Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules

Bavil jsem se s kamaradem o tom, ze hrdinove jako Rob jsou prakticky nezajmutelni (clovek potrebuje 4 hity a to je fakt dost), coz je prakticky jedine, co mi ve hre vadi. Tak jsem se na BGG na to koukal, zjevne nejsme sami. Nicmene jsem tam nasel velmi zajimave house rule, ktere hodlam v budoucnu zkusit. Pokud by se nepodarilo hrdinu zajmout, tak se na jeho karticku da marker a v pristim kole by bylo treba o jeden hit mene. Pokud se to zase nepodari, tak jeste o jeden, a tak dale, az do zajmuti. To by mohlo simulovat vysileni z boje s presilou a utrzene drobne sramy... Co vy na to? Podle me je to docela zajimava modifikace polobozskych velitelu:)
20.8.2010 10:09:49

ndru
Me v zasade taky, ale jsem za tu hru stejne rad:)

5.9.2010 10:40:46

trohat
Zatím je to tak, že jsou to bitvy z jednoho velkého střetu mezi Starky a Lannistery. Některé jsou v knize přímo popsané a ostaní jsou buď zmíněny a nebo jsou logicky zařazeny někam do tažení, kam patří. Já znám knihu skoro nazpaměť a myslím si, že to je udělané dobře. Trochu jiné je to s jednotkami, protože to už je opravdu "domácí" tvorba R.A. Kouby. Jako pěší Králokat, jednotky s bojovými psy a štítonošky z medvědího ostrova, tak to v knize fakt není:-)

5.9.2010 11:28:47

What if
Jo a scénář "Co kdyby" je vymyšlený a je to spekulace, co by se stalo, kdyby Eddard vytáhl na jih s celou silou a utkal se osobně s Tywinem Lannisterem.

5.9.2010 11:30:25

to trohat
mno. trebas Eddard 'Ned' Stark se ucastni bitev, ktere jsou v sadze zminovany, ale predchazeji jejimu deji. a v prvni casti mu ser Ilyn Payne ufikne hlavu, takze dobojuje (e; jinak zatim (druha kniha druhe casti) jsou real time popisovany tusim dve bitvy (pokud pominu zavrazdeni Renlyho Baratheona a dothracke pleneni ovcich lidi). jedna je z pohledu Tyriona Lannistera a je to opravdu jen z pohledu jezdce a druha z pohledu Catelyn Stark, ktera je chranena nekde mimo dejiste a jen slysi rinkto zbrani. zbytek jsou (zatim) ruzne ustni povidacky, ktere se doslechnou postavy, ktere vypravi tu ci onu kapitolu

5.9.2010 21:33:12

bando spoilovačů
:-)))

6.9.2010 08:21:51

Hrdinove
Lidi jak to teda hrajete? Ja jsem vcera odehral druhej scenar (po druhy) a kdyz jsme pouzily pravidlo o kordinovanejch utocich, tak na hodit 4 cerveny na clegane je trosku silenost ( a to jsem za nej hral). Pravda je pomalej a command limit ma minimalni, ale stejne....

1.1.2011 02:27:39

Hrdinové
Možná by šlo udělat to, že když je hrdina sám tak se jeho hodnota zajmutí sníží o 1. S tím že by to bylo na minimum tři, protože snižovat sílu ostatních velitelů na 1 to už je moc.
A tři kostky se při koordinovaných útocích hodit dají. S těmi útoky hraju taky a běžně se stává, že hazím 5+ kostek.

1.1.2011 13:49:28

Hora
je pomalý a pokud hrajete i na sníženou sílu při oslabené jednotce, tak není ani nijak drsný.

1.1.2011 17:32:22

oslabené jednotky
1)Kolik z vás hraje na sníženou sílu při oslabené jednotce? Doporučili byste to? Já aplikoval všechna doplňující pravidla krom tohohle.
2)Připojuji se k názoru, že hrdiny s obranou 4 je téměř nemožné zajmout. Ve druhém scénáři je Hora jak rozjetý kombajn.
3)Podařilo se někomu vyhrát 3. scénárko za Lannistery? Podle mě nemožné.

1.1.2011 18:04:39

Marabu
1) Testuji to.
2) Není, věř mi, jen se proti němu musí správně hrát:-)
3) Kolikrát jsi to hrál a s jakým výsledkem?

1.1.2011 19:37:37

Oslabená jednotka
Zatím to hraju podle toho jak je to ve FAQ. Nejspíš to začnu hrát ale tak, že červené a modré jednotky budou mít ten postih jedné kostky a zelených se to týkat nebude. Přeci jenom házet s jednou kostkou je hodně slabé.

1.1.2011 19:46:21

vasekre
Dělám to stejně. Jen jsem to pojal tak, že dvě kostky je minimum. Pod ně to neaplikuji.

1.1.2011 20:21:45

Marvin
Už jsem to psal do diskuze o scénářích, tak to jen kopíruju. Hrál jsem to třikrát, dvakrát jsem vyhrál za Starky a jednou za ně prophrál - ale jen proto, že jsem s Karstarkem "rytířsky" zůstal a neodjel za brod.

"Zajímalo by mě, ja vidí ostatní scénář číslo 3 Riverlands rescue? Mi připadá úplně špatně navržený. Co když se hned první kolo seberu s Karstarkem a odjedu např. až za brod. K vítězství pořebuje Lannister i Karstarkovu hlavu a jak a kým mě za pět kol chytí na druhé straně řeky (kde mám kupu jednotek). A i když nebudu úplně zbabělý a dojedu na brod, Lannisteři mají 3 kola na to, aby se přes čoklíky a červenou pěchotu prosekali k brodu a vytlačili z něj Karstarka (za předpokladu, že udržím i druhé dva brody, což není takový problém, protože všechno co má meče musí na Karstarka).
Podle mě je prostě za Lannistera možné vyhrát jen tehdy, pokud Stark hraje "šlechetně" a Karstark bojuje se svými a neopustí je. Ale tak je to pořádně těžké. Scénárku by pomohla např. výměna Karstarka za Greatjona, kerý neuteče. Nebo posunutí limitu dobytí brodů Starky do 5 kola.
Co vy na to?"

1.1.2011 23:32:31

Riverlands
(???mozny spoiler jak hrat hru ???:D :D)Co jsem se tak na to koukal zbezne, asi bych se snazil hrat za Lannistery hru- kotrolovat levy brod potom co se Kartark stahne (predpokladam ze Starkove si tou cervenou budou kryt ustup ) na most se vykaslat a presouva celou svou silu vic na levo (lucesniky do lesa pod rekou nad vezi) a pesaky u Marbranda zformovat a v cele s cervenyma kopinikama huraaa na prostredni brod :D.... Kevanovy zeleny musej obsadit levej brod (pomoci order tokenu) a drzet do chvily dokud se tam nedostane modra s Kevanem... Vypichl bych body a to nedostavat se ze zacatku do stretu s cervenyma starkovskyma sekernikama... primo jsem si to nepocital jestli by mi to vyslo na kola ale snad jo :D .. chci se nechat prekvapit

Edit: Samozrejme predpokladam ze Starkove se budou bat o svoje 4 jednotky....

2.1.2011 17:53:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions hero pack Gamora
Marvel champions hero pack Gamora
Akt. cena: 245 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas