BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Battlelore zacatecnik

Caute,poprve jsme zahrali BL (zatim pouze prvni mapu)a mam pak otazek:
1/ Blue banner (nebo ev. Mounted Charge a jine)
Muzu za pomoci tohot povelu casti svych modrych jednotek dat povel do utoku a ostatnim pouze k pohybu nebo musim u vsech provest stejnou akci (utok / pohyb)?
2/ Spraveni pomuchlanych figurek
Jakym zpusobem provadite spravovani zejmena jezdcu,kteri se opile naklani jednim smerem?Zkousel jsem proste ohybani na druhou stranu,trochu to pomohlo,ale bojim se pritlacit,abych si figurky nepolamal :(
3/ Skladovani figur
Kde prechovavate a hlavne jak premistujete vase figurky?Nerad bych se omezoval pouze na hrani doma,znam par hospudek,kde bych na to mel klid,ale ta logistika mi nahani strach
4/ Udrzba kostek
Jaky doporucuje lak na nalakovani kostek,aby se mi nesetreli barvicky?Ja jsem technicky antitalent

Budu vdecny za vase rady,dik
9.3.2009 12:32:25

Pokracovani
A jeste
5/ Pocet figur
Kdyz mi vsechny jednotky po spocitani vyjdou presne na pocty pluku, ale jednech (modrych goblinu) mam o dva mene,tak mi asi neco chybi, ze? :)

9.3.2009 12:45:48

To Drussbarb
Ahoj,
5, Počet figur
Na konci pravidel jsou zobrazeny jednotky.U nich je číslo a to udává kolik figurek je v balení.Ale pokud jsi to spočítal a chybí dva pěšáci tak asi opravdu něco chybí.Když tak napiš na podporu FFG.Já se taky raději podívám...
2, Narovnání figur: Na stránkách BGG jsem našel postop.Připravíš si dvě nádoby a do jedné dáš studenou vodu s ledem a do druh vařící.Nejprve ponoříš do vařící vody a rychle figurku narovnáš podle potřeby.Pak ještě nahřeješ ale opatrně aby se sama neohýbala a ponoříš do studené vody.Pak je budeš mít rovné,zkusil jsem to u jedné figurky a v pohodě.Takže se chystám na celý battlelore.
3, Skladovaní figur: Zatím je mám v krabici proto je ani nenarovnávám.Mnoho lidí používá plastové kufry pro šrouby a ruzné dílky.Najdeš je v každém obchodě..

9.3.2009 13:31:44

re:
1) pokud vim, blue banner je jen obdoba klasickych order karet .. rika ti jen kolika jednotkam muzes zavelet (jen misto poctu a sektoru rika pocet modrych) .. jestli je jen presunes, presunes a zautocis nebo se budou stourat v nose a porvavat na nepritele nadavky, je na tobe
2) me pomaha zahrati (varici voda, pripadne horky fen), figurka teplem trochu zmekne, takze se da krasne narovnat a nasledne prudke schlazeni .. ledova voda, mrazak
3) zatim jsem neresil, battlelore bych do hospody asi nebral, z predstavy ze by me tam neco nekam upadlo a uz bych to nenasel me jima hruza :) Nicmene lidi pouzivaj ruzne kufricky a organizery, leccos se da koupit v kramech pro kutili, Baumax, atd
4)pouzil jsem klasicky bezbarvy lak, na nektere jsem pouzil lak na nehty (ale pozor, zrovna u battleloru pri neopatrne manipulaci snadno rozmaznes ten barevny symbol)... lepsi reseni je asi prestrikat to klasickym purity sealem na figurky :)

5) zalezi asi krabici od krabice .. ja mel o 2 gobliny vic, nez bych mel mit ... pokud ti neco chybi, napis na Days of Wonder na jejich customer servise .. reaguji promtpne a jeste se mi nestalo ze by neco neposlali

9.3.2009 14:24:20

To SSZGSA
Jezis,abych je nerozvaril.Takze staci na chvilinku polozit do vrici vody (pinzetou) spravit a do ledove, ok ok :)
Dik.
Co se tyka pravidel,nevis,jak na to? Viz 1/

Dik

9.3.2009 14:25:29

To Siaron
Diky za odpoved, u Blur banner jsem si myslel, ze jednou jednotkou muzu zautocit a k tomu si posunout k souperi zalohy (ev. ustoupit nakouslyma jednotkama), ale co treba Mounted charge? V popisu karty je napsano, zadej prikaz jizdnim. Znamena to to same,co v pripade u banneru? Nekteryma zautocim,jine pouze presunu?Nebo jen presun bez utoku (pripadne utok bez presunu)?Myslim,ze jo,ale jistotu nemam ...

9.3.2009 14:31:06

To Drussbarb
Já jsem nalil vařící vodu do misky.Držel jsem je pinzetou ale postupuj opatrně.Klidně je ponoř a pak vyndej a pokus se to napravit,když půjdou ztuha tak víš že ještě chvilku.Nebo třeba chvilku počkej..Musíš se na tu práci prostě soustředit.
Mrkni:
http://boardgamegeek.com/image/185920

9.3.2009 14:54:38

drussbarb
ano ... jedina vyjimka co me ted napada je "darken the skies" kde se vylozene pise ze strelecke jednotky strili 2x a nesmi se hybat ani utocit v melee

9.3.2009 14:54:57

Aktivace
Blue banner - máš dejme tomu 5 order karet, tzn. aktivuješ 5 jednotek modrého praporu kdekoli na hracím plánu, a jestli s nimi pohneš, zaútočíš, nebo je necháš jen pořvávat na nepřítele nadávky(jak velice vtipně napsal Siaron) je jen na tobě. Samozřejmě můžeš aktivovat třeba jen jednu jednotku, když se ti to zrovna hodí, nebo jich už víc nemáš....
Co se týká skladování figurek, určitě je dobré si pořídit nějaký "pořadač" na ně, značně to urychlí přípravu hry.
Jinak já měl taky o dva gobliny víc, ale zase mi chyběli dva lučištníci, ale nějak jsem to ke své škodě neřešil (asi proto, že jsem ještě neznal tento web a jeho dobré rady)

9.3.2009 21:08:20

To Hammer
Dik,ja si myslel,ze to bude takhle.Jinak k poctu figur-po prepocitani jsem zjistil,ze mi nechybi nic,ale mam dva skrety navic,aspon se muzu na necem ucit malovat :)

10.3.2009 10:13:34

Rovnání figurek
Já mám zkušenosti, že se nemusí ani rovnat. Mají paměťový efekt. Když jsem je ponořil ve varné konvici ještě do dobublávající vařící vody, tak se narovnaly samy a pak je stačilo strčit do té vody s ledem a bylo posekáno.

10.3.2009 12:01:48

To all
Mam dalsi dotazek ohledne utoku jednotek. Muzu v pripade utoku pechoty "obejit" blizsi nepratelskou jednotku a napadnout jednotku vzdalenejsi? A v pripade strelcu muzu strilet na jednotku vzdalenou napr. 4 hexy misto strelby na jednotky vzdalene 2 hexy (neresim nepratelske jednotky sousedici se strelci,tam je to jasne i mne :) )? Dik

11.3.2009 11:01:21

to Drussbarb
Obcházíš koho chceš a útočíš na koho chceš (pokud ti necloní bližší jednotka přímku zaměření). Ve skutečné bitvě tě taky nikdo nenutí útočit jen na nejbližší jednotky.

11.3.2009 14:03:46

To Kren
Diky,jsem si to myslel,ale v manualu je to popsane pomerne mnohoznacne :)

11.3.2009 15:25:27

Tak, tak
Opravdu je to tak, jak píše Kren. Ono je vždycky nejlepší, když člověk nějak váhá nad pravidly, hrát to tak, jak by to bylo nejpravděpodobnější i v reálu. Například v pravidlech k Esiansu mají přímo napsáno, že pokud ti nějaká situace není jasná, zahrej ji tak, jak ti velí zdravý rozum.
Ono těch pravidel ke kompletnímu Battlelore je poměrně dost a přiznám se, že i po odehrání desítek her občas váhám, co vlastně která figurka může, proto jsme si vytvořili jednoduchý seznam, do kterého v případě potřeby nahlédneme.

11.3.2009 17:20:27

prosím o radu
Jelikož mám Battlelore chvilku, nenastudovala jsem celá pravidla ale postupně přidávám obtížnost. Napřed se učím jednoduché scénáře. Ale už chci trochu postoupit a potřebuji si ujasnit jedno. LORE karty se do hry přidávají až u těch scénářů, kde se používájí takové ty kolečka(předem se omlouvám, tam jsem ještě nedošla, takže zatím to jsou pro mě pohledově kolečka) s čaredějema? Ty co jsou vždy nakreslené v pravo na tom popisu scénáře. Tzn. myslím až u pátého scénáře?

22.4.2009 07:15:57

...
Poraďte, chci hrát další scénaře, ale zatím ty bez Lore karet.

22.4.2009 08:35:17

Lore, válečná rada
V podstatě můžeš hrát jakýkoli scénář, jestli tam použijěš Lore karty, záleží jen na tobě. Teď z hlavy přesně nevím, jak to v těch předtištěných scénářích je naznačeno, moc je nepoužívám, ale v podstatě máš tři druhy scénářů. Základní, s Lore kartami, a s Lore kartami spolu se setavením Válečné rady. Nic ti ale nebrání odehrát jakýkoli scénář vytvořený třeba pro Lore karty bez těchto karet. Nám se hodně osvědčila tvorba vlastních scénářů. Rozestavíš si terén podle vlastní fantasie a pokud nemáš Call to Arms, tak rozmístění jednotek můžeš provést několika způsoby. Třeba si s protihráčem domluvíte nasazení 12 jednotek a pak na střídačku "verbujete" z jednotek, které máte k dispozici. Jejich rozestavení na plánu taky závisí na vaší fantasii, třeba my jsme si dávali doprostřed zástěnu a každý si rozmístil jednotky podle svého uvážení, no a pak už se jen určí počet velitelských karet (většinou 4-6) a počet získaných vlajek k vítězství. Možná to není úplně podle pravidel, ale poté, co jsme to takto vyzkoušeli, bavilo nás to víc, než přednastavené scénáře. A těch možných variant vytváření vlastních scénářů je víc. Má to tu výhodu, že hraješ s tím, čím chceš a postupně můžeš přidávat nové věci.

22.4.2009 09:52:25

nové kosty
Požádala jsem Dia o stažení toho vzoru o kosty. Během jednoho dne si 4 lidí požádali o nové. Na FFG s tím začínají mít problém. Chtějí fotky a uvažují o nutnosti zasílat odklad. To si nemůžete opravdu nikdo vytvořit vlastní mail a musíte to kopírovat opravdu všichni?

24.4.2009 08:00:35

...
Ještě navíc v jeden den :( Rozhodně se připravte všichni co jste psali že budou chtít fotky těch kostek.

24.4.2009 10:36:51

To sappho
Ahoj, já jsem tam nepsal ale když jsem viděl ten formulář, hned mě napadlo, že se strhne lavina. Je to klasika... Trochu mě to mrzí.. Kostky mám trochu poníčené ale zatím to nechci řešit...

24.4.2009 13:33:21

přesně
Dala jsem to tam a doufala že lidi používají hlavu. Měla to být pomoc jen pro případy nouze.

24.4.2009 15:29:15

To Sappho
Já jen doufám, že pošlou opravdu fotku poníčených kostek a že si nikdo nevymýšlel..To by mě štvalo asi nejvíce..

24.4.2009 19:37:02

žetony -štíty
Mohl by mi někdo více objasnit jak používat v Battlelore ty žetony ve tvaru štítu? V základní sadě je použit jen myslím 2x ve scénaři a pravidla to moc nevysvětlují. A už vůbec ne ty štíty, kde je symbol trpaslíků nebo goblinů. Např. u scénáře 7 je 1 štít použit a je na mostě umístěn symbolem lví hlavy nahoru. Chápu že nahrazuje po obsazení jednu získanou vlajku. Ale jde mi o to, které žetony kdy používat. Má byt na významný bod o který se může bojovat umístěn vždy žeton se symbolem armády která ho má obsadit? Např. lilie, lví hlava, trpaslíčí symbol atd?
Snad je můj dotaz pochopitelný. Prosím o radu.

12.5.2009 12:16:31

zetony
slouzi v podsate jen k oznaceni mist, za jejich obsazeni je vitezny bod ... jestli je nanich goblin, lilie nebo trpaslik v podstate ma jen tu funkci, ze udava ktera strana ten vitezny bod ziska (vetsinou utocnik, ktery nema pole od zacatku v drzeni) ... to se urcuje podle te kresby ... co te zmatlo je predpokladam zejmena ten trpaslici a goblini motiv .. v zakladu asi nema moc vyznamu, ale s rozsirenimi je mozne postavit ciste goblini/trpaslici armady a pak si prece nebudes davat na mapu znak lilie :)

Na tom, ktera z jednotek armady misto dobude nezalezi, staci jakakoliv tvoje jednotka

12.5.2009 12:27:37

siaron
Díky za ujasnění.

12.5.2009 12:35:28

Vybíráme z Bazaru

Fury of Dracula
Fury of Dracula
Akt. cena: 19 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas