Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules

Bavil jsem se s kamaradem o tom, ze hrdinove jako Rob jsou prakticky nezajmutelni (clovek potrebuje 4 hity a to je fakt dost), coz je prakticky jedine, co mi ve hre vadi. Tak jsem se na BGG na to koukal, zjevne nejsme sami. Nicmene jsem tam nasel velmi zajimave house rule, ktere hodlam v budoucnu zkusit. Pokud by se nepodarilo hrdinu zajmout, tak se na jeho karticku da marker a v pristim kole by bylo treba o jeden hit mene. Pokud se to zase nepodari, tak jeste o jeden, a tak dale, az do zajmuti. To by mohlo simulovat vysileni z boje s presilou a utrzene drobne sramy... Co vy na to? Podle me je to docela zajimava modifikace polobozskych velitelu:)
20.8.2010 10:09:49

Rob Stark
No, ještě nejsem s hrou tak daleko, abych o tomhle mohl "odborně" polemizovat, nicméně o tomto problému vím, páč mi to už speedy hlásil s tím, že je to nefér, protože nemá šanci (ale to on říká vždycky a pak se nestačím divit)...pokud jde tedy o Roba Starka, mě ta jeho nezajmutelnost zase až tak nevadí :) spíš bych potřeboval nějak "osekat" Lanninstery :)

20.8.2010 11:38:59

Já s tím počkám
Nerad bych narušil rovnovážnost hry. Jak moc to máš nahraný, já jsem ještě s Robbem nehrál a Kastark, na kterého musíš hodit 3 hity se dá zajmout v pohodě, jen musíš použít správnou jednotku a kartu:-)

Jinak to pravidlo nezní špatně. Ale aplikoval bych ho jen do minima 3 a nebo 2. Uvědom si, že takový Adam Marband je pak v podstatě jednotka na odstřel a to doslova, protože ho sundá ve druhém kole každy Seveřanský zelený archer:-D

Další možnost je, že špatně chápeme pravidla. Já si pořád nejsem jistý, jestli "in a singel attack" neznamená součet všech škod v jedné "Combat Sequence" (tedy za všechny současně útočící jednotky) a to "in a single attack" tam není jen ptoto, aby bylo jasné, že se veliteli za hit neodečítá život (nesnižuje "Capture rating").

20.8.2010 14:09:48

uááááááá
závist, já hru ještě nestačil ani rozbalit

20.8.2010 17:07:00

...
nemám tolik nahráno abych se k tomu zasvěceně vyjádřil ale mám pár připomínek:
1.) nesmrtelnost hrdiny je nutné posuzovat v souvislostech - je nesmrtelný hrdina přítomný v misi, kde může obsadit kritický objectiv a tím znemožnit soupeřovi vítězství ? nebo je nesmrtelný tam, kde to v podstatě sedí do příběhu ? - bitva se nevyhrává za počet zajatých hrdinů, ale za splnění určitého cíle - a to že na jedné straně pobíhá superman v podstatě rovnováhu nenaruší, protože superman sám všechny cíle nesplní
(nehledě na to, že i v situaci, kdy hrdina obsadí kritický cíl, ho můžu donutit ustoupit)
2.) dokážu si klidně představit, jak jdu proti hrdinovi s útokem sedmi kostek - čtyři za červenou jednotku, +2 od Kevina Lannistera, +1 za něco co je na order kartě ... a pokud je to zároveň flank a/nebo útok na pole ze kterého sem předtím zablokoval ústup, tak je to skoro vyřešené
(v bitvě kde není Kevan bude jistě fungovat jiná kombinace)

20.8.2010 17:43:48

...
3.) a teď koukám že zrovna Rob není čtyřkový doslova - pokud si ho jako hráč za Starky budu chtít uchránit, tak mu budou umírat okolní jednotky, hmmm to jako soupeř docela přivítám ! (takže ta boostovaná trojka je jeho jediná zvláštní schopnost, to není zas tak moc)
pak je tam třeba takový čtyřkový Clegane, který zas ale má Command Limit 1, čili to taky není zas takový superman
4.) obecně si myslím že pokud se nutně potřebuju zbavit nepřátelského leadera, pak je potřeba proti němu nastavit leadera svého - pak se ty výhody navzájem vyeliminují a bude to fér boj :)

20.8.2010 17:56:33

trohat
No ja taky nemam nahrano nejak moc:) Nicmene mi to prijde jako zajimava modifikace, protoze mi to prijde malo logicke, aby se samotny hrdina prosekaval davy a nikdo ho nedokazal skolit:) Elita je elita, ale hodit dost hitu najednou je tezke, proste nejde ukrajovat jak jednotka. Clovek by si pak na osameleho hrdinu musel davat daleko vetsi pozor a dokonce si jej chranit, protoze kdyz mu lehne, ztrati jedno ze svych rozkazovych center:)

21.8.2010 09:45:03

Single attack
Tak je to tak, že je opravdu nutné hodit počet hitů nutný k zajmutí během jednoho hodu. Je to dané tím, že se "Combat sequence" vyhodnucuje postupně pro všechny útočící jednotky a to včetně umístění zásahů a ústupu. Modelově je tedy možné, že Hora bude se zbytkem své jednotky zcela obklíčen zelenými jednotkami, ale přežije to, protože ani jedna jednotka nemůže hodit potřebný počet zásahů. Budou do něj zbytečně mlátit a on je postupně všechny pomlátí a nebo zažene zažene.

Dalším negativním dopadem tohoto pravidla je uniknutí jednotky útoku z boku (flank.) Jde o situaci, kdy jednotka, která se s obráncem sváže (engage), a jednotka útočící z boku (flank), útočí v jednom tahu. Nicméně to je trochu pochopitelnější a bližší realitě. Proč by tam ta jednotka smutně stála a čekala až jí někdo bezme z flanku. Vlaječka je v tomto konkrétním řípadě spíše výhodou pro obránce (tedy pokud má kam ustoupit):-)

25.8.2010 14:30:56

Marvin
No tim single utokem se nektery postavicky budou zajimat dosti tezko... Jinak jeste tri tydny a jsem ready se zase pomerit, Starku;)

25.8.2010 15:20:52

aneken
Už se na Tebe tady na Severu těšíme:-)

25.8.2010 16:31:40

Lanninster x Stark
Docela by mě zajímalo, jak je to u vás, zkušenějších vojevůdců...
Mají oba rody stejně blízko k vítězství? Mně se zatím zdá, že Lanninsteři jsou na tom lépe, ať už rozestavením, nebo schopnostmi...ale možná se mi to jen zdá a je to tím, že jsem lama...zatím...:)

25.8.2010 18:22:47

Hammer
Na to to nemam jeste dost nahrano a navic jelikoz hraju zasadne za Lannistery, tak bych to pripisoval svym vojevudcovskym schopnostem:D

25.8.2010 18:42:03

aneken
já hraju za Starky a se speedym nemám šanci a proti prckům Balduinovi a špuntovi jsou partie dost vyrovnané...

PS: jen tak mimochodem jsme zvedli tržbu Talpressu a speedy dostane ságu na narozeniny...už to začal číst někde na nějakém e-booku, tak ať si nekazí oči :) no a ti Lanninsteři jsou prý pěkní prevíti...dočtu hraničáře a jdu na to....

25.8.2010 18:52:47

Lannister vs. Stark
myslím že to záleží na misi, nějaká mise může vycházet lépe pro Lannistery, nějaká pro Starky ... proto se obecně doporučuje hrát každou misi za obě strany
teď sme např. hráli jednu misi (myslím že to byla čtyřka, ta, kde Stark tajně rozmístí objectivy a Lannister neví, co má bránit) se střídáním stran a obě hry vyhrál Stark

(pro rejpaly: ano, vím že dva není moc velký statistický vzorek :)) )

3.9.2010 21:04:28

trohat
Hrát za Lannistery?!? Nikdy!!! Cháska jedna proradná....:)

3.9.2010 21:07:45

The Hammer
no jo, po tom sem si přečetl anekenův popis rodů ve vedlejším vlákně, taky hraju (knížek neznalý) raději za Starky ...
I když se o nich nevyjádřil zrovna pěkně, pořád z toho vyšli podstatně líp než ti červení :))

3.9.2010 21:17:40

trohat
musím říct, že znalost knižní předlohy dělá tu hru mnohem zajímavější a lepší... já jsem sice teprve na konci prvního dílu, ale i tak už k tomu přistupuju úplně jinak. Dříve byl hrdina jen šedá figurka s určitými schopnostmi...teď je to postava se svými charakterovými vlastnostmi, povahou...už teď je mi líto, že Eddard zemře hned v prvním díle...nevím, jak se s tím vyrovnám, až k tomu dojdu...

3.9.2010 22:30:22

The Hammer
Vyrovnáš se s tím špatně ... a bude hůř:-)

4.9.2010 00:07:38

Hammer
Vyrovnas se s tim jako s prekonanou prekazkou na ceste k lannisterske velikosti;) A ja jsem ti rikal, ze ty knizky jsou vynikajici, jen pockej, az se dostanes k tem skutecnym bitvam, jako je treba Septajici les;)

4.9.2010 10:10:17

aneken
Ano, Šeptající les doporučují 4 z 5 zúčastněných Starků:-D

4.9.2010 18:36:17

Marvin
No ja ti prave predvedu, ze to mohlo skoncit i jinak:D

4.9.2010 18:54:35

aneken
tssss ... to se Ti to bude předvádět, když Stark ještě nemá Blackfishe:-/

4.9.2010 19:25:17

jsou bitvy a bitvy
vzhledem k tomu, ze zatim jedina radneji popsana bitva byla z pohledu Tyriona a ten zbytek spise z vypraveni, tak mi nejak unika jak vlastne (krom penezni motivace) vznikl napad tehle hry

4.9.2010 23:17:42

ndru
No me po pravde taky, ale dulezity je, ze to funguje bajecne!:)

4.9.2010 23:57:18

ndru
takže ty bitvy ze scénářů v těch knížkách ani nejsou ?

5.9.2010 02:02:32

trohat
No ono v tech knihach explicitnich bitev zas tolik neni, takze by jim berzy dosla stava a museji si ruzne vypomahat. Ale nektere scenare odpovidaji primo knize, viz treba Septajici les...

5.9.2010 10:40:14

Vybíráme z Bazaru

Horrified: American Monsters
Horrified: American Monsters
Akt. cena: 28 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas