BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rady pro nově kupujícícho

Chci si battlelore výhledově koupit. Může mi někdo prosím stručně popsat nějaké základní info o hře? Četla jsem něco o nutnosti stahování scénářů, o opotřebovávání kostek atd. Co bych měla po koupi udělat (kromě barvení :)
24.3.2009 08:11:15

rady
Asi bych doporučila pohlídat si, ať je to v jazyce, který preferuješ (angl. nebo němčina). I když jsou k dispozici ke stáhnutí polepky a pravidla v češtině, je lepší mít výchozí materiál v jazyce, který ti je bližší.

24.3.2009 09:04:08

scénáře
šlo mi spíš o to, co je v základní krabici. Jestli jen pravidla na hru nebo i scénáře. Nebo si scénáře musím stáhnout????

24.3.2009 09:12:04

krabice
jsou tam 2 knížky - Player’s Guide (80 stránek = pravidla) a The Adventures Booklet (23 stran), ta obsahuje 10 scénářů) a to ti na jistou dobu vystačí, navíc, když budete hrát v každém rozestavení 2x (pokaždé za jinou stranu), tak to stačí. Některá dobrodružství (scénaře) jsou ze středověku, jiná jsou fantasy (kouzlí se = zvýší se tím variabilita).

24.3.2009 09:19:57

to Sodovka
Díky za info. Konečně v tom mám jasno. Ten už jen počkat na výplatu a šup do obchodu :)

24.3.2009 09:21:57

kostky
doporucuju ihned prelakovat!

24.3.2009 09:33:30

To Siaron
Muzes mi doporucit nejaky lak? Mam Battlelore chvilinku, hral jsem par her a mam strach z opotrebeni kostek. Mimochodem, nenasel jsem zadne heslo na pristup k dalsim scenarum, kde bych ho mel najit? Blby dotaz, vim :)

24.3.2009 09:37:04

scénáře
Zakoupená krabice obsahuje všechno, co ke hře potřebuješ, těch scénářů je tam poměrně dost, další stahování scénářů už je jen bonus navíc. Jo a při zakoupení nějakého rozšíření vždycky dostaneš další nové scénáře.
Ty kostky bych opravdu přelakoval, já to neudělal a je to znát.
To Drussbarb: Pokud jsi koupil originál, měl by být na knize pravidel kód z heslem na přístup na stránky s dalšími scénáři, alespoň co si tak matně vzpomínám, já tam moc nechodím, dávám přednost vlastní tvorbě.

24.3.2009 09:51:37

scenare
tak tak, v kazde krabici, v kazdem rozsireni je kod na pul roku clenstvi v daysofwonder klubu :) Kupuju to snad rychleji nez stiham vycerpavat :) A prelakovat staci normalnim bezbarvym lakem, jen bacha at nerozmazes ty symboly ... asi lepsi prestrikat modelarskym :)

24.3.2009 10:17:51

to sappho
Je to přesně tak,jak popsala Sodovka.V základní hře je 10 scénářů.V rozšířeních ,jsou pak další scénáře s těmi jednotkami z toho rozšíření.Co se týká toho kodu je to tak ,jak píše Siaron, s tím,že tento kod se napíše na stránky Days of Wonder,kde jsou další scénáře(tzn.neoficiální).V případě neaktivního kodu na tyto stranky(což se stalo mně),musíš napsat na customerservice@daysofwonder.com,kde Ti pošlou nový kod.

24.3.2009 10:50:22

par postrehov
kostky stare - volne vymenitelne /snad este stale
nove - nemal by byt problem s opotrebenim
osobne kostky nelakuju, uz ted mi to pada dost blbe a nexu riskovat, ze se lakovanim pozmeni vyvazenost kostek /hodu
scenare - zakladne sice muzou stacit, ale volne k stahnuti su po registraci - i ofic /tusim kolem 60vcetne rozsireni a fanouskovskych su snad desetitisice /i "odobrene" na ofic.strankach - staci se zaregistrovat.

sappho - nevim jaka je ted cena, ale ja osobne som by som si to asi objednal nebo koupil v nemecku, osobne mne to i s bonus figurkama vyslo tusim na 1200-1400kc, v te dobe to same bez bonus figurek stalo v cr 1999kc. trochu rozdil /jo a na aukru sla jedna figurla za 400kc ;) s trochou stesti muzes mit hru "zadara"

24.3.2009 12:32:17

přesný počet miniatur
Je někde uvedený přesný počet miniatur které by hra měla obsahovat. Myslím i dle jednotlivých druhů.

6.4.2009 18:46:12

počty
To nikdo ty počty nemáte? :)

7.4.2009 12:52:35

mato

to sappho
viz pravidlá str.79

7.4.2009 13:01:45

to mato
tam nejsou celkové počty figurek ale jen těch základních praporečníků. A nebo jsem blbě koukala.

7.4.2009 13:10:18

počty figurek
Nikomu se nechce počítat:-)
jestli vydržíš do večera, až dorazím domů, tak ti to zjistím, pokud už to někdo neudělá za mě. A chceš počty figurek v základu, nebo i s rozšířením? Obsah rozšíření mají pěkně popsaný na REBEL.cz, ale zase tam nemají obsah základu. Co vím tak v základu je 16 zelených figurek domobrany, 72 figurek modré pravidelné armády a 16 figurek červených elitních rytířů, pak 32 zelených lučištníků, 18 figurek modré jízdy a 12 figurek červené jízdy. Jo a taky je tam obří pavouk. No ale dál nevím počty trpaslíků a goblinů, protože mám všechny rozšíření a teď nevím, co bylo v základu a co v rozšíření. Pro svoji vlastní potřebu jsem si vytvořil seznam jednotek s jejich vlastnostmi a na tvůj popud si k nim ještě dodám počty :-)
Jestli je to někde uvedeno oficiálně to nevím :-(

7.4.2009 13:15:40

to Hammer
Pokud by se ti chtělo. Chtěla jsem si to překontrolovat. Pro jistotu:)

7.4.2009 13:16:51

ps
V základu. Rozšíření zatím nemám.

7.4.2009 13:17:15

mato

to sappho
dobre si pozerala, (keď si stým spojíš stranu.8 o počte figúrok v jednej jednotke: peší-4, jazdci-3) spolu s určitými matematickými operáciami dostaneš sa ku očakávanému výsledku :)

7.4.2009 13:17:48

pravidla
teď si přesně nevzpomenu, jak je to v těch pravidlech, ale pokud máš jednoho praporečníka pěchoty, musíš mít k němu další tři figurky, protože jednotku tvoří 4 figurky. U jízdy tvoří jednotku tři figurky

7.4.2009 13:18:49

až tak
Tak to mě nenapadlo. Díky moc.

7.4.2009 13:19:26

to hammer
Tak máš večer o práci méně :)

7.4.2009 13:22:21

sappho
posilam ti do posty prehlady vseho, ve vsem co zatim vyslo, do posledni vlajecky ... kazdopadne v zakladu bys mela mit jak rika hammer, ke kazdemu praporecnikovi odpovidaji pocet figurek + 2 gobliny navic

7.4.2009 13:24:49

siaron
díky. Právě bádám nad těma goblinama navíc.

7.4.2009 13:29:23

To Sappho
Zajimave,s tema goblinama.Nevim,proc tam jsou navic zrovna goblini,ale mam jich taky vic :)

8.4.2009 08:10:36

Prodej
Neni tu nikdo, kdo by chtel koupit cca 6x hranou Battlelore? Bohuzel i pres to, ze mne bavi, zjistuju, ze to nemam s kym hrat :(

20.4.2009 14:30:54

Vybíráme z Bazaru

Queendomino prodej
Queendomino prodej
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas