Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spolupracovníci na minirozšíření NH&D&J...

Obdobně jako cca před půlrokem ohledně rodu Greyjojů, tak bych se chtěl zeptat, zda-li by se někdo z místních BoWistů nechtěl zapojit do vývoje a testování frakcí Noční hlídky, Divokých a Jiných.

Jednalo by se stejně jako u Greyjojů o návrh frakcí se vším všudy (scénáře, karty velení, velitelé, jednotky, gambit karty...).

Oceníme každý nápad, připomínku, i když třeba nebudete moci testovat scénáře. Pokud máte Martinovu ságu Píseň ohně a ledu přečtenou, budete ve výhodě.

S Marvinem a Lumírem tak nějak tiše počítám:-). Chtěl by se přidat i někdo další?
13.5.2011 10:19:41

Finální verze:-)
Jezdci na Mamutech, spec. jednotka (3 figurky)

Prolamovači linií: Každý zásah se počítá i jako vlajka.
Velké cíle: Střelecké jednotky je zasahují i hodem pěst.
Těžkotonážní: Ignorují palisády, pokud je přejedou, je palisáda zničena. Nemůžou vstupovat do budov (zastavit na políčku budovy). Pokud přejedou přes pole budovy, tato je zničena (nahradí se planinou). Nemůžou zničit hradbu a Outpost. Nemůžou překonat bažinu (tedy bažina je pro ně neprůchodný terén).
Splašení: +1 pole při ústupu (tedy při hodu jedné vlajky ustupují o dvě pole, při hodu dvou vlajek ustupují o tři pole atd.)
Nebezpeční, když se splaší: Při ústupu ustupují v souladu s pravidly, ale i skrze spřátelené a soupeřovi jednotky. Jejich ústup musí vždy skončit na volném poli. Pokud se toto volné pole nenachází ani v jednom z možných směrů ústupu, jednotka ustoupit nemůže a obdrží zásahy v souladu s pravidly o ústupu. Každá jednotka přes kterou ustupují dostává automaticky jeden zásah a musí o jedno pole ustoupit z cesty mamutů (tedy do strany). Pokud ustoupit nemůže, obdrží zásah. Pokud je tato jednotka Statečná, tak pravidlo o ústupu ignoruje.
Formace (Linie, Klín)
Linie: Postup, +1 kostka proti pěchotě, není možný provést na ni útok z boku
Wedge: Pronásledování 1, +1 vlajka automaticky ke každému hodu (tedy vždy má jednu vlajku)

Charakteristiky:

Zelení: pohyb 3 a útok
Modří: pohyb 3, pohyb 2 a útok
Červení: pohyb 2 a útok

18.5.2011 19:05:51

Stannisovy jednotky 1
Stannis's Cavalry (3 jednotky)
Cavalry, House Baratheon
Pursue 1, Faithful (pokud jsou v ZOC velitele získávají stalwart)

Charakteristiky:
Zelení: pohyb 4 a útok
Modří: pohyb 4, pohyb 3 a útok
Červení: pohyb 3 a útok

The Fox's Finest (3 jednotky)
Cavalry, House Florent
Heavy armor
Formace (Linie, Klín) - stejně jako u Umberské jízdy z WotN

Charakteristiky:
Zelení: pohyb 4, pohyb 3 a útok
Modří: pohyb 3 a útok
Červení: pohyb 3, pohyb 2 a útok

19.5.2011 12:22:42 | Upraveno autorem (porovnej)

marvin...
Ta Stannisova jízda (obojí) vypadá docela drsně. Až se v počtu 6-7 oboří na chudáky Divoký, tak jim pomáhej pánbu! Mamuťáci se budou muset činit, aby je udrželi v patřičných mezích :-)

Napadě mě ještě, zda tam nezačlenit i Melissandru jako pohybujícího se velitele-nevelitele (tj. velení 0, zajetí 1) - něco na způsob utopených mužů v Greyjojích. To ona by propůjčovala ten stalwart všem jednotkám ve svém ZOC (coby kněžka) a Stannise bychom "vyšperkovali" trochu jinak.

Nebo ten keyword Faithful malinko upravit na "R'hlor devoted". který by dovoloval jednotkám v ZOC Mellisandry vybrat si na jedno kolo jednu z věcí např.:

1) statečnost
2) odolnost 1
3) při úspěšném útoku přidej +1 zranění ohněm...

20.5.2011 07:47:28

Scénář se Zdí
Ty Baratheonské jednotky jsou fajn. Asi už máte nějaký přibližnou podobu scénáře, ale napadla mě taková "přiběhová osa" scénáře. Kdy by na začátku, útočili Divocí na zeď a měli třeba za úkol zničit katapulty rozmístěné na zdi ( tam by třeba byli použití Nájezdníci co vylezou na Zeď) a Mamuti by týhli na hlavní bránu. PO třeba 4 kolech by zaútočila Stannisova kavalerie a měla by za úkol zajmout Manceho a Val (ta by byla žetonek co se pohybuje nějakou rychlostí směrem k okraji mapy) a další jednotky Divokých by se snažily tyhle postavy ubránit nebo třeba jen Val.

20.5.2011 07:57:06

Baratheony
bych nechal jako další krok :-) Mellisandra si zaslouží vlastní postavu, taky nějaké fanatické vojáky a Stanis se svou kavalerii, možná Davose. Doděláme jedno a vrhnem se na další.

Do scénáře se Zdí bych to nějak nehrotil, prostě najede kavalerie klidně podle standartních pravidel a max udělal jednoho velitele přes kterého hnát rozkazy a aktivace.

20.5.2011 08:04:19

Scénář se Zdí...
Tak tenhle scénář bych si nechal jako bonbónek na konec. Stannise s Mellisandrou bych klidně navrh i dopředu.

Klidně bych si představil ten scénář s 6 velitely, na 2 mapách, pro 4 hráče.
Velitelé (Jon Snow, Stannis, Melisandra(?) nebo někdo jiný, Mance, Styr, Mag).
Styr jako diverzant útočí z jedné strany Zdi, Mag s mamuty útočí na bránu, Mance drží zbytek mimo dostřel. Jonovi je zatápěno na Zdi - bojuje proti Styrovi i mamuťákům zároveň
V posledních kolech vstupuje do hry Stannisova jízda - no a konec už všichni známe :-)

20.5.2011 08:55:06

Stanissova jízda
Udělal jsme je pomalejší. Ta řadová jízda má navíc jen ten Stalwart.
Ta těžká jízda je něco jako rodová jednotka:-)

Myslím, že nejsou až tak silní ...

20.5.2011 09:02:25

Už je to hotovo...
Tak už jsem návrh všech 3 frakcí dokončil, dotestoval a včera nahrál sem.

Mrkněte na to, myslím, že je to "použitelné" :-).

18.10.2011 08:04:03

Terény
Zdravím lareda, Marvina a Lumíra, vaše rozšíření se mi velice líbí, tak mě napadlo, že bych mohl k němu přispět trošku i já. Vytvořil sem vodní terény, ze kterých by šlo postavit moře a ostrovy ve vašem Greyjoyovském rozšíření. Náhled sem nahrál sem: http://s14.postimage.org/jkepp8rmp/bow_vodni_tereny_nahled.jpg
Pokud se budou líbit, můžu hodit verzi k tisku sem do souborů.

14.2.2012 19:41:51

to rhox..
Ty vodní/polovodní hexy (překryvy) vypadají hezky. Akorát, že je asi nejspíš bude po vytištění potřeba nalepit na nějaký silný kartón (hexového tvaru ) a ty pak použít jako překryvy (jinak by po mapě klouzaly).

Ale určitě je sem nahraj, určitě se tady neztratí. Mohly by se hodit na bitvu v Černovodém zálivu :-).

15.2.2012 19:48:43

laredo
Černovoda mě taky napadla, dokonce bych měl i nějaký modely lodiček z jiné hry,ale nad pravidlama sem zatím nepřemýšlel. Sám sem ještě terény netisknul, ale počítám s tím, že lepení bude drbačka:/ Teďka pracuju na Promo kartách velitelů. Bohužel se mi nikde nepodařilo je sehnat, ale splašil sem ty texty na nich, tak to předělávám a taky to sem hodím.

15.2.2012 23:08:54

Vybíráme z Bazaru

The Boldest
The Boldest
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas