Caesar & Cleopatra

xxxxxxxooo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Caesar & Cleopatra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Kosmos
Rio Grande Games
Autoři: Wolfgang Lüdtke
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Pravidlá sú jednoduché, ale aj tak by som sa na dve veci rád opýtal.

Na začiatku hry každý hráč tajne umiestni 5-karát vplyvu. V pravidlách sa píše: "Nejprve si každý hráč vezme 10 karet vlivu, které si již vybral.
Oba musí nyní přiložit 5 karet (s hodnotami 1 až 5) lícem dolů na svou stranu karet patricijů –
po jedné kartě ke každé skupině." Neviem či tomu rozumieť tak, že musím priložiť karty v hodnote presne 1 až 5 teda: 1, 2, 3, 4, 5, alebo to môže byť 5-kariet v rôznej hodnote napríklad: 5, 5, 1, 1, 3.

Potom by som sa chcel ešte opýtať na rozdelovanie výťazných bodov. Včera môj spoluhráč tvrdil, že keď si započítava výťazný bod za to, že získal celú skupinu patríciju, tak si ešte započíta bod aj zato, že má v tejto skupine väčšinu. Tak neviem, ako to počítate Vy?
5.9.2013 08:28:47

springb
Před začátkem hry přikládáte karty vlivu 1, 2, 3, 4, 5.

Spoluhráč má pravdu, spočítáte nejdřív body za jednotlivé patricije, potom body za většinu, potom body za komplety a body z bonusu :)

5.9.2013 09:06:34

ikri
S tým bodovaním máš pravdu, ten kto by získal väčšinu, tak by už nemal motiváciu získať celú skupinu. Čo sa týka prikladania kariet vplyvu na úvod hry tam to pravidlá nepíšu celkom jednoznačne, myslím, že to môže byť aj na dohode hráčov, na hru to nemá veľký vplyv. Každopádne vďaka za reakciu :-)

5.9.2013 14:11:38

springb
Mně to připadá jednoznačné. Kdyby se mohly dát v jakékoli kombinaci, bylo by tam napsáno něco jako "přiložte karty vlivu" a nikoli karty s čísly 1-5. Všude jinde se o číselných kartách hovoří jako o kartách vlivu a tady jednoznačně vypíchli, že má jít o 1-5.

EDIT: Německy neumím, ale v nějakých eng pravidlech jsem dohledala toto:
Each player takes one set of the influence cards (one each
of the numbers 1 to 5) - každý si vezme jednu sadu karet vlivu (jednu od každého z čísel 1-5)

Ještě bych dodala, že v originálních pravidlech to asi takhle přesně není, ale co tam určitě je, je to, že si po přiložení karet 1-5 máš vzít do ruky zbývající pětici karet v hodnotách 1-5, což bys nemohl učinit, pokud bys třeba obě pětky vyplancal v prvním tahu ;) Mně to přijde jednoznačné.

5.9.2013 23:11:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Eldritch Horror + 4 malé rozšíření (anglicky)
Eldritch Horror + 4 malé rozšíření (anglicky)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas