Caesar & Cleopatra

xxxxxxxooo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Caesar & Cleopatra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Kosmos
Rio Grande Games
Autoři: Wolfgang Lüdtke
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál to někdo?

Jaké to je? docela by mě to zajímalo.
15.6.2012 08:38:46

hrál jsem,
Je to vlastně něco jako ztracená města, ale každý má svůj balík karet. Vyplatí se sledovat co už soupeř odehrál a pokud hrajete i ne tajné úkoly, tak je to ještě lepší.
Už jsem i pár let nehrál, ale svýho času mne to bavilo.
Je pár akčních karet s textem, ty se daj naučit podle obrázků. Za rozumné peníze bych ji koupil, kdybych to už neměl doma.
Beru ji jako takovej základ k hrám pro 2 od kosmosu, společně s odinovými havrany, osadníkama - karetní, helasem a kahunou.
Snad to nejsou jenom blbý kecy.

15.6.2012 22:39:39

re
Tak to pozor :)
Zatímco CaC patří do mých nej, Ztracenými městy podkládám skříň a občas přemýšlím, čím si zasloužila takový zájem hráčů. Podobnost nevidím žádnou, snad jen to, že je to taky vykládací karetní hra pro dva od Kosmosu.

A k CaC:
Má pro mne atmosféru, vynikající je hrát ve dvojici muž - žena (jinak jsem dosud nehrála, akorát ty muže střídám :D).
Spíš mi to připomíná hru Battle Line.
Hráči soupeří o přízeň pěti skupin patricijů a to tak, že přikládají své karty k jednotlivým skupinám. Po každém tahu se losuje, která skupina se bude právě vyhodnocovat. Kdo má v tu chvíli přiloženu vyšší hodnotu karet ke skupině, získává jednoho patricije, za nasbírané patricije získává příslušné vítězné body. No a to je celý základní princip :)
Já to mám ráda, protože je to napínavé a dost často zdravě naštvávací, protože to většinou padá přesně tak, jak nepotřebuješ :) Strategie dost a do toho nemilosrdná náhoda, která hru neustále šponuje a to se mi na tom právě líbí.

16.6.2012 09:18:42 | Upraveno autorem (porovnej)

tak soráč
mám pocit, že u obou her se vykládají karty do sloupců a podle toho jak se mi to daří dostávám body.
místo battle line mám radší schottentoten - snad se to tak píše.
ženu bavila víc města, jsou oddychovější, a protože jsme skóre psali na a4 a sečetli to až po popsání celého papíru, neviděla rovnou, že vlastně prohrála, díky tomu vydržela hrát hoodně dlouho.
Caesara zahrála 2x a řekla, že je to moc složitý.A že radši dáme sequenci, což ve dvou je docela masáž na náhodu.
Né že bych náhodu odsuzoval, ale tady už jsem moc vymýšlení neviděl.
Nyní je to tak, že ženuška už vůbec nehraje a to jsem si dával velkej pozor, abych udržoval skóre vyrovnané.
Dorostla dcera a druhá už začíná taky hrát.
To už jsem ale ouplně někde jinde a tak končím.

16.6.2012 17:20:08

jarmuk
To nic, v obou případech se vykládají karty do sloupečků, ale to je jako srovnávat člobrdo s šachama, protože se tam šoupe figurkama ;) Pro mně Lost Cities jsou nebetyčná nuda bez strategie, kde se rozhoduješ jestli držet nebo pustit, vlastně se ani nerozhoduješ, čekáš, až tě to donutí... No, takový hezký prší.
V CaC se dá taktizovat dost (takže chápu, že to ženu nebavilo, pokud nechce u hry přemýšlet) a je to opepřené děsně zlomyslnou náhodou - no úplný sen :)
Takže záleží, co kdo hledá, jestli trochu adrenalinu, nebo relax.

16.6.2012 21:31:42

K reakcím:)
Děkuji všem za odpovědi. Mám v plánu vyzkoušet jak Caesara, tak Města, tak uvidím, co bude lepší. Podle obrázků se mi líbí obojí:) Můžete mi když se to tu tak hezky rozdebatilo ještě poradit co Zeus a Kleopatra případně Dracula? Obojí je pro dva hráče, tak by mě zajímalo, čemu se případně vyhnout:))

17.6.2012 22:28:45

Frog
Asi myslíš Hera a Zeus. No, tu jsme nějak odložili, i když třeba neprávem. Mně na ní vadilo to, že je tam dost karet, jejichž funkce se musíš naučit nebo koukat pořád do pravidel a taky jsem měla pocit, že usilovně promýšlím nějakou strategii a pak jeden z nás kápne na tu nejdůležitější soupeřovu kartu a je vlastně náhodou konec. Hru může totiž ukončit to, že narazíš u soupeře na nějakou kartu, už nevím, i kterou jde, každý má jednu. No a my to hráli asi dvakrát a já ji u soupeře dost brzo našla a byl konec. Takže mě to štvalo i když jsem vyhrála a jelikož her máme moc, tak už jsme se k tomu nevrátili. Prostě ostatní hry to převálcovaly, i když to nemusí být špatná hra. Pro muže a ženu, kterým nevadí u hry trochu víc přemýšlet a nechtějí jen "mastit karty", to může být příjemné. Pro nehráče bych určitě nedoporučila.
Draculu mám nahraného trochu víc. Je to zvláštní hra, ničemu jinému se moc nepodobá. Jeden hraje za Draculu, druhý za Van Helsinga, jeden má za úkol vybít všechny upíry, druhý ohlodat všechny slečny :) Mimochodem, jednu upířici jsem si vypůjčila na avatar :) Kartičky jsou lícem dolů na herním plánu a ty chodíš a tajně se na ně koukáš a hledáš. Aby to nebylo jednoduché, jsou tam různé nástrahy a taky svoje kartičky můžeš vyměňovat. Takže princip je všechno si pamatovat, případně si pamatovat, že kartička byla vyměněna a jít se na ni podívat znova :) Je to prostě hra, u které dost namáháš paměť, jinak nevyhraješ. Takže jestli tohle nevadí, tak je to příjemná hra.
Všechny ty hry mají jednoduchá pravidla, akorát Hera a Zeus je má podle mne docela složitá, hlavně pro první hry.

18.6.2012 07:45:54

Děkuji
Děkuji za rozbor:) Předně ikri se do mých dotazů (i v jiných diskuzích) pustila s vervou:)

18.6.2012 08:47:10

Není zač
To víš, kde můžu, tam pomůžu :D
Já vím, jak je důležitý vybrat správnou hru :)

18.6.2012 09:22:50

jazyk hry
Nevadí vám tá nemčina na kartách, alebo máte angl. verziu?

24.6.2012 18:36:24

johan
Mám přelepky. Nějaké jsou tu (i když font moc nehraje) a ostatní jsem si vyrobila. Takže já mám verzi českou :)

24.6.2012 22:55:45

ikri
tie čo sú tu nie sú pre všetky karty? my by sme si to tiež chceli polepiť :-)

24.6.2012 23:33:23

johan
Záleží, jak moc ti němčina vadí. Mně vadí už od pohledu. Takže jsem si přelepila i otázky důvěry z obou stran a karty bonusů celé a použila jsem hezčí písmo (hlavně po mně nechtěj, abych hledala podklady :D ). Tady jsou jen přelepky na akční karty a spodní část bonusů. Pokud jde jen o jazykovou bariéru a ne o vzhled, tak to stačí. Mrkni kdyžtak do galerie, o kterých kartách je řeč.

25.6.2012 07:17:57

ikri
:-) dík, s nemčinou som na tom asi ako ty, už mám pomaly na ňu averziu..CaC ešte nemáme, ale určite si ju čo najskôr zoženieme. Áno o tie podklady som ťa veru aj chcel poprosiť :-), ale nevadí, nič to.. s tou nemčinou si už nejako poradíme, každopádne dík za info

25.6.2012 15:40:37 | Upraveno autorem (porovnej)

johan
Není zač. Ty "podklady", to bylo jen pár přelepek, co jsem narychlo nasmažila a možná ani před vytištěním neuložila... navíc jsem si stahovala nějaký speciální font, aby vypadal anticky :) Já myslím, že to se dá zvládnout, ne? ;) Já už ti asi nepomůžu, počítám, že každou hodinou budu rodit a už se soustředím někam trochu jinam :)

25.6.2012 17:04:15

ikri
rodiť? tak to držím palec, radšej dva;-) a hneď aj gratulujem :-) samozrejme hry teraz bokom, nech to všetko dobre dopadne!

25.6.2012 17:17:29

som

Ikri
Tak to si to užij :)

Ne, držím palce a přeju vám oběma hodně štěstí!

26.6.2012 06:32:29

po par hrach
hra specificky postavena pre hru v pare - s manzelkou, priatelkou a pod... suhlasim s hodnotenim od Ikri - super. Netreba prelepky, par akcnych kariet je po prvej hre uplne zapamatelnych. Pekne karty, velmi prijemne nasieraco - hecovacie partie . Pravidlovo naozaj nieco medzi stratenymi mestami a bojovymi liniami, ale vyborna atmosfera naviac .

11.12.2012 23:33:36

Sháním, koupím, i použitou

Tak jednoduché to je. Mám o hru zájem. Tel. 736105259. Email rohlik@gmail.com.

Diky

19.12.2021 23:21:14

Vybíráme z Bazaru

 Atlantis Rising (Second Edition)
Atlantis Rising (Second Edition)
Akt. cena: 1320 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas