Blood Rage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odlišná barva rubu promo karet

Doufám, že špatně nevidím, ale rubová strana dvou promo karet české verze hry se mi zdá barevně maličko odlišnější od základu. Není to tak viditelné, jako třeba u destiček postav z rozšíření ke hře Marco Polo, ale je škoda, že se takové věci nedají trošku ohlídat.
28.11.2016 02:39:01

Cimm
Ale...člověk se zas dobře pobaví, když to pak pročítá.;-)

30.11.2016 14:57:44 | Upraveno autorem (porovnej)

stastlivec a Peet
No, kdybych se dostal do nebe za to, že každý den pobavím jednoho člověka, tak proč ne :) Ale už mi to tu moc humorné nepřijde. Jinak Peete, hru vyndej ze skříně, sežeňte třetího a hurá na to. Jestli dobře vzpomínám, je to první hra, kterou jsme zahráli během dne třikrát. Měl jsem u toho ten správný pocit a nutkání, že teď musím konečně vymyslet tu správnou strategii a svůj havraní klan dovést k vítězství. Rozhodně lepší, když u kdejaké jiné hry vím, že hraju pouze za modrého hráče a modré figurky alá měním kámen a beru si dvě dřeva :)

30.11.2016 15:13:18 | Upraveno autorem (porovnej)

kvalita
Klanové desky jsou na tvrdém papíru (odhadem gramáž 250 až 300 g/m2). Z mého pohledu je zcela zbytečné, aby byly z kartonu, protože to nejsou nijak zatěžované komponenty, celou dobu jen leží na stole, v podstatě se na ně nešahá. Navíc karton má obvykle horší povrch než papír, takže zase trpí kvalita tisku.

Že jsou tenké části plastových figurek zohýbané, je naprosto běžné, je to tak u Blood Rage, Descentu, Battlelore, Conana a spousty dalších her s figurkami. Je to dáno způsobem výrobního procesu. Naštěstí existuje trik s horkou vodou. (Samozřejmě by v čínské továrně mohl stát na konci výrobní linky houf dětí, které by figurky rovnaly, hráči by byli nadšení.)

Držel jsem BR v rukách několikrát na Brnohraní při vysvětlování a osobně nemám s kvalitou zpracování problém, dokonce bych se odvážil říct, že je nadstandardní.

30.11.2016 15:26:05

peet
i ve dvou je to fajn :) určitě tu hru nezatracuj jen kvůli maličkostem, figurky si vyrovnej za pomocí triku s horkou vodou a zahraj si jí, stojí určitě za to :)

30.11.2016 15:31:37

matewr84
Ale jo, OK, postěžovat si na komunitním webu že havraní válečníci maj kopí šejdrem, protože ti havrani co na nich sedají jsou moc vyžraní z toho jak ozobávají mrtvoly po bojích je fajn, ja vím že to cimm nebral jako něco ve stylu "rexhry mě poškodily a já nevím jak se bránit". To je všechno v pohodě. Podporuji.

Ale pak přijde nějaký !@#$%^&* začne s tím, že pokud by nějaký skutečný problém nastal, tak stěžovat si je "zbytecne a nemistne" a předem odsouzené k neúspěchu. Že vydavatel hry za její kvalitu nezodpovídá. A k tomu se přidají další s okřídleným "drž hubu a buď rád že tu hru máš". To mě naštve a rozesmutní.

PS. Ve dvou není fajn, na to jsou jiné hry

30.11.2016 16:11:07

...
jsou rozhodně lepší hry ve dvou, ale stejně je to dobré a když už tu hru má, tak ať si jí zahraje, byť ve dvou, stojí to za to :)

30.11.2016 16:24:35

ty jo
to jsou zase žvásty...karkasony a agrikoly na vás. Tam žádný plast není jen dřevo a karton jejichž pevnost můžete obdivovat a tloušťku šuplerou měřit...
Jestli jste přesvědčeni, že Rex hry jsou zodpovědní za to, že máte pár ohlých figurek a nazajistili místo papírových desek kartonové a je třeba u nich hru reklamovat, tak jste vážně padlí na hlavu.

Běžte raději kydat na BF a jejich pohnojené překlady, tam je kritika zcela na místě.

30.11.2016 20:17:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Figurky
Tak nás samozřejmě ty figurky mrzí, ale zaprvé to zas není jen u české verze, ale u všeho, co CMON vyslal do světa a navíc jsem něco podobného viděl u několika her od FFG a dalších vydavatelství. U tenkých plastových částí se to děje často. Výjimka jsou Games Workshop, kteří jsou primárně figurkáři a používají jinej plast, ale tam si musíš figurky i skládat (já osobně to nesnáším...). Jinak Peete, ten trik s horkou vodou fakt funguje a hru prosím zkus, děláme ji pro vás pro hráče a byla by škoda, kdyby skončila na dně skříně;)

30.11.2016 21:53:37

anaken
Ve skříni zas tak dlouho nezústane, nejpozději o silvertovském hraní proběhne :) ono teď stejně nemam moc čas, teď jedu hlavně rychlovky - drako, neuroshima a tak :) Přiznám se,že jsem zhřešil a Neuroshimu jedem na tabletu :D
Spíš jsem chtěl říci, že Cimm neni jedinej kdo je více či méně sklamán. Jak jsem řekl, jen mi to pokazilo ten první dojem po tom čekání, těšení se a sledování plavby lodě :) ;)
Samozdřejmě je to jen kosmetický a proto bych to ani nereklamoval. Figurky budu rovnat teprv než pujdou do barvy, jinak jsem línej :D
Jinak jiný barvy rubu jsem si nevšiml a asi bych si ani nevšiml :D ale právě nevidim dúvod proč někomu vyčítat, že to řekne v diskuzi, ještě k tomu v diskuzi na webu více než kompetentním :)

A Rexíkům tu opravdu nikdo nenadával nebo si na ně stěžoval. Já to vnímám tak, že je to mířeno spíše na CMON...
Vám jako Rexíkům můžem jen děkovat ;)

30.11.2016 23:47:44 | Upraveno autorem (porovnej)

maximalni hodnoceni ...
Ta diskuse je SUPER ☺

1.12.2016 00:10:22

Vybíráme z Bazaru

Aquatica + Aquatica: Cold Waters + insert eRaptor
Aquatica + Aquatica: Cold Waters + insert eRaptor
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas