Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

těšíte se?

přesunem diskuzi z Battleloru sem.
Koukal jsem na prodejní cenu a 80 dolarů je docela dobrá cena.
24.2.2010 08:50:22

Marvin
Tak na podstavci stejnem jako jizda jsou uz kennelmasteri Starku v zakladu:) Ale uz se na nove mazlicky do lvich rad tesim:)

16.8.2010 11:25:27

aneken
Tak ten podstaveček jsme zmínil jen pro dokreslení. Nicméně, budou po třech a budou vytvářet formace:-)

16.8.2010 12:48:24

Marvin
To k nim budou nejaka nova pravidla o formacich?

17.8.2010 10:00:43

dotaz na znalce předlohy
jsa čerstvým majitelem Westerosu a neznaje původní reálie (zkouším sehnat knihy, zatím bez nutnosti nákupu), prosím odborníky, jestli by mi nemohli v krátkosti přiblížit oba rody v základu. Lumírius mi už při předváděčce (můj dotaz zněl, jestli v té hře existuje něco jako strana dobra a strana zla)říkal něco o naivitě Starků, to stejné píše aneken v jiné diskuzi...zkrátka, jestli by se nenašel někdo, kdo by nám pár slovy nastínil rozdíly mezi oběma rody...mnohokrát děkuji

17.8.2010 10:14:55

Hammer
Rad priblizim, ale jsem lehce zaujaty proti Starkum;)

Starkove: hrdy, cestny az naivni rod, zijici na severu. Jejich slovo ma vahu, jsou moralni. Na svou moralku a vernost casto dojizdeji.

Lannisteri: intrikani (rozumej svine;)), nejmocnejsi rod Westerosu, nejbohatsi, nejhrdejsi (rozumej dosti arogantni). Moralka je moc nezajima, ostatne syn hlavy rodu je zvan Kralokat, jelikoz zabil krale, ktereho mel chranit;)

Jinak sagu fakt doporucuju, pokud si ji koupis primo od Talpressu, dostanes 4000 stran za 1300 korun, to se dneska nevidi nikde. A je to naprosto paradni stredoveka fantasy.

17.8.2010 10:24:07

aneken
Já myslím, že ano. Čekal bych minimálně něco jako jsou halaprtny v BL (100letá válka). Tedy Valor zásah na jízdu a +1 kostka při protiútoku. Protože jinak by ta jednotka neměla moc smysl, protože má o život méně.

17.8.2010 10:28:40

Hammer
Jen doplním:
Starkové ze Zimohradu jsou starý královský rod ze Severu. Jsou tvrdí a čestní. A tu tvrdost uplatňují i proti těm, které mají rádi. Navíc jsou i ctitelé řádu a zákona. Na Severu jim tyto vlastnosti pomáhají a jsou oblíbeni a ctěni. Pokud se pohnou na jih, tak je to ovšem dost průser. Obecně jsou lepší v taktice, než ve strategii. Jejich kraj je tvrdý a chudý. jejich armády mají slabší výzbroj, ale vysokou morálku. Rodové heslo Starků je : Zima přichází (Winter is Comming). Ve znaku mají šedého zlovlka na dílém poli. Nejvýznamnější vazalové jsou: Bolton, Umber a Kastark.

Lannisteři z Caterlyovy Skály jsou oproti Starkům rod relativně nový. Královské kořeny nemají. Jsou velice bohatí. Rod nebyl příliš významný a jeho vazalové ho nebrali moc vážně. To se změnilo za Tywina Lannistera, který porazil a vyvraždil dva významné nepodajné vazalské rody. Dnes se Lannisterů každý obává. Jsou mocní a schopní intrikovat. Také umí pružně a včas změnit strany a případně obětovat své spojence. Naopak k těm, které potřebují umějí být velice štědří. Armády Lannisterů jsou početné a mají výbornou výzbroj a výstroj. Rodové heslo je : Slyš mne řvát (Hear Me Roar). Neoficiální heslo je: Lannister vždy platí asvé dluhy (A Lannister always pays his debts). Ve znaku mají zlatého lva na červeném poli. Nejvýznamnější vazalové jsou: Brax, Marbrand a Lefford.

17.8.2010 10:49:03

Marvin
Hezky jsi to napsal, ja jsem se soustredil na zakladni charakteristiky;)

17.8.2010 10:51:01

aneken
Ďýk:-)
Ještě doplním, že se jedná o jedny z nejmocnějších rodů království a oba požívají tytulu Strážce (Warden). Tento titul znamená, že rod je ve jménu krále odpovědný za prosazování zákonů a obranu daného území.
Starkové jsou Strážci Severu a Lannisteři Strážci Západu.

17.8.2010 11:08:19

Marvin
Titulu a tytulu ... jsem hroznej:-D

17.8.2010 11:09:10

aneken, Marvin
Moc díky :)
Myslím, že mi Lumírius vybral Starky dobře :)
Jsem čestný jak pionýr a hrdý jako hrdobec, naivní jsem někdy taky :) a nakonec speedy, coby představitel Lanninsterů, to je starý intrikán, takže to sedlo...

17.8.2010 11:19:53

Rody
myslím že tyhle dva rody se tak nesnáší a jsou v konfliktu skoro od prvních stran knihy,že byli jasná volba pro tuhle válečnou hru.
Jsem zvědavy jestli budou přidávat aji další rody. Nebo jak Aneken vzpoměl Noční hlídku proti Divokým na mamutech.

17.8.2010 12:29:04

Lumir
Tak Greyjojove by byt mohli, Targove jsou podle me jistota (snad i s drakama)a Baratheoni taky. Horsi je to s Martellama, dosavadni pribeh je do konfliktu nenavezl...

17.8.2010 13:05:33

Lumir
Tak ten konflikt je od toho okamžiku, kdy Eddard našel Jamieho sedět na Železném trůně se zkrvaveným mečem a král, kterého měl Jamie chránit, ležel dole mrtev:-)

17.8.2010 16:22:19

herní doba
Jak odhadujete průměrnej čas na jednu hru, vy co už máte nahráno pár her? Blíží se to plus mínus autobus udávaný hodině (v případě, že hrajete dva, co už víceméně znáte pravidla)?

20.8.2010 23:53:03

halbarad
přijde mi to spíš delší, dal bych tak dvě hodiny na misi (zvlášť pokud do toho času počítáš i postavení mapy)

21.8.2010 00:54:18

halbarad
Mrkni do záložky Hraní, kde je přehledný graf, kolik času trvalo hraní nejčastěji... BTW zvažuju, že ten graf dám do záložky "O hře", kde bude lépe vidět

21.8.2010 08:26:51

Zeus
Aha :) Díky.

21.8.2010 08:41:27

halbarad
Ono zalezi na scenari a taky dost na tom, s kym hrajes. Nekteri hraci by v realnem case ty bitvy poradne projeli, nez by se rozhodli:D

21.8.2010 09:46:43

Review Dice Tower
http://www.boardgamegeek.com/video/3326/battles-of-westeros/dice-tower-reviews-battles-of-westeros

25.9.2010 13:37:12

Promo velitelé
FFg chystá nějaké Fire and Ice dny a ke vstupence budou dávat nějaké promo věci, doufám že se brzo někde objeví nascanované :-)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1716

"Special promotional commander cards for Battles of Westeros! Bring these leaders to the field, and watch your enemies’ battle lines break."

29.10.2010 14:14:11

Vybíráme z Bazaru

Wingspan + rozšíření - barevný UV insert e-Raptor
Wingspan + rozšíření - barevný UV insert e-Raptor
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas