Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Toz mam za sebou dve hry a dojmy jsou veskrze pozitivni. Zde je nekolik poznatku:)

Zpracovani figurek je velmi slusne, maji vysokou miru detailu i pri male velikosti. Co je ponekud opruz, je jejich zasazovani do podstavcu, kde uplne nedrzi a vypadavaji z nich, kdyz se figurky presouvaji, bude treba lepidla. Tokenu je strasna spousta, ale clovek se v nich zorientuje docela rychle...
Co se tyce hrani samotneho, je to propracovanejsi Battlelore a celkovy dojem z toho je o mnoho lepsi. Je to daleko taktictejsi, jelikoz muzete tahnout cim chcete (omezeni jsou dosah lidra a jeho kapacita velet a take barvy jednotlivych order tokenu pro single jednotky), role lidru ve hre je velika a jejich schopnosti ruzne. Je tam dost prostoru pro prekvapeni, na druhou stranu ma hrac dost informaci o tom, co na nej muze souper pripadne zahrat.
Engagement a protiutoky ke staticnosti hry nevedly, protoze mym cilem ve scenari. Hrali jsme dvakrat ten samy, jednou vyhra, jednou prohra bylo nekam se dostat na konci pateho tahu a musel jsem se tam prosekat chca nechca;)
Ja k tomu navic pripocitavam bod za to, ze mam velice rad sagu, takze je to pro me zatim jasna desitka, protoze velice rad jsem mel i predchozi hry CaC. Ale libilo se toi ostatnim, kdo prisli, bohuzel kvuli Marvinove nemoci jsme nejak nemeli cas vyloupat a nacyhstat druhou hru, takze jsme koukali vsici u jedne;)

8.7.2010 23:00:54

ad vhodnost pro děti
Jo, to má Richmond pravdu. Občas jsou tam značně barvitě popisovány řekněme choulostivé situace ;-) Nicméně knihy jsou super. Já jsem si je taky pořídil vlastně kvůli BoW (kterej jsem si zatím nekoupil) před pár týdny a právě dočítám knihu druhou.

Co se týče koupě od Talpressu, tak bude asi problém, že některý díly už nemají (konkrétně druhej díl: A Clash of Kings už neměli, takže jsem to řešil aukrem). Ale snad by měl být dotisk, ovšem kdy, to vůbec netušim.

19.8.2010 11:50:54

recenze
Pochvalná recenze na Tiscali: http://games.tiscali.cz/tema/battles-of-westeros-recenze-deskove-hry-54311

27.11.2010 17:21:41

Vybíráme z Bazaru

Merchants & Marauders (EN)
Merchants & Marauders (EN)
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas