Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Toz mam za sebou dve hry a dojmy jsou veskrze pozitivni. Zde je nekolik poznatku:)

Zpracovani figurek je velmi slusne, maji vysokou miru detailu i pri male velikosti. Co je ponekud opruz, je jejich zasazovani do podstavcu, kde uplne nedrzi a vypadavaji z nich, kdyz se figurky presouvaji, bude treba lepidla. Tokenu je strasna spousta, ale clovek se v nich zorientuje docela rychle...
Co se tyce hrani samotneho, je to propracovanejsi Battlelore a celkovy dojem z toho je o mnoho lepsi. Je to daleko taktictejsi, jelikoz muzete tahnout cim chcete (omezeni jsou dosah lidra a jeho kapacita velet a take barvy jednotlivych order tokenu pro single jednotky), role lidru ve hre je velika a jejich schopnosti ruzne. Je tam dost prostoru pro prekvapeni, na druhou stranu ma hrac dost informaci o tom, co na nej muze souper pripadne zahrat.
Engagement a protiutoky ke staticnosti hry nevedly, protoze mym cilem ve scenari. Hrali jsme dvakrat ten samy, jednou vyhra, jednou prohra bylo nekam se dostat na konci pateho tahu a musel jsem se tam prosekat chca nechca;)
Ja k tomu navic pripocitavam bod za to, ze mam velice rad sagu, takze je to pro me zatim jasna desitka, protoze velice rad jsem mel i predchozi hry CaC. Ale libilo se toi ostatnim, kdo prisli, bohuzel kvuli Marvinove nemoci jsme nejak nemeli cas vyloupat a nacyhstat druhou hru, takze jsme koukali vsici u jedne;)

8.7.2010 23:00:54

Super
Potvrzuji. Je to krutopřísná hra. Opruz je krabice a padání figurek, ale obojí vyvažuje úžasné zpracování a hlavně to, jak hra pasuje na předlohu.
Oběh hry byly vyrovnané a rozhodlo se v posledním tahu a pokaždé se u Starků osvědčil jiný velitel.
Navíc to celkem "odsejpalo" a poslední tah mezi mnou a Anekenem (dohrával jsme druhou hru za Vaška, který musel na autobus) už byla bleskovka:-)
Další popis o víkendu, teď si vezmu svoje prášky a šup spát:-/

8.7.2010 23:14:59

Hra
Příjemná strategie, opravdu je to mnohem lepší bez sekcí, což se dalo čekat. :) Figurky jsou hezký, detailnější než v Battlelore. Jenom mi přijdou celkem hubený a na pohled takový křehký.

9.7.2010 00:05:37

Hra - 1. dojem
Byl jsem u toho a mohu potvrdit vše, co kluci dosud řekli. Ve hře je opravdu hodně prostoru pro taktizování. Cestou z Outpostu(zde se hra předváděla) jsem o hře dost přemýšlel a na mě působí něco jako mix mezi Tide of Iron a Battlelore. Hodně mě oslovil systém rozdáváním příkazů velitelů pomocí karet rozkazů, efekt morálky a osmistěnné bojové kostky (3 zelené zásahy, 2 modré, 1 červený, vlajka a "bonus strike"). Jinak samozřejmě perfektní grafika, hodně žetonů, detailní figurky (prostě FFG :)).

9.7.2010 17:30:20

doporučení
Takže, když jsem jednu dobu toužil po Battlelore, ale dostal jsem se zatím pouze k vyzkoušení Memoiru a nesedlo mi sektorové rozdělení mapy a hraní příkazů právě a pouze v těch sektorech, které si náhodně přiberu ze společné kupky karet a taky mi dost nesedl nepoměr - slabá jednotka (pěchota) dokáže bez problémů rozsekat silnou jednotku (tankovou rotu), byste mi BoW doporučili? :)

9.7.2010 17:59:41

Beholder
Já bych ti doporučil Battles of Westeros. Jak psal Aneken díky absenci zón je více taktiky, není to tolik o náhodě. Líbí se mi taky lepší systém morálky a funkce velitelů. Boje jsou taky vylepšený a díky kostkám kde je na nich 3x zelená, 2x modrá a 1x červená jsou realističtější. Navíc příkazy můžeš hrát i díky tomu, že si hodíš kostkama. Což znamená, že dost často dáš rozkaz i všem jednotkám na bojišti. A jestli jsi četl knížky, tak není co řešit. :)

9.7.2010 18:12:48

vasekre
knížky jsem bohužel nečetl, ale třeba se k nim někdy dostanu ;), každopádně díky za doporučení, asi do toho půjdu :)

9.7.2010 18:34:44

Texty na kartách
Může někdo popsat kolik je textu na kartách? Je na nich jednoduchá angličtina nebo složitá? Kolik je asi karet s textem?

9.7.2010 18:55:12

Jouda
Na standardních kartách velení je jen kolik jednotek aktivuješ. na kartách velení velitelů je to komplikovanější, je tam i taktika. No a na kartách velitelů je toho dost a poměrně složité (asi jako na LCG AGOT kartách).

9.7.2010 20:29:36

Beholder
Tady si vlastně ty zóny velení nastavíš sám tím, že si prostě své velitele rozmístíš. Přijde mi to lepší než BL systém křídel a středu.
Nicméně kostky mají na hu významný vliv a já vím, že to nemáš rád. Není to jako u SH, ale špatný hod může rozvrátit dobrou strategii.

9.7.2010 20:32:14

Jouda
No jakmile casem budou prelepky, tak nebude problem, na vetsine karet zas tolik textu neni;) I jinak je to hratelny, ale holt tam nejakej ten text je, o kdyz me as tolik slozitej neprijde...

9.7.2010 21:19:56

Beholder
Ta kombinace velitelskych karet a toho, kam velitel dorve (2 hex okolo sebe) mi prijde velmi fajn. A order tokeny ti umozni hrat i tam, kde je velitel, pripadne treba vyburcovat jednotku k druhemu pohybu/utoku, ale za ztraty moralky. Moralku ale nabiras zabijenim souperu, takze vse souvisi se vsim...;)

9.7.2010 21:21:59

Texty
No asi si počkam na překlad. Jsem rozhodnutej teď pořídit něco pro dva, tak doufám že Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion bude pro mě co se jazyka týká vhodnější.

9.7.2010 23:30:34

Jouda
Tam to podle mě s tou náročností bude podobný. Možná ještě o něco víc textu, jelikož tam budou speciální karty událostí a reakcí, pokud jsem to teda dobře pochopil.

10.7.2010 00:14:49

Marvin
Nemám rád hod jednou kostkou, který již nejde ničím ovlivnit, to je pravda (Cyclades jsou na hraně, ale zachraňuje to nestandardní kostka, při remíze ztrácí oba a v neposlední řadě počet vojáků/lodí), ale tam kde hážeš více kostkama (třeba v Descentu, kde jsou navíc na kostkách symboly stejně jako v BoW) mi to nevadí.

Každopádně díky všem za postřehy ze hry. Jsem rozhodnut, že jakmile budou prachy, tak BoW kupujem :)

10.7.2010 02:15:24

Jouda
V porovnání třeba s Hannibalem je tam textu výrazně méně. Navíc ten text na kartě velitele Ti může přeložit i protihráč, protože tu kartu máš vyloženou. Taky je tam těch karet jen pár a tak si ty texty po jednom překladu zapamatuješ.
Já se chystám na překlad, tak asi udělám ty karty první:-)

10.7.2010 10:50:44

mám BattleLore
a mám k němu citový vztah, byť jsem ho moc nehrála, takže asi naštuduju pravidla co jsou tady a zkusím vybastlit nějakou změnu pravidel (ty kostky jsou dobrý atd.)

10.7.2010 16:14:43

hra
je jasné, že zájem o tuhle hru je veliký a hodně lidí přemýšlí zda koupit, či nikoli. Asi bude fér, když vedle vychvalování (a opravdu je co chválit) zmíním i několik věcí, které až tak super nejsou. Například mně osobně přijde trochu kostrbaté označování jednotek se kterými se již hrálo a se kterými je možno ještě hrát. Představme si praporečníka z Battlelore a jeho prapor má jednu stranu bílou a druhou černou. Začíná v pozici bílá barva směrem ke mně(to samé u svých jednotek vidí soupeř). Poté co touto jednotkou odehraji, otočím prapor černou stranou ke mně(mimochodem ani to otáčení není úplně "user friendly"). Zdá se to v pohodě, ale zamyslete se jak to vidí váš soupeř o protější strany stolu. Je třeba si zvyknout na to, že se díváte na soupeřovo jednotky z druhé strany tzn. musíte přemýšlet "inverzně". Při větší bitvě, by to mohlo být trochu chaotické. ALE hru jsem viděl jednou a nechci dělat ukvapené závěry, nicméně bavíme se tady o prvních dojmech. Kdoví, třeba je to revoluční systém a brzy na něj nikdo nedá dopustit.

10.7.2010 17:32:01

Deskovec
No ono jinak tezko rict, jak resit to, ze v kole, ktere je pomerne dlouhe, tahnes postupne vetsinou jednotek. To by clovek mohl zapomenout, cim tahl a cim ne. Ono az tam ty figurky budou drzet, tak to bude jen o zvyku. V BL tohle odpadalo tim, ze jsi mohl prakticky donekonecna tahnout tou samou jednotkou na stridacku se souperem, ktery mohl delat neco podobneho. Tohle pusobi o mnoho realneji...

10.7.2010 17:47:18

aneken
Naprosto chápu, že ve hře jako je tato je nezbytné jednotky označovat, jenom mi to úplně nesedlo a uměl bych si spíš představit žeton, který položíš na pole s jednotkou a tím jí označíš jako "unavenou". Ale souhlasím s tebou, že spoustě lidí to vadit nebude a ostatní si na to zvyknou. Já jsem spíš chtěl potencionální kupce upozornit, že systém označování je trochu "jiný", než tomu bývá obvykle.

10.7.2010 20:50:18

Deskovec
Mno me to taky delalo problemy, hlavne to spravne otacet:D Ale hrali jsme maly scenar, ve vetsim treba tento system bude nakonec prehlednejsi nez zetony:) Zvyk to bude chtit kazdopadne, takovej Marvin se v tom v druhy hre uz orinetoval daleko lip nez ja, ja to zatim moc nedavam:)

10.7.2010 22:27:40

Deskovec
O žetonech jsem uvažoval taky (napadlo mne použít takové ty skleněné), ale je fakt, že když se otáčí a zvykneš si na ten systém, tak pak jsem jasně a rychle viděl, že ač jsem obklíčen, tak mi od neaktivních jednotek soupeře už nebezpečí nehrozí. Ještě to promyslím a otestuji:-)

10.7.2010 23:38:10

negativa
1) jednotky co vypadávají z podstavců
2) vlajky a jejich otáčení
3) komplikovanost přesunu jednotek přes cestu a vodní tok (navrstvení žetonů známé i v BL)
4) pěší Jamie Lannister

10.7.2010 23:44:34

Marvin
No pesi Jaime je z meho pohledu nejvetsi negativum. Nejlepsi rytir rise a ma chodit po svych???;)

11.7.2010 01:18:38

aneken
Nejlepší rytíř říše je Ser Brynden Tully, řečený Blackfish! A to uznává i jednoruký Jamie Lannister, řečený Kingslayer:-D

BTW zabít krále, to chce fakt odvahu, zvláště, když jsi jeho osobní strážce, král je neozbrojen a zády:-)

11.7.2010 16:03:16

Podstavce a figurky
Na zalepení figurek do podstavců by mělo stačit obyčejný vteřinový lepidlo? Mám chemopren, ale to se mi tam nechce moc zkoušet dávat.

16.7.2010 12:03:34

Vybíráme z Bazaru

18Lilliput + obaly
18Lilliput + obaly
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas