Bora Bora - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alea
Ravensburger
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

by nějaké byly? :)
11.2.2013 12:30:25

dojmy z rozbalení a přečtení pravidel
Vypadá to moc dobře. Pravidla se zdají jednoduchá, a kombinačních možností z nich čiší mnoho, využití kostek se mi líbí a oproti Macau nebo Burgen von Burgund hezky barevné. Nicméně podobně jako Macao asi bude lepší hrát to ve více než 2 hráčích (aby stálo za to se prát o pozici prvního hráče), proto ještě čeká nevyzkoušená.

Jakmile zahrajeme, nějaké dojmy poskytnu.

11.2.2013 14:35:40

pravidla
už mám taky stažená, ale zatím jsem se k nim nedostal :)

11.2.2013 14:54:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrála jsem
dvakrát. Nejdříve ve dvou, pak v trojici. Nenadchla. Je tam docela silnej problém "analýza-paralýza". A celý čas hra plyne a najednou je konec. žádne stupňování napětí, nic...

K ostatním Feldům:
K Brügge měli jenom polovinu karet a zahráli jsme dvě kola. Ale líbila se mi víc.
Rialto neznám - to neměli hratelnej prototyp. Kdyby jo, tak jsme si ho taky půjčili na hotel přes noc...
U Brügge bude problém s lokalizací - má mít 168 unikátních karet s textem :P

11.2.2013 17:06:38

Přidá ještě někdo svou zkušenost?
Máte někdo ještě zkušenost? Uvažuji o koupi. Burgundy se mi moc nezdají graficky... Můžete srovnat? Děkuji.

23.6.2013 08:37:49

stana
Pro ujednodušení nahodím jen link na debatu na Deskožroutovi, kam jsem na hru svůj názor napsal. Snad mě za to nikdo neukamenuje...
http://www.deskozrout.cz/topic/824-hral-nekdo/

23.6.2013 09:11:02

prvni feldovka bora bora?
muzete jeste nekdo pridat aktualni dojmy ze hry? zadnou feldovku jeste doma nemame, je dobre vzit bora bora? koukam, ze se da sehnat ve svete her za 700.. pokukuju jeste po burgundach, ale treba notre dame me strasne odpuzuje svou grafikou:/ diky za rady!

18.4.2015 16:20:39 | Upraveno autorem (porovnej)

yarin
pořád se mi líbí, i když jeden závěrečný cíl je podle mě nesplnitelný (mám v plánu zkusit se na něj zaměřit a pokořit ho :) ). Hra má občas tendenci být schematická, protože prostě některé věci se vyplatí víc, ale pořád si občas najde cestu na stůl, i když jeden z negativních faktorů je delší příprava hry na začátku i mezi koly. Líbí se mi na ní hlavně mechanika úkolů a jejich postupného získávání. A pořád je to moje oblíbená Feldovka. A hlavně je pestrobarevná ;)

Burgundy trpí podobným neduhem - příprava mezi koly. Taky tam vidím možnost nalajnovat si strategii dopředu nehledě na to, co chodí (mám zkušenosti převážně s hrou 2 hráčů). Ale mám doma oboje a vůbec mi to nevadí.

Grafika Notre Dame se mě osobně docela líbí, ale co mě na hře mrzelo, je, že nefunguje správně ve dvou. Jinak je chytrá a rychlá, takže pokud hráváš častěji ve větším počtu, nedej jen na dojem z grafiky. Myslím, že má šanci tě bavit, pokud tě baví draftovací systém, který byl použitý např. v 7 Divech a v Gingkopolisu.

18.4.2015 17:24:18 | Upraveno autorem (porovnej)

yarin
Předně Feld je pro hráče eura skvělá volba. Jeho hry mám moc rád. Borou bych ale nezačínal. Je to spíš Feldův průměr, má daleko lepší hry. Já bych doporučil spíš ty Burgundy nebo Trajan. Notre Dame je ještě slabší než Bora, to nebrat.

18.4.2015 18:10:49

yarin
Máme doma Burgen von Burgund, Trajana i Bora Bora (a kromě toho i V roce Draka).
Dle mého názoru jsou to všechno dobré hry, tj. každá svým vlastním způsobem, a každá tě potrápí trochu jinak. Když chceme zajímavé kostky (a další kombinace na ně navázané), sáhneme po Hradech nebo Bora Bora, když mankalu (a podobně jako u dvou výše zmíněných), vytáhneme Trajana, a Drak je prostě "disaster management"...:-)
Nebo taky jinak: středověk-Hrady, Čína-Drak, Řím-Trajan, Tichomoří-Bora Bora.
Ano, mám rád Felda, i když nemám všechny jeho hry, a ani jsem je ještě všechny nehrál.:-D
Zárověň si myslím, že jeho hry může za "bez tématu" označit jen ten, kdo postrádá fantazii.:-)
Trajan a Bora Bora jsou o spoustě způsobů, jak získat vítězné body (čili "point salad", aneb Feldova oblíbená mechanika), Hrady jsou zas hodně o kombech. V Drakovi s očima rozšířenýma hrůzou doufáš, že ti všechno klapne a že nedostaneš zasloužený trest.
Každý hráč má své preference a "feldovek" je dost, takže nakonec (naprosto přirozeně) zazní různé názory.
Nechci znít jako ezoterik, ale na tvém místě bych asi pročetl pravidla her, které tě tématicky, mechanicky i vizuálně nejvíc osloví, a pustil se za hlasem svého srdce...:-)

18.4.2015 19:33:58 | Upraveno autorem (porovnej)

když už pitváme ty feldovky:
Tak nezazněly tyto:

Macao je povedené a zase jsou tam kostky jinak. A i téma je trochu jiné (zámořské plavby).
La Isla je moc hezky udělaná a líbí se mi práce s multifunkčními kartami. Ty byly i v Bruges, které jsem hrál jednou a tolik mě nezaujaly.
Bohužel jsem neměl možnost zahrát si Luna - In the Domain of the Moon Priestess, takže tam neposoudím.
Strasbourg je krásná dražebka, ale je tam potřeba minimálně 3 hráče.
Moc lidí neví o Speicherstadt, The, což je dražebka pro hráče, kteří nemají rádi skryté dražby (takže mi vyhovuje). A je hratelná od dvou.
Amerigo už mi přijde jako Feld vykrádající sám sebe.
A Rialto mě teda spíš zklamalo.

18.4.2015 19:54:07

diky dik vsem
ale ze byste mi to teda ulehcili, to se rict neda, haha. mrknu na ty pravidla detailneji a uvidim.

19.4.2015 13:37:14

yarin
Ahoj, přiznám že Bora Bora přímo neznám, ale když se tu řeší Feldovky, tak přidám svůj názor.
Hrál jsem od Felda Burgundské hrady, Brugy, Notre Dame a Rok Draka, a na rozjezd bych z téhle čtveřice (ale asi nejen z ní) doporučil Burgundské hrady. Princip je jednoduchý, přitom hra je variabilní (kostky, různé herní desky, různé taktiky). Hrál jsem ji s několika lidmy, kteří ji neznali, a vždy se velmi rychle chytli a hra běžela dobře, navíc je super ve 2,3 i 4 lidech.
Notre Dame mi připadne jako hra, která byla vymyšlena pro víc než 2 lidi, protože ve 2 mě nebavila vůbec, ve 3 trochu. Rok Draka je oproti Burgunským hradům trochu depresivní, protože místo budování řešíš, jak čelit pohromám a rovněž mě příliš neuchvátil. Brugy mají velký podíl náhody (jak ti přijdou na ruku karty) a škodlivé postavy, a tyto aspekty každému nesedí.

19.4.2015 15:40:01

za mě
rok draka, pak burgundy.
Boru jsem nehrál, rozhodně rialto mě moooc zklamalo, to už hrát nechci

19.4.2015 16:03:24

rozhodně se shodnem
že na start s Feldem jsou Burgundy nejlepší. Já bych pak doporučil asi Trajana (nemá kostky a má princip "mnoho malých her v jedné"). Jako rodinnou bych volil La Isla, jako víc hardcore Bora Bora nebo Macao (obojí má ale zase kostky jako Burgundy).
Rok draka ve mě zanechal větší pocit beznaděje než věčné shánění jídla v Agricole (i když mechanicky je to pěkná hra) :)

19.4.2015 16:10:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Já jsem z téhle hry nadšený a je to jedna z mých nejoblíbenějších. Vypadá úžasně, možností jsou mraky a s náhodou ve formě kostek se dá pěkně pracovat. Zkoušeno ve dvou až čtyřech hráčích a nikdy nebyl žádný velký problém.

8.2.2018 13:01:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Captain Silver
Captain Silver
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas