Chaos in the Old World: The Horned Rat

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World: The Horned Rat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Chaos in the Old World
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: James Hata
Jason Little
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

Tak dnes jsem si poprvé zahrál za Skaveny. Těžko se to hodnotí, protože jsme hráli ve skupině, ve které jsem hrál CitOW já po 6, přítelkyně po 3 a Ringo s manželkou po 2, takže málo zkušeností. Každopádně můj hlavní dojem je ten, jsou Skaveni hodně univerzální (tzn. na dial i na body stejně hodnotně). Než nás zase převálcoval Khorne na dial (já bych mu dal nejraději errata na 2 killy :) ), tak jsem měl 43 bodů a 2 tiky od konce na dialu. Navíc se nám některým zdál Skaven docela silný (získal jsem si velký bodový náskok), ale to bylo podle mě hlavně tou nezkušeností, protože když mě v jednom kole odkrouhli od mých 3 regionů se Skaven Tokenem (mezi nimi i 5ti bodová Empire), tak jsem netočil ani jednou a ani nebodoval. To mě zastavilo a Khorne mě v posledním kole přetočil na dialu. Takže zas tak silný ten Skaven asi nebude, chce to jen na hru přijít a začít škodit :). Další dojem je ten, že se Skaven lehce hraje podobně jako Khorne, takže je vhodný pro začátečníky (naopak v první hře doporučuju Tzentche schovat do krabice, protože ten je asi nejobtížnější na hraní a dokáže zkazit dojem ze hry a hrozí tím "odstřel" této podle mě skvělé hry.

Takže suma sumárum, Skaveni se mi líbí. A to jsme ještě nezkoušeli Morrslieb set chaos karet a expert-level Old World karty. Podle mě je tohle velmi podařené rozšíření.
17.7.2011 00:59:28

vcerejsi hra
jo, vcera to bylo o poznani jine nez kdyz jsem to hral poprve a ja fasnul prave Tzentche, nevedel jsem ktera bije a na poprve me hra vubec nezaujala, takze jsem ji fakticky odstrelil a hrali jsme ji vcera podruhe snad az po vice nez roce. A musim teda rict, ze me bavila a docela jsem se vzil do Slaneeshe a premyslel nad nejlepsi strategii, i kdyz jsem mnohdy kombinoval tak, ze jsem prekombinoval a udelal fatalni chyby, ktere zpusobily beznadej na vitezstvi, ale aspon jsem se snazil a pokousel neco vymyslet:-) Hra tak pro me ziskala uplne jiny naboj, bavila me a myslim ze ji muzeme zaradit do skupiny pravidelne hranych her, zahral bych si znova. Navic vcera jsem se do te hry tak nejak vice zakoukal a moc se mi libi zpracovani. A taky mi ta hra oprasila vzpominky na Kingovy knizky ze sveta Warhameru s Gotrekem. Zrovna v druhem dile tam drti Skaveny a jak se Beholder rozlezal s temi krysami, tak jsem se do toho sveta docela vzil. Je to takovy zajimavy mix eura a AT. Spise eura, hodne okoreneneho souboji. Ta bodovaci cast prevahove slozky hry mi dost pripomina Tikal, s tim, ze v Chaosu je vyborne to, ze se mohou hraci pobit a navic kazdy ma to ziskavani prevahy jinym zpusobem. Kdyby to nebylo az od tri hracu, tak bych snad i uvazoval o koupi, ale jeden kus od Beholdera v nasi herni skupine bude stacit:-)

17.7.2011 09:39:06

to Beholder
Jsem rád, že se to rozšíření povedlo. Mi už taky vyčkává doma, ale zatím nebyl čas ho odzkoušet. Každopádně Khornova božovost na dial padne s Morrslieb setem (upgrade cultistům nedává 1 sílu a má karty spíše na bodování), takže komu se zdá Khorne příliš silný, ať zkusí Morrslieb. Jinak je před Khornem třeba zdrhat :-)
EDIT: Ještě jak to tu pročítám, tak jste hráli ve čtyřech i se Skavenama, což pravidla moc nedoporučují a Skavení hra také napovídá proč. Možná by ve více hráčích Skaveni byli více na koni nebo více pod koněm. Těžko říct, když jsem ještě nehrál, ale určitě to absence pátého hráče ovlivní.
EDIT2: Tak znova pročítám pravidla a Skaveni jsou prý použitelní i v méně hráčích. Tak se omlouvám za dezinformaci, nevím, kde jsem si domyslel, že je jde použít jen v 5-ti. Ale stejně si myslím, že v 5-ti se za ně bude hrát dost jinak, vzhledem k tomu, že jsou to příživníci :-)

17.7.2011 09:56:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Euphoria: Cestou k lepší dystopii od Blackfire
Euphoria: Cestou k lepší dystopii od Blackfire
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas