Conquest of Planet Earth: The Space Alien Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Conquest of Planet Earth: The Space Alien Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Už se to blíží :-)

Tak tady je první info i s možností předobjednávky, přičemž hra vychází asi v únoru.

http://stores.homestead.com/FlyingFrogProductions/Detail.bok?no=74
12.12.2010 11:58:38

rbx

Tormentr
cetl jsi o tom neco? Videl jsem jen obrazky, ale byl jsem liny to nejak studovat.

12.12.2010 12:39:27

rbx
No četl jsem si text v tom odkazu a pak něco na flyingfrogwiki, vypadá to na strategickou hru (prý most mezi rodinnými hrami a složitými moderními strategickými deskovkami). Jinak většinou obecné propagátorské kecy. Tématicky by to mělo být zaměřené na filmy z 50 let, čemuž nasvědčují i karty, např. mimozemšťan přepadávající dvojici tenegerů v autě. Vsadím se, že to zase bude sranda hra, tak jako LNOE a IFOS. A líbí se mi ty figurky mimozemšťanů, asi nejhezší je ten obří robot, to bude moje :-)

12.12.2010 13:11:45

rbx

Tornemntr
a je to venku! A ohlasy na geeku nevypadaji zle. Puvodne jsem si rikal, ze to davani karet jednotlivych lokaci na herni plan a vlastne tvorba modularniho herniho planu neni nic moc, ale takhle jak to vidim, tak to nevypada spatne. Uvidime jak se to bude hrat.

2.2.2011 00:15:57

...
Tak na tohle jsem hodne zvedav. Tematicky presne pro me... :)

2.2.2011 10:35:12

wish-list
tož nevím... jestli budou zajímavý hry přibývat tímhle tempem, tak asi abych si sehnal druhou práci :-D

2.2.2011 21:15:50

Permonick
jsem na tom podobně, za poslední tři dny mi přibyly do wish-listu tři hry.
Trochu k tématu: tuhle hru si koupím, i kdyby byla absolutně o ničem, jenom kvůli tomu designu.

2.2.2011 21:42:06

rbx

...
tak potom, co jsem videl toto:
http://www.boardgamegeek.com/image/904415/conquest-of-planet-earth-the-space-alien-game?size=large

tak vidim, ze to je jistota. Takovyho materialu, komixova grafika, komixove tema, 10 ruznych druhu vetrelcu a proti nim treba kapitan Fantastic :-) Jojo, to musim mit.

2.2.2011 23:42:38

tak jak
tak co jaké to je? plánuje se i překlad? :)

25.2.2011 16:35:07

brko
Je to fest náhodné, ale je to sranda a hlavně je to hrozně škodolibý - v podstatě každá karta slouží k prasení soupeřů. Nicméně je u toho sranda, mě dostal Warlord Kaz Bah, jehož loď vypadá jako zvětšenina jeho hlavy :D Furt jsme si pak broukal Clash - Rock the Casbah, když Kaz Bah útočil :) A je tam karta "Eating Kittens", která ti přidá 2 body (z 8 potřebných), jelikož podle flavor textu "this is just wrong" :D

25.2.2011 16:38:13

sydo
Vyčerpávající, i když mi nic z toho co tu povídáš neříká ;) :-D

25.2.2011 16:51:30

brko
:D no ve zkratce - tématicky je to super a texty na kartách jsou boží. Mně se to moc nelíbí vzhledově, ale je toprča. Pokud tedy člověk přistoupí na to, že tam kostky lítaj víc než je běžné :) Třeba proti rbxovi jsem si zaklel kostky a hodil čtyři šestky po sobě :) koukal jak puk :)

25.2.2011 16:54:39

rbx

brko
ve zkratce co se tam dela:
1. mas 2-6 + D6 zetony na bidovani. Tajne si jeden zvolis a kdo ma nizsi, tak je v tom danem tahu prvni hrac a zacina, ale zaroven ma nejmin akci, protoze pocet akci je prave vsazene cislo na zetonu. Tyto zetony se nevraci do ruky, jediny, ktery se vraci je D6, coz je vlastne hod kostkou. V momente, kdy uz ti v ruce zbyl pouze D6 zeton, vraci se ti do ruky i ostatni a takto to jede furt.

2. co muzes v nasledujici fazi za akce udelat:
a. pohnout letajicim talirem o jedno pole = 1 akce
b. nasadit letajici talir na domovske policko = 1 akce
c. vzit si zeton, kterym aktivujes specialni schopnosti rasy = 2 akce

3. faze boje
pokud v predesle fazi prijdes na neprozkoumanou lokaci, na lokaci s nejakym odporem (resistance) nebo s cizim talirem, musis se zastavit. Pokud je to neprozkoumana lokace, tak otocis kartu LOCATION. Nasleduje boj. Boj s Odporem je jasny, na karte lokace je cislo v modrem stitu. To je sila odporu a urcuje pocet kol souboje. Liznes si jedni ci vice karet Resistance/Odporu dle danych pravidel a oba si hodite kostkou (tedy nekdo za Odpor), secte se to se silou a hodnoty stran se porovnaji. Kdo ma vic, tak vyhral. Hodi li nekdo sestku, vyhral bez ohledu na celkovy soucet. Rika se tomu Crushing Victory. Remiza = nic se nedeje. Pokud jsi vyhral a lokace mela pouze odpor=1, tak je lokace tvoje a das si tam conquest zeton. Pokud ma odpor>1, nasleduje druhe kolo ... tedy si liznes zase kartu Odporu a haze se kostkou. Je to jednoduche, rychle. Kdykoliv muzes zahrat jakoukoliv kartu co mas v ruce, pokud jeji text nerika neco jineho.

4. muzes odhodit jednu Event kartu a doberes si do plnych, coz urcuje inteligence tvoji rasy. Cim vyssi, tim vetsi hand limit.

a hraje dalsi, dokud se nedohraje kolo. I v kolech protihracu jim muzes hazet klacky pod nohy.

K vitezstvi je potreba 8 bodu teroru, coz se ziskava prave zabiranim lokaci, kde cislo populace urcuje kolik bodu teroru je za danou lokaci. Pri ziskani 8 bodu hra okamzite skonci.

25.2.2011 17:20:53

rbx
zní to výborně a výborně se tu musí i hrát :) nemáš v plánu do budoucna i překlad?

26.2.2011 09:25:33

rbx

brko
to asi ne, ja se u prekladu trapim. Pravidla jsou jednoducha a klidne ti je vysvetlim, ale prekladat to nestiham. Navic je potreba prelozit i karty, kterych tam neni zrovna malo.

26.2.2011 09:31:45

rbx
Koukám, že do překladu se pouští zatrolenec BeeIn. Tak jsem natěšený na jeho dílo, doufám, že i s kartami ;)

26.2.2011 09:32:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Conquest vs Cosmic
Jak to kluci vidíte v porovnání s Cosmic Encounterem? Vypadá to na podobný typ hry, myslíte, že má cenu mít obojí?

26.2.2011 13:02:02 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Kadaver
me cosmic moc nebavi, tohle je pro mne zabavnejsi. A nevim, podle mne to ma s Cosmicem spolecne jen to neustale svineni, jinak moc ne.

26.2.2011 14:25:12

Re
Tak jsem zaslechl, že už to někdo hrál a prý extrémně mnoho náhody, nějaké první dojmy?

14.3.2011 10:11:32

to Eyron
Výtah z jedné recenze:
"It is random. It is light." "If you are looking for depth and thought provoking game play then this is not your game."

Poměrně výmluvné... ale pro nás Ameritrash maniaky určitě zábavné ;)

14.3.2011 10:22:54

brko
Překlad pravidel hotov, od včerejšího večera čeká na schválení správcem webu...

15.3.2011 16:03:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas