Cashflow - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cashflow Technologies, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se to hraje?

Už jsou tu 3 maximální hodnocení a mě by zajímalo, jak se ta hra "hraje". Je to nějaké propracované? Jakou roli tam hraje náhoda? Vzhledem k tomu, že se motám kolem cenných papírů, měl bych taky rozumět opcím, futures a pod, tak se to logicky dostalo do mého hledáčku. Cena mi ale přijde úplně mimo a tak trochu mi to zavání určitými pochybnými motivačními způsoby.
29.1.2010 07:48:22

gabi

Mecenáš trolíků

všetkým
Skutočne, že toto vlákno je moja hra?
Ja som tému nezačala. Len som napísala odpoveď na otázku. Vy máte stále potrebu ma riešiť. Ja len odpovedám na vaše zmysluplné poznámky. Neživím to tu ja, ale vy, lebo asi neznesiete, ak to tu nie je po vašom.

to Aneken:
Ako si si všimol mám vysoké hodnotenie na mnohých hrách. Z toho len dve sú aj naša kapusta. Zo zvyšku profituje len zvyšok tu diskutujúcich. Muníkov som si vzala od Pavla až potom ako som ich hrala a presvedčila sa o ich kvalite. A GF? Asi by to bolo trápne, dať jej zlé hodnotenie. Vydávam ju preto, že sa mi páči a názor nezmením, len preto, že vám nevonia. Ďalej mám vysoko hodnotené Carcassonne, Osadníkov, Citradelu, Vysoké napätie a Proroctvo. Toto som podľa teba prečo vysoko hodnotila? Prečo vám tieto hodnotenia nevadia? Na to si už odpovedzte sami.

to rbx
Ja vás tu neznevažujem, tak si to od vás vyprosím. Síce nepoužívate nadávky, no urážky rozdávate už v druhom vlákne veselo. Nadávať sa nesmie , ale urážať môžete jedna radosť. Zvláštne pravidlá. A aj tie slová s vybodkovaným stredom sú alibizmom. Sú nadávkami, či sú v strede vybodkované, alebo nie. Ich sila je rovnaká. Zamysli sa nad tým.
Nemám potrebu sa tu odpaľovať, je vás tu na to dosť. Ja len nemám rada ak sa niečo za každú cenu dehonestuje, len preto, že hŕstke ľudí sa to nepáči. Som za objektívne hodnotenia. Píšem len môj uhol pohľadu a to aj napriek tomu, že je iný ako váš.
SEO a PR? To si myslel vážne, že na tomto vlákne si ho budujem? Alebo na nejakom inom? Tak to si úplne vedľa. :)

to pecovarhy:
Ja som si dala účet zmazať. Požiadala som o to. Nie, že mi bol zrušený. No nie preto som ho zrušila, ale hlavne pre to, čo sa tam dialo predtým. Toto to celé len urýchlilo. Je zločin ak sa ma niekto zastane? Ako keby nik iný nemohol mať rovnaký názor ako ja? Je ich viac než si myslíš. Na spoločenských hrách sú tiež nejaký. Alebo že by to boli zase moje účty? Už mi to pripadá ako stihomanstvo. :)
Áno, sme na jednom PC viacerí. Je to zločin?
Mám muža a dve deti, a využívajú ho aj moji priatelia. Každý je však osobnosť a píše svoj názor. Ani len môjho psa nemám potrebu na niečo namotávať. Tobôž nie mojich známych a rodinu. A že máme väčšinou podobný názor? U rodiny ak dobre funguje sa to stáva a aj to isté platí aj pre priateľov. Ak to vy doma také nemáte, za to ja nemôžem.

Tu na tomto fóre som užívateľ a hráč hier. To že máme rodinné vydavateľstvo nemá s vaším servrom nič spoločné a GF je prvá a posledná hra, čo som sem z vlastnej vôle dala uverejniť.

Môžete sa teraz vyblázniť v popieraní toho, čo som tu napísala. Je to vaše rozhodnutie. Ja svoj názor nezmením.

2.3.2010 06:58:53

TMG

Aneken
No já nevím, Muníky bych sem netahal. Spokojené názory mi píšou lidi z různých koutů ČR. Jestli s nimi máš osobní problém, to nevím. Vím že to sem nepatří tak pardon.

2.3.2010 08:27:00

muníky ne
, ale nasr... zeleninu klidně přidat

2.3.2010 09:04:32

dettol

pomôžte
Kde se dá tahle hra koupit. Už ji docela dlouho hledám. Chci ji mít doma, abych ji mohl hrát častejc.
Dík za pomoc.

16.4.2010 18:00:18

dettol:
dneska jsem jí viděl na Aukru, ale (viz. níže...) je to hra?

16.4.2010 20:21:25

dettol

filda001
Promiň, já se řídím vlastním úsudkem a ne nějakou tzv. diskusí....
Díky za tip.... :)))

16.4.2010 20:25:30

možná provokace?
Já bych je podotkl, že je minimálně podezřelé, že jsou příspěvky uživatele "dettol" přidány ze stejné IP adresy z jaké se naposledy přihlásila Gabi. A je zvláštní, že se z ní Gabi přihlásila MEZI oběma příspěvky. Navíc je i podezřelé, že ze slovenské IP se přihlásil český diskutér.

Netvrdím, že to nemůže být shoda náhod, ale přijde mi to až moc podezřelé :-)

16.4.2010 20:33:18

dettol

zeus
Ja nie som čech, iba som chcel písať vašim jazykom.
Neviem o čom je tu reč, ja som chcel len info a dostal som ho. Diskusie zásadne nečítam, lebo si viac cením vlastný názor. Použil som ho len ako info kanál, keďže som tú hru našiel vo vašom zozname hier.

17.4.2010 11:53:01

No to už
je vrchol chudáků. Autory tohohle marketingového potratu zavřít do Fritzlova sklepa, kde by je jmenovaný Josef mrskal šlauchem a Aťka Janoušková dokola četla rasistické pasáže z Kocoura Mikeše.

17.4.2010 12:13:39

ha
Proletl jsem celou diskuzi a musim uznat, ze obcas se tu clovek opravdu zasmeje:)

17.4.2010 12:30:56

sydo
"Aťka Janoušková dokola četla rasistické pasáže z Kocoura Mikeše"....:))))))))) *thumps up*

17.4.2010 12:34:57

to Sydo
Kde Ty na ty hlášky chodíš? :-D

17.4.2010 13:05:29

Sydo
Normálně bych nereagoval, ale teda tím Mikešem si mě taky totálně dostal:)

17.4.2010 13:29:42

odstranění hry
Tohle je opravdu vrchol ubohosti. Neměla tahle hra být ostraněna? Aniž by tu Zeus cokoliv napsal, bylo jasné kdo dettol je.A pokud dotyčný tvrdí, že neví o co tu jde, jak může tak podrážděně reagovat na příspěvěk od Fildy001. Takže loučím se se s provokátery tohoto nakladatelství.

18.4.2010 09:17:20

to Sappho
Pokud se nemýlím, tak má dojít jen k odstranění jiné, svého času velmi bouřlivě diskutované hry, jejíž jméno již nikdy nesmí nikdo vyslovit, neb by pak úplněk zrudnul krví a vzduchem by se šířil zápach zetlelé zeleniny. Tato hra podle dostupných informací není přímo od zmiňovaného vydavatelství, ale to nakladatelství mu asi jen udělalo lokalizaci (moc o tom nevím, diskuzi jsem nesledoval).

18.4.2010 09:35:00

:D
Mě jen šokuje ten přístup. :D Pak se nemůžeme divit, když v nejlepší karetní hře všech dob, vystupuje Nasr. ředkev.. :D
Doufám, že tohle "hru" odstraní taky.. :) Ale pokud se někomu líbí proč ne.. :)

18.4.2010 11:00:41

sappho
víte co, už sem nikdo nic nenepíšeme:-) co vy na to?
já bych hru určitě neodstraňoval (ale nechci dostat bleskem, tak do toho nebudu Diovi kecat), každej rozumnej člověk si z této diskuze vezme své a musí mu být jasné kdo žije v realitě a kdo v pohádkách.

18.4.2010 14:31:37

:-)
Kadaver: K+ K+ K+ !!!!!

18.4.2010 21:28:23

Pseudo-provokativní příspěvek
Ačkoli do diskuzí přispívám pouze vÿjímečně, musím se trochu připojit na obranu cashflow.
Před několika lety jsem si jednu knihu od Kiyosakiho přečetl. Není to žádná přelomová kniha po jejímž přečtení prozřete a začnete vydělávat miliony, jak si někteří myslí. Ale není to ani úplně zbytečná četba. Kiyosaki v knize osvětlí základy finanční gramotnosti a důležitou věc, že pokud to chce člověk někam dotáhnout má se pořád vzdělávat a nebát se výzev. Kiyosakimu se musí nechat, že umí skvěle motivovat.
Samotná hra je pouze doplňkem knihy k dalšímu osvětlení pojmů se kterými se v knize operuje. Hrál jsem pouze počítačovou verzi Cashflow a musím říct, že mě alespoň 2 hodiny bavila. Na počítači hra odsýpala asi podstatně rychleji než desková verze, takže nejsem úplně objetivní.
Z celé této mé úvahy plyne závěr. Bez přečtení knihy hra asi ničím nezaujme. I s přečtenou knihou je SILNĚ předražená a člověk se bez ní určitě obejde. Nehodnotil bych ji zase tak přísně jako někteří zdejší přispěvatelé. Hrát se dá a pro některé vyšinutější jedince může být dokonce "smyslem života".
Hru bych určitě neodstraňoval, definici deskové hry splňuje a každý si o ní může udělat svůj názor.
Teď jsem určitě zase píchnul do vosího hnízda ;-) Radši se vrátím k utrpnému právu = psaní diplomové práce.

19.4.2010 18:32:55

To xdino
Ne.. spíše naopak.. jde o pěkný příspěvek. :) Kdyby takhle komunikovali Sheriff či Gabi.. tak se tu nic tak hrozného nestane. :D

19.4.2010 19:11:07

Kde hru kúpiť?

Dobrý deň. Môže mi niekto poradiť, kde by som mohla hru Cashflow kúpiť? Nikde ju už neviem zohnať.

19.9.2020 12:58:53

Nikita009
Hra uz iba na bazari - treba sledovat Bazos alebo Bazar. Hra sa tu obcas objavi a ceny sa pohybuju od 55€ az po 130€. Momentalne je na bazosi ponuka za 120€.

Tommi

20.9.2020 09:19:33

Vybíráme z Bazaru

Nemesis + Untold stories 1
Nemesis + Untold stories 1
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas