Chaos in the Old World: The Horned Rat

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World: The Horned Rat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Chaos in the Old World
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: James Hata
Jason Little
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Ahoj,
Mám dvě nejasnosti v pravidlech:
1. Kolik karet starého světa dáváte do balíčku? Když ve 3 hráčích je to 8 karet, ve 4 hráčích 7 karet, tak v pěti by to mělo být 6, ale v pravidlech o tom není ani slovo, takže předpokládám, že zůstává 7 karet?
2. v pravidlech se píše, že se Old world karta „Horned One’s Due“ ze základu má nahradit stejnou kartou z rozšíření, ale je to uvedeno pod pravidly pro Horned Rat, tak nevím jestli se má nahradit pro všechny hry, i ty jen se základem, nebo jen pro hry s rozšířením(nebo jen pro hry kdy se budou účastnit Skaveni?)? Díky
9.7.2011 07:53:23

to zluda
1. O tom se opravdu nikde nepíše, ale já bych nechal těch 7. 6 už je trochu málo. Na BGG je neoficiální FAQ a tam je stejná odpověď. Na oficiální FAQ si ještě budeme muset chvilku počkat.
2. Vzhledem k porovnání efektů staré a nové karty bych kartu nahradil pro všechny hry, ať už se hraje s Horned Ratem nebo ne. Pokud se řídíte ostatními pravidly s rozšíření, hlavně tím, co při setupu dává na mapu Skaven tokeny, tak by stará karta byla krutější, než autoři původně zamýšleli. Pokud s rozšířením nehrajete vůbec, tak si tam můžete starou kartu nechat, ale mi by se nechtělo ji pořád přehazovat tam a ven.

17.7.2011 10:21:46

Kadaver
1. díky, 6 by mi už taky přišlo hodně málo, ale radši jsem se zeptal, oficiální FAQ by to určitě chtělo..
2. ok, nechám novou kartu, jinak žetony Skavenů bych přidával jen pokud by hrála Rohatá Krysa... Zatím jsem hrál v podstatě jen se základem, do kterého jsem jen přimíchal nové Old World karty( ty jsou mimochodem hodně nepříjemné).

17.7.2011 10:58:21

to zluda
Nevidím důvod, proč Skaveny v Setupu přihazovat jen ve hrách s Horned Ratem, to už tam pak můžeš nechat tu starou kartu. Peasanti jsou naprosto k ničemu a Skaveni to alespoň trochu oživí a otevřou dvířka pro nové taktické kroky, což této hře ještě přidá na kvalitě.

17.7.2011 12:46:23

Kadaver
Bral jsem to tak, že ty Skaven tokeny se v setupu dávají proto, aby měl hráč za Krysu od začátku možnost točit dialem...jinak vzhledem k tomu že skavení tokeny hru lehce zjednodušují, nepřišlo mi nutné je do setupu bez Krysy přidávat. Ale v zásadě je to asi jedno...

17.7.2011 13:02:51

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Guardians of the Galaxy
Legendary: Guardians of the Galaxy
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas