase tolik neni a nejsou tak narocne na text.

Howgh.

17.1.2010 16:30:44

preklad vsech flare
a je to uploadle :)

21.1.2010 22:47:13

Překlad Technologií
Děláte někdo na překladu karet technologií? Pokud ne, tak bych se do toho pustil, abychom mohli zahrát i s nima.

21.2.2010 11:20:49

Kadaver
To by bylo skvělé kdyby ses do toho dal, stejně tak je skvělé, že překládáš i rozšíření ;)

21.2.2010 11:23:40

to Beholder
Jako když jsem viděl ty texty na Flare kartách při té naší hře v Korunce, tak jsem věděl, že to naši neangličtináři nedají. MEQ, Starcraft, Runewars a dokonce i Android jsou v pohodě, tam není nic extrémně složitého, ale ty slohovky na kartách Cosmicu jsou prostě moc.

21.2.2010 11:26:48

Kadaver
Mě to zase přijde pro neangličtináře schůdnější než MEQ nebo třeba Runewars a jak tak kloukám na Android, tak ten je totálně posetý anglickými texty v hutných odstavcích na spoustě kartách. Přece jen v celé hře se objeví jen 18 karet s textem + text u mimozemšťana + případné technologie (ale pokud si to dobře pamatuju, tak má každý jen jednu za celou hru ne?)

21.2.2010 11:40:34

Beholder
Technologie můžeš dokupovat když se vzdáš druhého útoku.

21.2.2010 12:00:02

to Beholder
To máš sice pravdu, že je tam hafo textů, ale buď se jedná o text na kartách, které nemusí být skryté (takže je může přeložit jeden z angličtinářů), nebo je tam ta angličtina tak jednoduchá, že to našim konvertovaným ameritrash neangličtinářům dává po přečtení smysl. U MEQu jsou u hrdinů skryté jen bojové karty, které oplývají všehovšudy texty typu přidáš si příští kolo +2 k útoku. U Runewars jsou skryté jen Tactics, Objective a Reward karty, které jsou taktéž dost primitivní a lehce pochopitelné se základní slovní zásobou. Android je už kapánek složitější, tam to není tak easy, ale kupodivu to naši neangličtináři jakž takž zvládají. Navíc jsou tam skryté jen vlastní bílé a černé karty ostatních hráčů, takže se případně můžou zeptat hráče, jehož ta černá karta neovlivní.
U Cosmicu jsou všechny karty skryté a ty slohovky jsou se základní herní slovní zásobou ne úplně pochopitelné. A navíc se na ně nemůžeš moc ptát, protože to ovlivní všechny. Sice je tam těch karet pokaždé poměrně málo, ale to na tom nic nemění, jen to zpříjemňuje to, že když máš překlad, tak nemusíš listovat u každé karty.

21.2.2010 12:19:51

Kadaver
no pro mě je zásadní problém (a už jsem to tu hodněkrát psal, tak snad se přítelkyně nenaštve, ani bych se už nedivil :) ), že mám doma úplného neangličtináře bez základní slovní zásoby :). Ale myslím, že už se orientuje v pojmech - attack, draw, trash, discard, action, buy, card a možná by se ještě něco našlo :), ale tohle stačí akorát na Dominion na MEQ, Runewars, Android a další už ne :). Takže proto mi přijde schůdnější Cosmic, kde stačí seznam o 3 stránkách u Runewars a MEQ by to chtělo karty v grafice zasunuté v obalech

21.2.2010 12:29:38

to Beholder
Taky jsme takové měli, ale postupně se naučili. Některé jsme už učili od dávných dob, kdy s námi hrávali Magicy, někteří se prostě přizpůsobují postupně. Občas se zeptají, co znamená to a to slovíčko, ale zbytku karty rozumí. Chce to jenom cepovat a cepovat a cepovat. Dokonce s náma už jeden z našich neangličtinářů hrál Hellgame a celkem se i chytal. Lepší jak kurz angličtiny, akorát se nenaučíš zrovna slovní spojení potřebná v normálním životě :-)

21.2.2010 12:36:00

preklad je komplet
Diky Kadaverove prekladu technologii, jsem dal aktualizovat svuj preklad karet. Jakmile se to uploadne, tak mame preklad komplet. Kadaverovi patri muj dik.

23.2.2010 07:55:13

Vybíráme z Bazaru

The LotR: Journeys in Middle-Earth - Spreading War
The LotR: Journeys in Middle-Earth - Spreading War
Akt. cena: 2149 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas