Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Právě jsem hru rozbalil a začal se seznamovat s pravidly. jedna věc mi však není jasná. Může postava požít svoji kartu dovedností v kole jiného hráče, třeba jako podporu útoku na cylonský raider př. Evasive maneuvers)? Karta, která nemá položku action.
27.4.2009 20:37:37

Born
A tak je to taky spravne

17.8.2010 16:01:13

Born
Ještě jednou moc díky za upřesnění, teď už to určo budeme hrat přesně dle pravidel....

17.8.2010 22:00:07

pohyb ve Viperu v akční fázi
Taky jsem měl dilema, zda je možné se ve Viperu v akční fázi přemístit např. na Galacticu. Nelenil jsem a napsal přímo C. Konieczkovi. Odpověď je taková, že to provést LZE.

Q: The rules say: "A player may also choose to move to Galactica or Colonial One from a viper during his Movement step. In order to do this, he must discard one Skill Card, and then he simply places his viper in the “Reserves” and his character token on the location of his choice." May a player move to Galactica or Colonial One also during his Action Step after Activating a viper (of course, he has to discard a skill card).
A (Corey Konieczka, FFG): Yes, he may do this (since he may spend his action to move with his viper). I however do not know why a player would do this though.

18.8.2010 17:44:09

Aktivace Viperů
Mám dotaz k vypouštění Viperů.

Řešili jsme v jedné hře nedostatek stíhaček, něco bylo vyřazené, něco poškozené a při kartě útoku Cylonské flotily se položily všechny Vipery jako nepilotované na plán. Dva piloti zůstali na palubě Galacticy.
A teď dotaz: Jak se dostanou piloti do Viperů do vesmíru?
Hráli jsme tak, že následující hráč přes Command (ovládání Viperů), aktivoval dva Vipery, s jedním zaútočil na Cylony a druhý stáhnul do hangáru Galacticy, kde s ním ve svém tahu odstartoval pilot.

Hledal jsem to urputně v pravidlech i ve FAQ a přišlo mi to jako jediné logické řešení. Nějaké zkratkovité řešení, že se pilot odebere do hangáru a stáhne si Viper z vesmíru a odstartuje s ním se mi moc nezdá. Prosím o potvrzení, že jsme hráli dobře.

21.8.2010 21:27:59

to Hike
Na tuhle situaci jsme nenarazili, ale já bych to hrál tak, že si může pilot pří vzlétání z hangáru libovolný Viper z desky stáhnout a vyletět s ním. Je to jen můj názor, nic oficiálního.

21.8.2010 22:24:28

Viper
Nám se to už několikrát stalo a hráli jsme to vždy tak, jak píše Kadaver.

Ale je možné že to hrajeme špatně :)

22.8.2010 12:09:29

Vypusteni se ve Viperu
Dle mého názoru nic jako stáhnout Viper z vesmíru nejde. Nic jsem o tom v pravidlech nenašel. Jedinou možností v takém případě je opravit poškozený Viper a potom se vypustit.

23.8.2010 01:10:49

re. Vypouštění se ve Viperu
Mno, určitě nejde jen přijít do Hangáru a v jedné akci si zavolat Viper a nasednou do něj. Ale vzhledem k tomu, že ty "unmanned" vipery jsou de facto manned, ale nemá je nikdo z postav - proto je ovládá command - není imho problém je za cenu té akce, že jdeš do commandu nechat vystřelit nebo kamkoliv přesunout, třeba na loď. Akorát musí člověk utratit tu akci na command:-(

23.8.2010 09:43:32

vipery
je to řešené na straně 28 cz pravidel - poslední odstavec v sekci LIMITY KOMPONENT. Jasně je tady uvedeno že v takovém případě aktivní hráč, který se rozhodl aktivovat hangár vezme jednoho Vipera (z desky) a umístí jej do rezerv aby jej mohl pilotovat. Logicky ještě v tom kole se s ním vystřelí do vesmíru.

23.8.2010 12:54:55

Rachmael
Sakra, máš pravdu, je to i v originálních pravidlech. I yield.

23.8.2010 13:52:34

Poděkování - je to v pravidlech, jenom jsem to přehlédl.
Aha, máte pravdu, děkuji za osvětlení. Byli jsme na sebe moc tvrdí, ale i tak se nám podařilo doletět a cylonský agent byl bezmocný, resp. dlouho váhal s odhalením, když jsme ho šoupli do vězení. Tak dlouho až jsem začal váhat jestli není člověk a skutečný Cylon se nám nesměje do obličeje, jak si to sami mršíme.

23.8.2010 20:22:15

basestar
Při karty krize s aktivací basestar se jenoom střílí se stávajícimi basestar a nová se nepřidává?

A to omezení k exetucive order se vztahuje jen na hráčovo kolo nebo než skončí všeci hráči.

13.1.2011 18:08:49

Lapcis
Nová basestar se nepřidává.

Jen na hráčovo kolo, aby se nedali kumulovat ordery, ajko že já hodím na tebe, ty máš dvě akce a jako jednu akci hodíš order zas na mě a teď já mám dvě akce atd atd...

13.1.2011 23:54:48

discard
Chtel bych se zeptat, kdyz je karta krize, ktera ma uvedeny nejaky efekt za "OR" kde je zmineno napr. ze prezident odhodi 2 karty a aktualni hrac odhodi 3 karty, je mozne tuto variantu vybrat, ikdyz aktualni hrac ma jen 1 kartu? Je to brano jako treba v mtg, kde se discard provadi bez ohledu na to, kolik ma dotycny vlastne karet v ruce a nebo je to podminka a pokud hrac ma jen 1, 2 karty, tak neni mozne krizi resit timto zpusobem? Diky.

31.1.2011 12:33:01

to asahi77
Pokud nemůžeš podmínku splnit úplně, tak ji nemůžeš zvolit. Pokud by tedy nějaký z hráčů měl zahodit určitý počet karet, ale tolik karet nemá, tak není možné tu podmínku zvolit. Pamatuji si, že jsem tohle pravidlo někde četl, ale teď ho narychlo nemůžu najít (prohledával jsem jenom FAQ).

31.1.2011 13:10:35

to asahi77
V základních pravidlech na straně 30 je v "Card clarifications" napsáno toto: When a player makes a choice on a Crisis Card, he can always choose the top or bottom section of the card, regardless of whether he will be able to fulfill the game text listed.
Z toho je jasné, že tu možnost zvolit můžeš. pokud máš méně karet, tak discardneš tolik, kolik můžeš... My to tak hrajeme.

Jen by mě zajímalo, když je aktuální hráč i třeba prezident, zda se to sčítá. Podle mě by se to sečíst mělo, ale rád si přečtu vaše názory :)

31.1.2011 13:50:18

asahi77
jen pro jistotu: u krizí, kde nejde vybrat OR, protože hráč třeba nesplňuje nějakou podmínku, to tam je přímo napsané. Třeba u té krize, kde se může obětovat nuke, je tam přímo napsané, že to je možné vybrat jen pokud admiral ještě má nuke:-)

31.1.2011 13:53:42

to Mstrauss
môj názor po nedávnom prečítaní pravidiel je, že tú možnosť môžeš hrať, aj keď ju nemôžeš splniť. čo sa týka sčítavania - tak áno, zráta sa to dohromady. ak je aktuálny hráč zároveň prezidentom, tak musí odhodiť 5 kariet :-)

31.1.2011 13:58:38

to all
Tak to se omlouvám, už se mi to mezi těmi všemi hrami nějak motá dohromady. V těch pravidlech je to opravdu napsané tak, jak říká Mstrauss.
A navíc je tam napsané i to, že když je prezident aktuální hráč, tak se to sčítá.

31.1.2011 14:17:41

Kadaver
To se stane:) Když koukám na tvůj seznam, tak asi vím odkud vítr vane:) V Runewars v různých případech nemůžeš zvolit volbu, kterou by jsi nemohl 100% splnit nad volbu, kterou splnit 100% můžeš. Takže tady se to možná vzalo.

31.1.2011 17:13:45

to Born
To samé je v Middle-Earth Questu (taky Konieczkův počin) a tam to je taky specifikováno až ve FAQ. Proto mě tolik překvapilo, že jsem to pravidlo ve FAQ Galacticy nenašel. Člověk se ani nemůže spolehnout na to, že jeden autor bude používat tohle pravidlo ve všech svých hrách :-)

31.1.2011 17:40:37

:)
Diky vsem za odpovedi. Takze jsme to hrali dobre. :)

31.1.2011 19:37:53

poškození galacticy
Docela jsem se zarazil v pravidlech nad touto větou

Jestliže šest a více lokací na Galactice má ve stejný čas žetony poškození pak je Galactica zničena a Cylonští hráči vítězí

To znamené, že se k tomu počítají i ty dva žetony poškození ze surovinama? JInak mi tam moc nedává smysl to slove "more" , když na lokace comucations a research lab žetony poškození nejsou.

EDIT: POkud já teda nemám chybu ve výtisku a v těch dvou žetonech poškození ty ikony fuelu a food nemají co dělat :D

14.2.2011 08:17:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Ty žetony fuel a food tam být mají, neboj:)
Jsou to jen trochu nepřesně napsaný pravidla. Na Galactice může být max. 6 poškození najednou(a 6 ji taky zničí) Ty surovinový se po vyhodnocení zahazují do krabice (teda už jsem to chvíli nehrál, tak si tím nejsem jist), ale určitě se nepokládají na galacticu nebo něco podobného.

14.2.2011 10:10:03

Lapcis, Born
Surovinové poškození tam být mají, při vytažení se daná surovina sníží a pak se žeton vrátí do krabice a je mimo hru. Do poškození Galacticy se teda nepočítá.

Hypoteticky může být Galactica poškozena 7x - je poškozená 5x a odhalí se cylon, který poškozuje Galacticu, sice už třeba nezbydou žetony, ale je poškozena 7x. Ale jak říkám, čistě hypoteticky.

14.2.2011 11:02:03

Vybíráme z Bazaru

Znáš mě
Znáš mě
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas