Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

těšíte se?

přesunem diskuzi z Battleloru sem.
Koukal jsem na prodejní cenu a 80 dolarů je docela dobrá cena.
24.2.2010 08:50:22

ještě nevím...
Jsem dost rozpačitý, určitě si počkám až na první recenze. Já se bojím, aby tam za 80 babek nebylo daleko méňě obsahu než v BL. Trošku se bojím i toho, že bez magie bude chybět důležitý prvek překvapení. Smrdí mi to ždímačkou na prachy (ne, že by tomu teď u BL bylo jinak...)

24.2.2010 09:01:33

Bezpochyby
myslíte, že se rozjede nějaké turnajové zápolení, která je spojeno s LCG?

24.2.2010 09:02:05

Lumirius
Já se celkem těším, BL mě nikdy nezajímalo, ale tohle se mi zatím líbí.

24.2.2010 09:16:33

nevím
Já si myslím, že by mi ta magie, která je v Battlelore chyběla. Přece jenom mě to víc táhne k fantasy a kouzlům :)

24.2.2010 09:23:21

rbx

eyron
me to teda osizeny neprijde. 138 figurek a mraky karet, tokenu a jineho smeti. Zatim se mi to moc libi.

24.2.2010 09:55:43

můj pocit
Nevím, ale mám obavu, že to bude opět jen Battlelore příp. Memoir ´44. Tedy nic novátorského, ale snad se mýlím a byl bych rád, kdyby šlo o dost odlišný počit, aby stál za koupi.

24.2.2010 10:05:34

Jo
Co se tyce zdimacky, jsem na tom stejne jako Eyron. Uz ted me napada minimalne 5 expanzi (dalsi velke rody jak v AGoT LCG + divoci, ackoliv divoci by se svyma nestvurama byli fajn) a urcite byx se dalo vymyslet i vic. Na druhou stranu si myslim, ze to postavi tak, aby byly videt postavy z knihy, takze moji armadu povede Tywin, v jejim cele pojede Sandor "Hora" Clegane atd., coz mi prida na atmosce. Co se tyce magie, ta mi chybet rozhodne nebude, byla to zbytecna nahoda navic a duvod, proc mam radej CaC: Ancient.

24.2.2010 10:07:26

rbx

aneken
jestli to ma byt hra na obdobi 2-3 let, tak bude rozsireni hafo. Ale ruku na srdce, kdo neni zklamany, kdyz k nejake hre nevyjde nejaky pekny doplnujici pack, ktery znovuobnovi nadseni z jiz ohrane hry?

24.2.2010 10:11:54

samozřejmě je to ždímačka na prachy
ale s tím už musíme počítat. Nedávno si ze mě jeden utahoval kolik už mám peněz v kartách v Agot LCG a byl usazen tím, když jsme se ho zeptal kolik peněz má v Descentu a nebo Arkham horroru. Je to prostě o tom kdo si co vybere. Mi se třeba Battlelore líbil, ale díky tomu že Cauly má všechny rozšíření nikdy mě nenapadlo si ho kupovat, to si zajdu v létě zahrát partii k němu na dvorek a popíjet u toho sangrii :-))
Třeba na Battleoru se mi nejbíce líbily ty historické bitvy jak jsou v základu bez magie.
Jak psal Aneken atmosferu bude mít Westeros jistě superní, přece jenom možnost natrhnout Tywinovi jeho "zlatouprdel" mladým Robbem Starkem na to se fakt těším :-))

24.2.2010 10:24:47

Ždímačka
To já utrácím za hry celkem dost a abych pravdu řekl, nijak toho nelituji :D

24.2.2010 10:27:13

rbx

eyron
tady je obsah krabice:
http://2.bp.blogspot.com/_eqPrIE5E1OM/S4DBSlvhZvI/AAAAAAAAAQY/X_wUrk-wmCQ/s1600-h/BattlesofWesterosContents.jpeg

24.2.2010 10:27:14

rbx
Samozrejme, za dalsi rody budu rad:) Nicmene nerad bych, aby se to zvrhlo cestou BL, rozsireni Dragons uz povazuju pomerem cena/material/pridana hodnota jako naprosto mimozni. Prave i s ohledem na to, ze kdyz do tohohle pujdu, budu to chtit komplet sagu miluju (a muci me cekat nekonecne dlouho na paty dil:) a mam kolem sebe dost lidi, co taky, takze to bude dosti atmosfericke hrani;) No ale uvidime, jak se k tomu kluci z FFG postavi.

24.2.2010 10:29:14

Anekene
ono už název Core set smrdí rozšířeníma.

24.2.2010 10:38:43

rbx

aneken
No, kdyz koukam na obsah krabice, tak to podle mne bude uplne jine nez BL, coz kvituju s povdekem. Ale co se tyce cen, tak se obavam, ze se dockame excesu typu Dragons. Alespon to soudim z rozhovoru se sefem FFG, kde rikal, ze podle jejich propoctu by puvodni BL vychazel na 150 dolaru. Takze se asi nebudeme divit, az uvidime krabici se tremi divousi za petikilo :-))) Pak k te divocine tri nestvury za dalsi petikilco a bude vymalovano :-)))

24.2.2010 10:42:26

Stále tu
hovoríte o nejakých knihách. O čo ide?

24.2.2010 10:43:57

rbx

kardo
ja to necetl, takze ti neporadim, jen jestli te muzu uplne offtopic poprosit... napis neco do aktualni diskuze k Twilight Strugglu, rad bych Krenovi ukazal tvoji ikonku. Dik moc.

24.2.2010 10:48:50

kardo
Pisen ledu a ohne, saga G.R.R. Martina. Imho jedna z nejlepsich fantasy ever. Propracovany svet i jednotlive postavy, se kterymi se uplne szijes, pritom neni zadna vylozene hlavni. V cestine vydal Talpress a na jejich strankach to lze poridit vzhledem k tloustce knih skutecne za smesnou cenu. Bohuzel prekladatelka nezvladla ctyrty dil, kdy se rozhodla pocestit 90% uz zavedenych anglickych jmen a udelala v tom brutalni gulas (i kdyz jmena jsou napadita), takze paty dil ctu v anglictine. Teda az vyjde, uz nekonecne dlouho se odsouva...

24.2.2010 10:48:59

aneken
ok dik musím sa na to pozrieť.

24.2.2010 10:51:15

Figurkové hry...
Koukám, že u FFGáků se teď roztrhl pytel s figurkovými hrami.

Nedávno oznámili ty Napoleonský války, teď ty Westeroský bitvy.
Náplň bude asi tatáž (až na prostředí), principielně asi i pravidla.

Ale budeme muset počítat s investicemi do rozšíření, neboť 2 národy/rody u každé z nich budou asi málo.

Dále je otázkou, jestli půjdou vymýšlet vlastní scénáře, nebo jestli budeme odkázaní na ty oficiální.

to kardo:

Literárním pozadím je sága Píseň ohně a ledu. Celkem má mít 7 dílů, zatím vyšly 4. Včera jsem konečně dolouskal poslední z nich (celá sága mi trvala 3 měsíce :-)).

24.2.2010 10:55:07

Bude to pecka:-)
Protože ta podkladová sága je super propracovaná. Fungují v ní vazalské principy, zrady ap. Je tam spousta charakterů, které hru oživí. Spousta bitev na scénáře a spousta namakaných jednotek.

Má to i naprosto propracovanou heraldiku.

Já zatím figurkovkám odolával, ale tohle si koupím a postavím si minimálně Starky a Lannistery:-)

24.2.2010 14:23:25

Targaryen
Osobně se těším na Targaryeny, už jenom kvůli tomu že je to můj oblíbený rod. Hlavně jsem zvědavej na draky. :)

24.2.2010 14:46:57

Marvin
Tak to ja doufam, ze Starkove a Lanisteri budou vicemene komplet v core setu, takze nebude co stavet:). Co by me vazne nastvalo by bylo, kdyby tam nebyl treba Tywin a ty by sis pak musel koupit postavicku s kartou a nakym tokenama zvlast (Jako u WoW:AG). Ale to je jen ma nocni mura a verim, ze takhle sberatelsky by to FFG snad nikdy neudelali:)

24.2.2010 14:48:29

ediční plán
taky by mě zajímalo, jak to kluci plánujou
jestli to bude jako LCG, každý dva měsíce jedno malé rozšíření, jednou ročně velký s celým rodem nebo co si na nás nového vymyslí

24.2.2010 14:57:34

slintám;)
bude to super, už jak vidím roba v čele armády;) ale radši bych byl, kdyby to ten fousatej tlustej pán konečně dopsal, s jeho životosprávou se o to docela bojím:(

24.2.2010 16:28:44

aneken
V základu určitě budou hratelní Starkové a Lanni, nicméně si určitě nechají něco na dokoupení ... třeba Randyll Tarly, nebo Boltonové jako převraceči kabátů ... FFG nikdy nic neudělá tak, aby se "nemuselo" dokupovat:-)

24.2.2010 18:30:07

Vybíráme z Bazaru

MBP - Atlas z KS
MBP - Atlas z KS
Akt. cena: 91 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas