Bios: Genesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ edice

Tak už se těším na 15.12.
24.11.2017 14:30:15

do vánoc :+)
Tak už došlo info od zásilkovny,do vánoc to bude doma.
Super :+)

16.12.2017 10:15:20

FitB
Dorazilo..... co jsem nesnášel na gymplu ?

Biologii :+)))

20.12.2017 10:59:52

@biológia
Som na tom s biológiou takisto – na gympli som to neznášal, ale napriek tomu som si túto eklundovskú "zhůvěřilost" objednal :).
---
Praobyčajný náruživý hráč
https://boardgametales.wordpress.com/

20.12.2017 14:14:28

Jdeme na to
Včera dorazila a dnes se chystáme na první hru, ale pravidla jsou teda to nejtěžší, co jsme kdy viděli, ale spíš proto, že ani jeden z nás neměl na škole biologii :)

Musím pochválit, na jak kvalitním papíře je vše natištěno. Ostatně to už se nám líbilo u 18CZ.

20.12.2017 18:24:15

dorazilo

Mám! Mě biologie naopak živí, to jsem na to zvědav. Po úspěchu Neanderthalu jsem pln očekávání. A doufám, že Megafauna vyjde brzy.

20.12.2017 20:02:25

První hra
Já dohrál první solo hru a jsem z toho fakt odvařenej. Ale musím, říct, že na spoustu otázek nemůžu najít odpověď. Hlavně co se týče chování parazita. Už to tu někdo rozchodil?
___
redaktor Deskofobie

31.12.2017 01:51:23

IN

Re: prvni hra
Tak sem s nimi, treba budu znat odpoved ;-)

31.12.2017 08:50:12

videonavod
Hola, ja si procetl pravidla, ale pro jistotu cekam na videonavod. Bude? Diky atwsim se :-)

31.12.2017 10:07:02

IN
super, dotazy v sekci :)

Jinak klobouček před překladem, u většiny těch doprovodných textů netuším, co znamenají v češtině :D
Jenom jedna hnidopišská: V glosáři používáte termín "vymření" v pravidlech "vyhynutí", ale to je nepodstatný detail.

fifipirko: Já u toho včera strávil přes 6 hodin, ale učil jsem se za chodu, protože ze čtení pouze pravidel jsem si nedokázal vůbec představit, co budu dělat :) ale zážitek, kdy ze sloučeniny poháněné cukry, jejíž původ je někde na Marsu, se později vyvine hvězdice a následně obojživelník je fakt dobrej!

Až to pořádně rozchodím, tak rozhodně natočím gameplay.
___
redaktor Deskofobie

31.12.2017 10:32:46

solo hra
Ahoj, taky jsem to zatím hrál jenom v solo režimu, ale hodně se mi to líbilo. Hru ve více lidech bych dal velmi rád, ale mám trochu obavy z vysvětlování pravidel (tomu, kdo četl pravidla, asi netřeba vysvětlovat víc... :D). Ideální by tak bylo zahrát to s někým, kdo si je už taky přečetl a přiměřeně dobře se v nich orientuje. Pokud byste měli čas a chuť zahrát, dejte vědět.

31.12.2017 13:07:09

IN

Re
Jsem rad, ze se nebojite, tabu BIOS Genesis bylo prolomeno a hraje se :-)

Plati, ze udelam video na vysvetleni pravidel, ale jeste mi to chvilku bude trvat....

31.12.2017 13:35:12

výklad pravidel
Já asi budu postupovat systémem, nejdřív si zahrajeme kooperativně a ukážeme si postupně, jak hra funguje. Pak teprve přejít na kompetetivní hraní, protože vysvětlit předem všechny nuance hry, je skoro nemožný, aby to někdo pochopil (a zapamatoval si).
___
redaktor Deskofobie

31.12.2017 13:49:11

Video
Jj, mám v plánu totéž - v případě víc lidí to zahrát nejprve kooperativně a hru si pořádně "osahat", a až potom eventuálně přejít ke kompetetivní variantě (předběžně mám za to, že kompetetivní hraní s parazity bude fakt masakr, ale třeba se pletu...).

Video by určitě hodně pomohlo - ne každý je takový nadšenec, aby se prokousával pravidly tohohle kousku (což není kritika jejich překladu - ten je výborný - ale jejich samotné koncepce, která vyžaduje velkou investici času a soustředění). Každý den koukám na stránky Fox in the Box, ale video zatím nikde... teď už vím proč :).

Každopádně držím palec, ať to chytne co nejvíc lidí - mě to chytlo hodně a už jsem si předobjednal Megafaunu :).

31.12.2017 15:42:39

IN

Re
Opravdu klobouk dolů, že Vás pravidla neodradila a i tak jste to rozchodili..:) Není to jednoduchá hra. A díky množstvím možností je pravidel jak máku.

Já se za absenci videa omlouvám. Ideálně by samozřejmě mělo být v době vydání hry. Ale jak jsem se snažil aby BIOS vyšel do Vánoc (po 18CZ na něj zbyly 3 měsíce), tak jsem to prostě zatím nestihl.

Megafauna bude a bude dobrá :). Malé upozornění - je úplně, ale úplně jiná a s BIOSem snad nesdílí jedinou mechaniku (kromě karet událostí, které se ale také vyhodnocují odlišně).

31.12.2017 16:29:12

INovi a dalším
Sto palců (či jiných lipoproteinů) za překlad (mistře Kewe, poklona tobě i tvému týmu (nebo týmu i tobě...)). Na Megafaunu se těším a ptám se: i Origins budou??

1.1.2018 20:42:18

IN

Re Bacil:
Díky, pokud se hra i překlad libí, prosím o podpoření formou dojmů nebo hodnocení, jedině tak se ostatní přestanou bát..:).

Ano, mám potvrzeno, že Origin bude moci Liška nabídnout. Není ještě jasné kdy přesně.

2.1.2018 11:17:37

Bacil
Díky, byla to celkem dost výzva, ale hlavně Pavel se toho ujal s velkým odhodláním :) A já si zopakoval středoškolskou biologii (a něco málo z geologie :) ).

2.1.2018 11:53:46

Po třetím pokusu
Po vyhození nejbrutálnějších karet hadaika a neustálém přetáčení kostek jsme se dostali až k havěti (podvádění kvůli testování mechaniky, nemám čas hrát desetkrát, než se dostanu až do třetího eonu...). Je to bomba - tedy pokud máte vztah k tématu, přec jen to není prosté mydlení zombáků či jiných kutululů! Zahraju ještě párkrát a zkusím sepsat něco komplexnějšího.

No a před chvílí jsem se podíval na pravidla druhé edice Megafauny: fandím ti, Liško, fandím moc, ale nezávidím překladatelům, to bude zelené peklo, to nepokryje Kewova "středoškolská biologie (a něco málo z geologie)" ;-)

4.1.2018 21:41:52

hra
Konečně doma . A před spaním louskání pravidel a vzpomínka na třídní která nás ,před 30 lety ,učila biologii :+).

9.1.2018 18:49:07

Pravidla
Pro všechny, kteří louskají pravidla, tak mám dobrou zprávu, že již brzy vyjde tutorial :)
___
redaktor Deskofobie

9.1.2018 22:40:20

hrani
Se zenou uz jsme se snad prokousali hernimi zacatky. Prvni cteni pravidel jsme zabalili po vyzkouseni si autokatalytickeho hodu. Pak jsem se dival na hodinovy tutrial a petihodinovy let's play. Pak byla ukazkova pulhra nasledovana normalni hrou. Kde jsme ale spatne pochopili pravidlo limitu entropie, takze jsme meli plno mikro a nasledne makroorganismu. Treti hru jsem pak zkousel sam proti sobe, snad uz bez vyraznych chyb. Na video se tesim, aspon uvidime, co jeste delame blbe :)

EDIT: Diky Enzo, ze ses na bgg ptal zeptal pred rokem na ten limit entropie, tim se nam to vyjasnilo.

10.1.2018 00:35:39 | Upraveno autorem (porovnej)

smrtelnici
Tak to tady přičítám :) napřed jsem si říkal, téma je totálně mimo můj zájem, ale půjdu asi do toho. Máte někdo srovnání co se týče pravidel s Neandrtalem o kolik je to náročnější? Do teď jsem to považoval za svůj herní strop :) tak mám jen trošku vitr, aby mi to nelezelo ve skříni.

10.1.2018 20:02:11

Adept-Astares
S Neanderthalem bohužel srovnání nemám (před pár dny jsem si ho sice pořídil - pln nadšení právě z Bios:Genesis - nicméně ještě jsem se k přečtení jeho pravidel nedostal).

Z hlediska herní mechaniky Bios:Genesis nijak šíleně složitá hra není. Skoro bych řekl, že je to hra (po striktně herní stránce) relativně jednoduchá. Po 1 - 2 zahráních se její mechanismy zažijí a vynikne jejich návaznost a logika.

Problémy při učení pravidel ale eviduji, a to hlavně tyhle dva:
a) ve hře je poměrně hodně "drobných" (relativně nenápadných) pravidel, na které je potřeba nezapomínat,
b) pravidla hry jsou (už v originále - nejde o "chybu" českého překladu!) napsána tak, že jsou hodně propojena s tématem, a to na úrovni, kterou bych rozhodně neoznačil za "populárně-naučnou", ale za výrazně vyšší.

Bod a) osobně řeším tak, že jsem si některá pravidla speciálně vypsal a před zahráním si je přečtu, abych si je připomněl a snažil se na ně při hraní nezapomínat (což se mi ne vždy podaří :)...).
Hodnocení bodu b) dost závisí na tom, jak tě baví téma hry. Pokud ano, považuj ho za pozitivum, pokud moc ne, pak spíš za negativu (čtení pravidel ti ztíží).

Já osobně můžu hru jenom doporučit - nepamatuji si v poslední době jiný kousek, který by mě přiměl dohledávat si na webu řadu věcí z daného tématu (Neanderthal jsem ještě nehrál, jak už jsem zmiňoval - počítám, že u něj to bude podobné).

Současně ale musím dodat, že mám zatím zkušenost jenom se solo hraním. Pevně doufám, že se pár lidí z naší herní skupiny brzo přidá a zkusíme to ve víc lidech :).

12.1.2018 22:19:22

Fao

Pecka
Hru jsem si koupil, poté, co jsem viděl video návod na kanálu Deskofobie. Hned mě to nadchlo. Pravidla jsou teda docela hardcore, ale když se člověk podívá na nějaké to video, dá se to rozchodit. Zatím jsem teda hrál jen sólo, ale těším se až si zahraju ve více lidech. A taky jsem si už předobjednal Megafaunu :-)

22.5.2018 17:24:26

Vyprodáno
Cz edice vyprodána a dotisk už nebude.
Takže nová raketa v bazaru :+).

22.5.2020 00:51:42

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas