Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Právě jsem hru rozbalil a začal se seznamovat s pravidly. jedna věc mi však není jasná. Může postava požít svoji kartu dovedností v kole jiného hráče, třeba jako podporu útoku na cylonský raider př. Evasive maneuvers)? Karta, která nemá položku action.
27.4.2009 20:37:37

Wolfsen
Tak jsem si to pamatoval dobře. :)

14.2.2011 12:33:15

Dotazy
Zdravim a sorry jestli ty otázky tu už byli.. 1) vůbec mi neni jasné kolik se odečítá populace, pokud se zničí civilní loď s obrázkem šesti panďuláčků - 6 nebo 2 ?
2) co se stane když jsou všichni ve vězení ? nějaké speciální pravidla ?
díky za odpovědi
3) Hrajeme dobře, že na jedné lokaci může stát a používat jí více postav?
4) K čemu je charaktér support (šéf)
díky za odpovědi

4)

6.3.2011 10:46:45

Amaroun

1) jenom dva (taky jsem to u prvních her hráli blbě)
2) musí spolupracovat, aby se dostali ven
3) ano
4) teď nevím, kdo je to support, ale jestli to je ten opravář, tak opravuje jak divý

6.3.2011 11:00:45

Oprávař
Ano jedna s velkých karet akorát nevíme jak se používa jestli si jí mužem vybrat místo jiné postavy na začátku hry nebo co se s ní dělá
Jo a ještě jednou díky za odpovědi

6.3.2011 11:38:15

šéf
No šéf je klasická postava, kterou si můžete vzít kdykoliv. Právě jedině k šéfovi se nevztahuje omezení ve výběru postav. JInak je to nejlepší podpůrná postava ve hře skrz dvě zelené karty, kde je možnost dostat executive order a dvě modré co si může lízat na žačátku kola. Navíc má schopnost, ze když něco opraví, dostane ještě jednu akci navíc.

6.3.2011 11:47:17

Sodovka
To musel být docela masakr, hrát to na 3 a 6 populace :D To asi lidi nikdy nevyhráli ne?

6.3.2011 12:33:10

Amaroun
1) Ti tři panďuláčci jsou JEDNA ikona, stejná je i u otočného ukazatele populace
2) kromě toho, že pak může vězeň být admirálem, žádné zvláštní pravidla, prostě problém
3) ano, třeba nevýhoda Toma Zareka by jinak neměla vůbec význam
4) pro výběr postav jsou pravidla - můžeš si vybrat jen ten typ (military leader, political leader, pilot), ve kterém je nejvíc zbylých postav, jedině Šéfa (support) si můžeš vybrat kdykoliv - pomáhá to vyváženosti posádky

6.3.2011 15:26:36

to Born

Jistě, my nedělali nic jiného, než chránili tu civilní loď, u které byla ztráta populace, a FTL jsme se nikdy ani nepokusili použít manuálně, protože bychom šli do kytek:-)

Asi po čtyřech hrách jsem si vzpomněla na zlaté pravidlo deskovkáře (opakovaně studovat pravidla), a zjistila jsem, že se lidstvo bičuje zbytečně....

6.3.2011 16:43:25

Karta krize
Mám dotaz, cylon využije oblast Capriky k zahrání karty krize. Krize je tak, že volí, zda se půjde do skill checku nebo se provede nějaké akce (zrovna bylo -1 populace). Cylon si vybral - 1 populace, aniž by se šlo do skill checku. Je možné v tuto chvíli zahrát schopnost Valerie Boomer záhadná intuice, která ji umožňuje, aby jedno za hru pořed vyhodnocením zkoušky určila výsledek. Je můj názor správný, že na tuto situaci se to nezvtahuje, když cylon vybral variantu bez skill checku?

23.6.2011 10:12:51

pihorv
Správně, Boomer může rozhodnout pouze skill check, který by se opravdu provedl.
A nemuže změnit rozhodnutí - "current player chooses".

23.6.2011 10:22:08

current player
ak nastane situácia aká bola spomenutá a je tam current player coses a cylon vybera tu krízu tak on si vyberie či dá skill check alebo "or" ??? nie že dá ľuďom tú krízu nech si ju riešia ??? ... lebo aj pár superkríz má skillchecka alebo "or" .. teda ak sa nemýlim

23.6.2011 12:34:26

Cylonský hráč a Quorum karty
Chtěl bych se zeptat, jak se může odhalený Cylonský hráč dostat ke quorum kartám? V pravidlech je uvedeno, že může hrát akce na kartách dovedností nebo quorum kartách. Ale quorum karty dostane jen jako president (nebo se pletu?). A když je odhalen, tak by měl odevzdat titul i s kartami quora někomu jinému. Jak se tedy k nim dostane?

Předem moc děkuji za odpověď a omlouvám se, pokud se ptám na něco zcela evidentního - předevčírem mi hra teprve přišla :-)

23.6.2011 12:44:21

ander
No tam je právě napsaný že nemůže:-) A jak se odhalí, tak ztrací všechny tituly i karty, co jsou k titulu vázané.
JInak může mu zůstat karta quora, kterou na něj prezident zahrál a tu už nesmí jako odhalený cylon použít. Takhle bych si to teda odůvodnil já.

23.6.2011 13:08:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Aha, špatně jsem přečetl pravidlo - klasický PICNIC. Omlouvám se, sypu si na hlavu rovnou celou popelnici a moc děkuji za vysvětlení. :-)

23.6.2011 13:16:32

Vybíráme z Bazaru

Tanto Monta
Tanto Monta
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas