Churchill - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Mark Herman
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2 hráči + bot

Zdravím,
má někdo zkušenost s hrou 2 hráči + bot?
Je to dobré nebo tím hra nějak výrazně trpí?
Díky za postřehy
28.2.2021 00:36:37

Trpí
Toto je hra pre 3 živých hráčov. Každé iné riešenie je esenciálne ochudobnenie hry. Ak chceš ovšem niekoho naučiť pravidlá a nemáte tretieho, je to fajn.
Keďže som ajťák, aktuálne sa pohrávam s myšlienkou vytvorenia companion appky, ktorá zjednoduší manažment botov a hlavne im pridá sofistikovanejšiu UI.

2.3.2021 16:47:50

Čítanie s porozumením
Myslím, že som sa vyjadril dosť jasne. Skús si to prečítať ešte raz. Nepíšem, že hra je pre 3 hráčov, ale pre 3 ŽIVÝCH a hra 2+bot "trpí". Napísal som ti aj prípad, keď hra 2+bot dáva aký taký význam (dopĺňam, že pre mňa, ale na to si sa pýtal, na osobný názor).
Stručne dôvody, prečo hra 2+bot (a rovnako aj 1+2boti) trpí:
1. Úplne eliminuje "diplomatickú" stránku hry.
2. UI bota je silne zjednodušená - v mnohých prípadoch sa chová nezmyselne a repetitívne, pretože je deterministická, napr. bot má sklony vyberať do konferencie vždy rovnaké témy, US bot často napr. POL-MIL alebo Produkciu USA, so strategického pohľadu úplne nevhodné. Naopak niektoré pre USA dôležité témy (Európske bojisko, A-bomba) sa pričinením US bota nedostanú na stôl nikdy.
3. Manažment hry bota je pomerne veľký - často sa vyhodnocujú ekvivalentné možnosti, takže hody kockou sú na bežiacom páse. Niekde je potrebné sa rozhodnúť podľa priebežného bodového stavu hry a keď si skôre nerátate priebežne (ako my), tak rátaš, alebo ide odhad.
4. Všeobecne mnohé inštrukcie bota nie sú jednoznačne vykonateľné - nutný je "house ruling" alebo googliš a odpoveď je - použite sedliacky rozum.

Suma sumárum, ak by sa malo stať, že hru dostanem na stôl iba pre max. 2 hráčov, tak volím nejakú inú hru (napr. echt dvojkovku Watergate).

3.3.2021 03:05:11

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas