BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Battlelore zacatecnik

Caute,poprve jsme zahrali BL (zatim pouze prvni mapu)a mam pak otazek:
1/ Blue banner (nebo ev. Mounted Charge a jine)
Muzu za pomoci tohot povelu casti svych modrych jednotek dat povel do utoku a ostatnim pouze k pohybu nebo musim u vsech provest stejnou akci (utok / pohyb)?
2/ Spraveni pomuchlanych figurek
Jakym zpusobem provadite spravovani zejmena jezdcu,kteri se opile naklani jednim smerem?Zkousel jsem proste ohybani na druhou stranu,trochu to pomohlo,ale bojim se pritlacit,abych si figurky nepolamal :(
3/ Skladovani figur
Kde prechovavate a hlavne jak premistujete vase figurky?Nerad bych se omezoval pouze na hrani doma,znam par hospudek,kde bych na to mel klid,ale ta logistika mi nahani strach
4/ Udrzba kostek
Jaky doporucuje lak na nalakovani kostek,aby se mi nesetreli barvicky?Ja jsem technicky antitalent

Budu vdecny za vase rady,dik
9.3.2009 12:32:25

kostky
Prosím o další radu. Stávám se vám někdy že vám dle velitelských karet a lore karet vyjde, že třeba červená jednotka by měla házet 7-8 kostama? Pokud jsem to pochopila dobře je max kostek pro jednoho hráče 6? i když dle karet vychází víc.

19.5.2009 09:32:11

kostky
párkrát se mi tu už taky stalo :) A stát se to může i díky Trubačům, kteří přivolávají na pomoc sousední jednotku, takže házíš za obě jednotky najednou, pokud jsou obě červené, může být těch kostek opravdu osm. Ve hře je vlastně kostek 12, takže jsme to řešili tak, že jsme si na ten hod vypůjčili kostky od soupeře.....

PS: Nějak mi na těch nových kostkách nepadá to co potřebuju, minule jsem v Epic bitvě netrefil vůbec nic a odešel potupně poražen :(

19.5.2009 09:42:39

kosty
My to zatím řešíme tak, že maximum bereme 6. Stalo se mi to třeba u červené pěchoty která má normálně 4, hrála jsem ji kartou velitel, takže +1, a ještě k tomu lor kartu, která mi přidávala 2 kosty. Dostala jsem se na 7. Po domluvě jsem hrála 6.

19.5.2009 09:45:46

PS
Co se týče toho co padá, už nehodlám spoléhat na své ruce:) U truhláře už se mi řežou desky na dice tower:)

19.5.2009 09:49:24

kostky a PS
Podle mě by se to nemělo omezovat na těch 6. V pravidlech myslím není nikde napsáno, že strop je 6 kostek a když to situace vyžaduje, je podle mě správnější hodit těmi 7-8 kostkami, ale to je jen můj názor, který nikomu nevnucuju. Vždycky záleží hlavně na domluvě hráčů.

PS: Já si už Dice Tower vyrobil, není to sice na ukazování, ale je plně funkční a hlavně užitečná věc při nedostatku prostoru, kdy se kostky netoulají po plánu a neboří figurky!

19.5.2009 10:01:39

nedostatek prostoru
JJ, to je hlavní důvod stavby dice tower. Mít tak dostatek místa :) A to ještě nemám epický plán:)

19.5.2009 10:17:19

To Sappho
Ahoj,
plně souhlasím se The Hammerem.Podlě mě by jsi si něměla omezovat kostky.Spíše naopak, množství kostek je v BL jedna z možností jak získat převahu a vítěství. Proto při hraní každý tak plně využívá terén. Ale je to na tobě..:)

19.5.2009 23:06:03

to sszgsa
Prosím tě, v některé diskuzi jsem četla že ošetřuješ žetony lepidle. Ráda bych takhle ošetřila okraje hexu v battlelore. Jaké lepidlo používáš?

20.5.2009 11:48:41

To Sappho
Ahoj,
používám lepidlo Herkules.Jen si dej pozor na množství.Stačí když namočiš štětec tak 1-2mm.Jo, štetec pouzívám od firmy Revell cca 0 a 1. Nejsou drahé a na tohle postačí.:) Kdyby cokoli napiš.::D

20.5.2009 12:48:48

zetony
a vam se ty zetony nejak trepi ? obzlaste ty hexy ? me se za celou dobu hrani vsechny mych her zacali odlepovat snad 3 zetony .. jako ze se rozpadal ten karton .. tak jsem je "vymachal v lepidle", zatizil .. a hotovo .. kdybych mel vsechny zetony jeste osetrovat lepidlem, muzu dat v praci vypoved :) coz by znamenelo ze si nebudu moc koupit nove hry .. zajimave :)

20.5.2009 13:08:18

hexy
No zatím jenom jeden se rozlepuje, tak ten opravím a ty ostatní jsem chtěl udělat spíš preventivně:) Zatím těch her nekupuji tolik takže čas na oblepení hexu je:)

20.5.2009 13:10:13


Aktivovaná jednotka
Mám BattleLore týden a o víkendu jsem zkoušel hrát první hru. Narazil jsem na problém, ikdyž jsem pravidla četl několikrát před zakoupením a mám pročtenou snad kompletní diskuzi zde, tak si nejsem jistý, zda na kartu Forvard, Scout mohu i útočit, či se pouze pohybovat. Při první hře jsem hrál tedy, že útok byl možný na Atack a všechny speciální karty (Blue banner, Zatmění oblohy a pod.), ale nejsem si tím úplně jistý. Díky za radu.

27.5.2009 08:23:13

Aktivovaná jednotka
Mám BattleLore týden a o víkendu jsem zkoušel hrát první hru. Narazil jsem na problém, ikdyž jsem pravidla četl několikrát před zakoupením a mám pročtenou snad kompletní diskuzi zde, tak si nejsem jistý, zda na kartu Forvard, Scout mohu i útočit, či se pouze pohybovat. Při první hře jsem hrál tedy, že útok byl možný na Atack a všechny speciální karty (Blue banner, Zatmění oblohy a pod.), ale nejsem si tím úplně jistý. Díky za radu.

27.5.2009 08:26:43

to cholerus
Samozřejmě. Na všechny velitelské karty můžete útočit. Ty názvy jsou jen tak......pro doplnění

27.5.2009 08:35:51

dodatek
100% můžete na základě jakékoliv velitelské karty bojovat. Jasně je na nich napsáno vydej rozkaz jedné své jednotce. Rozkaz může být jakýkoliv, takže ne jenom přesun a nebo boj. Takže to hrajete špatně.Scout se to asi jmenuje jenom proto že jde jedna osamocená jednotka. Stejně tak by se to mohlo jmenovat jakoliv.

27.5.2009 08:39:48

to cholerus
I na pochodu a při průzkumu, přece může vojenská jednotka narazit na nepřítele. Copak by pak nebojovala a stála by jak tvrdé Y :-)) !!!

27.5.2009 08:41:34

to kren
Díky za potvrzení. Jsem začala pochybovat :))

27.5.2009 08:43:37

Názvy velitelských karet
Názvy nejsou jen pro okrasu ale charakterizují pohyb, a složení jednotek. To znamená, že průzkum je pohyb malé jednotky. Forward je zase pochod všech křídel vpřed. Simuluje to vlastně vojenskou taktiku více jednotek.

27.5.2009 08:45:16

Děkuji všem
Moc všem děkuji a najednou mi přijde, že mi to mělo být jasné hned :-(. Díky moc :-)

27.5.2009 10:00:35

to cholerus
Z toho si nic nedělej. takových věcí se kterými jsem se v pravidlech některých deskovek trápil bylo taky hodně a když jsem přišel na to jak je to správně, tak jsem si vždycky říkal, jak můžu být takový truhlík, vždyť je to úplně jasné.

27.5.2009 12:15:27

to cholerus
Souhlasím se Krenem. Taky se mi to občas stane. A proto máme tyto super stránky a diskutují na nich, aby člověku rozjasnili mysl:)

27.5.2009 12:27:35

Vybíráme z Bazaru

Twilight Imperium CZ verze
Twilight Imperium CZ verze
Akt. cena: 4858 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas