Bushido: Der Weg des Kriegers

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Bushido: Der Weg des Kriegers - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Gameheads
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Michael Nietzer
Oliver Wolf
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

mate nekdo??

a jaka??
5.8.2009 23:41:49

zajímavé
hráno zatím jen jednou.
Dost originální herní princip. Ve svém kole, rozdáš role ostatním hráčům a oni se podle nich musí chovat (herně). Bushi - hráč na jehož území budeš útočit. Samurai - hráč který povede tvoji armádu do souboje s Bushim. Sensei - hráč který mlůže hrát speciální akce a určuje trest pokud Samuraj prohraje bitvu s Bushim. Daimio - aktivní hráč, řídí dané kolo a dělá další akce určené jen pro něj, např. získávání bodů slávy (vítězných bodů). V 5 hráčích přibývá Hatamoto - vůdce rebelů, může útočit neutrálníma jednotkama na území Daimio a tím ho oslabit.
Hra končí když jeden z hráčů získá 50 bodů slávy - za dobře vedené bitvy jako Samurai a za získané území.
Překládám pravidla,a le není moc času.

6.8.2009 07:01:32

hru má hras i s českými pravidly
já ji mám, velmi zajímavá, ale zatím se mi nepodařilo pořádně jí vyzkoušet. Nechává velký prostor diplomacii a vyjednávání hráčů mezi sebou. Zdá se, že němečtí výrobci léta testovali, než jí uvedli na trh. Na jejich webu jsou ke stažení i alternativy pro 2 hráče. Trošku slabší grafika, vysloveně si říká o figurky, ale má pouze kartónové žetony.

30.8.2009 23:20:21

hra - nehra
Mám ji a hrála jsem ji. Ta hra se dá buď začít hrát systémem akceptace filosofie - pak je pěkná. Nebo si hráči všimnou sílu Gejši - pak je to o přečkání těch 12 kol.

Ale líbil se mi prototyp rozšíření, který jsem hrála. Dvojkový katany získaly na důležitosti - dá se za ně přestavět vlastní území.

31.8.2009 11:49:56

Bushido
Mě to též jednou zaujalo, zvlášť když jsme na BGG viděl obrázky s figukama. Ale pak jsem zjistil, že jsou tam místo nich žetonky, tak zájem zase opadl.

31.8.2009 12:01:01

Dilli
Gejša je fakt hrozně zařezávací. Jedině to udělat tak, že nedáš Senseie, hráči který měl velký náběr z pytlíku a risknout to, že ji ostatní nebudou mít ve dvojím vyhotovení.

1.9.2009 06:19:44

to karel: ceska pravidla
a ty mas odkud??

24.7.2010 18:58:54

to dilli: geisha
nejak tomu nerozumim. v pravidlech pisou, ze pri pouziti geisha se neposouvame do dalsiho kola (shogun counter se neposune). jen se posune daimyo a zacne se stejne kolo

24.7.2010 19:02:16

Geisha
prostě, když je zahráná Geisha končí momentální kolo Daimio a posune se jeho karta. Aktivní Daimio dal přednost ženskému tělu :-)) Neválčí se, nic. Jedeme dál.

25.7.2010 12:52:29

to Lumirius
to mi doslo. ovsem neposune se kolo. posune se jen daimyo. a tudiz tech dvanact kol muze byt docela nekonecnych. a pokud sjou v pytliku pouze ctyri, tak nejak nevidim duvod nad tim brecet.

26.7.2010 20:46:42

ndru
ten žeton se nemusí posunovat ještě aji přes nějaké další funkce. Obvykle to asi končí na těch 50 bodů. Než že se odehraje 12 kol.

27.7.2010 06:06:19

nejen geisha
tak mam za sebou nekolik testovacich her (3,4 i 5 hracu) a geisha si raci skudlim (obzvlaste kdyz mam dve) nez abych jimi plytval. a kdyz skudlim, tak je mensi pravdepodobnost, ze ji pouzije nekdo na mne. velmi silny prvek pro koncovku hry. obdobne jako kotau

24.8.2010 15:53:24

figurky
draham se souhlasit s figurkami. sic by to bylo pekne, ale ve chvili, kdyz je problem natesnat na hraci pole zetony (ktere jde alespon stohovat), je tam na figurky proste malo mista.

25.8.2010 12:23:49

Hratelnost, vyváženost
Ahoj. Zajímalo by mě, zda je hra dobře hratelná ve třech, ve čtyřech? Zatím jsem nečetl pravidla, je zde karta (gejša?), která způsobuje nevyrovnanost hry? Znovuhratelnost a zábavnost? Hrajete? Díky za odpověď.

18.1.2014 19:17:14

Vyvazenost, hratelnost, zabavnost
Hra ma scenare pro dva a tri hrace a v rozsireni je i neco jako uprava pro hrani ve trech, ale spis bych to nehral pod ctyri hrace.

Zabavnost odvisi od toho, jestli to chytne alespon ty ctyri hrace. Potazmo i znovuhratelnost. A asi bych doporucil rozsireni.

Nemam nahrano na tolik, abych si troufl zvazovat vyvazenost. Hra me nicmene bavi.
Kazdopadne treba Geisha umi byt dost prudici - a v rozsireni pribude nevestinec, takze Geisha je skoro porad po ruce - nicmene mi to zatim vychazi, ze ve vedeni a nakonec i vyhrali byli vzdy hraci, na ktere se Geishu pouzilo. Taky je pravda, ze Geisha je tak nejak nejvic na rane a nejvic videt. Treba roninove a Hatamoto jsou dost mozna o chlup drsnejsi, jen je treba se do hry dostat.

18.1.2014 19:25:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Agricola + Farmers of the Moor + FR, NL, FL decks
Agricola + Farmers of the Moor + FR, NL, FL decks
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas