Biblios - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Dr. Finn's Games
IELLO
Autoři: Steve Finn
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

:)
7.5.2011 08:09:49

Zajímavé
Také by mne to zajímalo? Vypadá to, že na kartách nebudou žádné texty, grafika je také zajímavá, ale odrazujou mě ty kostky. Vypadá to zase na náhodu.... :-(

7.5.2011 09:32:37

to ikri & Kent
Tak jsem právě zkouknul video review na BGG (http://boardgamegeek.com/video/6559/biblios/biblios-video-review-boardgameblogger), které je samozřejmě anglicky, takže pro neznalé asi nic moc.
Je to prý dobrá hra, ale mě rozhodně svými mechanismy nenaplnila (a téma má skoro nulové, takže tam taky nic). Celá hra začíná nějakou rozdávací fází, kde si první hráč přibere tolik karet, kolik je hráčů+1. Jednu kartu si nechá, jednu dá skrytě do aukčního balíku a zbylé položí odkrytě na stůl. Z těch odkrytých karet si každý z ostatních hráčů jednu vezme (v pořadí podle hodinových ručiček). Pak to samé udělá druhý hráč, atd. Tahle fáze skončí až tehdy, když dojdou všechny karty v balíčku.
Druhá fáze je dražební fáze, kde se postupně odkrývají karty z aukčního balíčku a draží se pomocí karet peněz, které hráči získali v první fázi. Když je v dražbě karta peněz, tak ty se draží normálními hracími kartami. Dražba je otevřená - jeden hráč nabídne částku, další může navýšit nebo ne a takhle to jede dokola, dokud někdo dražbu nevyhraje. A tahle fáze skončí, až dojdou karty v aukčním balíčku.
Nakonec si hráči sečtou hodnoty karet v jednotlivých kategoriích a kdo má v příslušné kategorii největší součet, tak tu kategorii vyhrál. A v tu chvíli vstupují do hry ty vaše proklínané kostky, ale musím vás zklamat. Nehází se jimi :-) Kostky určují hodnotu jednotlivých kategorií a dá se s nimi otáčet v průběhu hry pomocí speciálních karet (o +1 nebo -1 s libovolnou kostkou). Kdo má nakonec nejvíce bodů z kategorií (aneb jehož součet kostek jeho získaných kategorií je nejvyšší), tak vyhrává. A teď je tam hodně úchylný tiebreaker - když mají dva hráči stejný součet kostek, tak vyhrává ten, komu zůstalo více peněz.
Tedy z mého pohledu standardní nezáživná eurovka, ve které se neděje nic extra zajímavého a ještě navíc se musím pořád jo rozmýšlet, jestli tu kartu chcu vydražit nebo si raději nechám peníze, kdyby náhodou mě na konci hry někdo dohnal díky ostatním kategoriím. Prý je to vynikající hra (podle recenzenta), ale určitě to nebude hra pro mě.

7.5.2011 10:11:47

to Kadaver:
Díky za rychlé a vyčerpávající info o hře. Vidím, že eurovek mám doma dost. Možná bych si hru zahrál, vyzkoušel, ale rozhodně si ji nekoupím. :-(

7.5.2011 11:18:23

Kadaver
Díky moc, mně to zní docela zajímavě :)
Možná PJ by měl co dodat (?) Kdyby se necoural někde po procházkách :)

7.5.2011 13:03:46

Biblios
Tak jsem si dovolila rychle přeložit pravidla a chystám se na domácí zkušební verzi, když se to zatím nedá nikde koupit...pak můžu dát vědět.

16.5.2011 07:06:39

PJ

Okolo Bibliosu
Přiznám se, že courám stále víc a i v oblasti zájmové zaujímají momentálně deskovky až třetí místo za divadlem a fotografií. A lepší to nebude. Diskuze 7.5. mě zcela minula. K tomu, co zde zatím padlo, uvedu pár poznámek:

- vzhledem k tomu, že hru jsem jen nafotil a nebyla příležitost si ji zahrát, neřeknu Vám o moc víc, než Kadaver, se kterým bych nesouhlasil, že hra nemá téma - já si ji koupil právě proto, že tématem hry jsou knihy a písemnictví - uznávám, že téma není propojeno s mechanismy

- hra je normálně k sehnání, a to zde: http://www.doctorfinns.com/

- vynikající kvalita zpracování - asi jsem se ještě nesetkal s tak dobře vyrobenými kartami - jsou masivní a jakoby zalaminované (asi jen silnější vrstva laku, či tiskařská fólie, nevím)
díky Ikri za překlad
-

16.5.2011 11:13:36

Nic moc
Měl jsem možnost před časem vyzkoušet prototyp této hry a musím říci, že mne ničím nezaujal. Netvrdím, že je to špatná hra, ale v dané kategorii (lehké dražební karetky) znám řadu lepších.

16.5.2011 11:17:36

PJ
Myslela jsem normálně k sehnání u nás bez bonusů v podobě vyjednávání s celními úřady a rizikem ztráty zásilky :)
Jinak třeba i na Ebay k sehnání je, ale já už na to nějak nemám nervy :(
A díky za díky :)

16.5.2011 12:07:08

PJ

Ladinek
Přiznám se, že neznám žádnou lehčí karetní dražební karetku a už vůbec ne kteroukoliv hru se stejným tématem...

16.5.2011 12:33:36

to PJ
Skvělá je třeba celá řada Medici a Strozi, rád mám i Einfach Tierich, Money!, Razia a určitě bych si časem vzpomenul i na další. Akorát nevím, čím to, že je to všechno Knizia :-).
Téma hra sice má, ale stejně jako v mnoha jiných případech je to jen slušivý kabátek.
Kdybych Biblios potkal dříve, možná by mne zaujala.
Mimochodem když už jsme u té dražby, tak velmi zajímavý způsob dražby obsahuje nová feldovka Strasbourg. Škoda jen, že nemá lépe dotaženy bodovací karty.

16.5.2011 15:07:44

Rio

Super hra
Biblios je absolútne skvelá hra a na BGG má priemerný rating 7.20. Nie je zas tak veľa kartových hier, ktoré majú lepšie hodnotenie - napríklad Citadela alebo YOMI. Hru som hral už veľa krát a mám iba staršie vydanie, ktoré malo úplne údesnú grafiku. Napriek hroznej grafike, bola hra tak úspešná, že hru vydal väčší vydavateľ.

Biblios má relatívne jednoduché pravidlá ale pri hre je to komplexná hra s blufovaním, s riskovaním a s dobre premyslenou stratégiou.

Mám doma asi 50-70 stolných hier a táto hra patrí do TOP 5 hier či už podľa môjho hodnotenia alebo podľa toho ako často sme ju hrali.

16.5.2011 17:04:47

Biblios
Nějak mě tato hra, nezajímala, než jsem se dozvěděl, že jde o reprint mimořádného kusu - Scripts and Scribes. Ten jsem si kdysi už už chtěl objednat ze stránek vydavatele, bohůžel už nebyl k mání, nebo by vyšlo drahé poštovné. Každopádně svého času to chválili na BGG úplně všichni. Asi to tedy kvality mít bude. Docela bych bral to staré vydání, připadá mi skoro hezčí. Kdyby se toho někdo zbavoval, určitě mám zájem.
Zajímavá a fungující dražebka je Byzanz. Nic přeborného, ale jde to.

16.5.2011 18:45:30

Rio, Stepan
Zajímavé, hodnocení na BGG má opravdu dobré. Kouknul jsem se na ratingy a měl jsem ze hry obdobné pocity jako v některých komentářích u nižších čísel (našel jsem tam i hodnocení 4 od Mika Svellova).

Hrál jsem ale jen jednou ve čtyřech, možná to v jiném počtu funguje lépe nebo jsem něco špatně pochopil. Přesto mi přijde, že je hra výrazně nadhodnocena.

26.5.2011 14:17:40

...
a dá se někde u nás sehnat?

26.5.2011 14:34:16

dá se to sehnat
právě dorazilo pár kousků do Hrasu

1.8.2011 15:35:45

Ladinek
Po prvej hre mi to tiež pripadalo chaotické. Ale po pár hrách som zmenil názor a dal som tomu 10 na BGG (a to som dal 10 iba 4 hrám).

13.3.2012 20:04:49

Vybíráme z Bazaru

 Brew Crafters
Brew Crafters
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas