BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Barveni figur

Ahojte, na http://www.battleloremaster.com/guild_gallery.html maji krasne obrazky, jak muze vypadat nabarvena tezka pechota. Myslite, ze muze laik dosahnout takoveho vysledku? Hlavne mne nadchly stity s erby, to je mazec, jak na to? Na Cernem rytiri vidim barvy Games Workshop Paint Set (450,-). Staci neco takoveho? Nebo musim investovat do Foundation Paint Setu (900,-). Jde mi o to,aby byl vysledek co nejlepsi. Je v Brne nejake jiny obchod nez Cerny rytir, kde by mi mohl nekdo erudovany dat rady, jak na vec? Dik
30.3.2009 11:02:54

to Hammer
Děkuji za pochvalu. Nezdá se ti to, opravdu so dělám podle barvy praporu. Jen u goblinů, pokud je jednotka zelená, tak dělám hnědou, protože by jinak vypadali jako vodníci.

12.1.2010 15:09:14

Dansemacabre
Mám na tebe jakožto zkušeného malíře dotaz.
Jak lze utvořit takové ty velice detailní štíty jako to je vidět na některých obrázcích, některé vypadají skoro jako samolepky, jak jsou detailní.

12.1.2010 15:37:37

Khalashnikovf
Buď opravdu samolepkami (kdo hraje warhammer za nějakou humanoidní rasu, má jich přebytečných mraky) nebo malým štětcem a pevnou rukou. U Battlelore bych se s tím ovšem piplat nechtěl... :)

12.1.2010 17:10:06

Čištění figur
Teď pro změnu opačný proces malování.
Jak z figurky odstranit veškerou barvu, zejména když je nalakovaná?
Nějaké rady, popř. jakej typ čištidla přímo použít?
Děkuju moc. :)

27.1.2010 12:28:09

Khalashnikovf
mrkni do sekce Články ... hned první je skvělý Dansemacabraho kurz malování a na konci je odbarvování.

27.1.2010 15:31:02

Khalashnikovf
Takže není to přímo v článku, ale uprostřed komentářů u něj.

27.1.2010 15:33:20

Odbarvování figur
Dávám to raději sem.
U článku v diskuzi jsem se dozvěděl o brzdové kapalině pro plastové figurky.
Má zkušenost je taková, že pokud jsou figurky nalakované nějakým opravdu kvalitním lakem (na černém rytíři uváděný jako Anti Shine Matt Varnish ... nějaký Army Lak), tak brzdová kapalina si ani "neškrtne".
Proto sem figurky ponořil do louhu, ten zvládl figurku se syntetickými barvami pod lakem pouze jakoby rozmělčit, že figurka skoro až leptala, ale barva stále nešla dolů.
Proto jsem se odvážně (hloupě) rozhodl na pár vteřin ponořit figurku po této dresuře do nitra ... poté již barva konečně pustila a šla odrbat.
TAKŽE PRO VŠECHNY ZAČÍNAJÍCÍ: Nikdy nemalujte syntetikou, např. od Revellu!!! :)

6.2.2010 15:38:56

odbarvení
Já viděla na syntetiku od agamy přímo odstraňovač nátěru.

6.2.2010 20:10:13

Figurky od Sappho
Dneska jsem se stavoval u Sappho půjčit si nabarvené figurky Battlelore pro natáčení Deskohrátek.
Teda je to síla. Před Sappho hluboce smekám. Precizní a profesionální práce, na kterou je radost pohledět. Ale má to i negativní stránku. Jestli jsem někdy jen trošku uvažoval o tom, že bych si Battlelore nabarvil, tak poté, co jsem měl v ruce figurky od Sappho, to definitivně vzdávám.

10.2.2010 19:27:45

figurky
Se zcela červenám. Samozřejmě barvení se z 50% účastní moje druhá polovička, která byla včera zalezlá, když ses stavoval, a dodělávala něco na překladu Runewars.

11.2.2010 07:45:15

sappho
Máte ty figurky opravdu nádherné!!! Barevné kombinace máme dost podobné, ale "umělecké zpracování" máte o několik (hodně) tříd lepší. Detaily, všechno...
Ale nevzdávám to a v malování budu pokračovat, tak za 20 let bych mohl dosáhnout vašeho levelu :)))

1.4.2010 12:36:12

to Hammer
Díky za pochvalu. Nahodila jsem na schválení pár obrázků od každého rozšíření. A neboj se, level se zvedá z každou další namalovanou figurkou.

1.4.2010 13:11:36

Jak malují profíci
Dnes jsme se byli podívat na výstavě modelů a mezi spoustou jiných exponátů tam byly i fantasy figurky. To bylo neskutečně nááádherné. To já bych ty svoje mohl vystavovat tak leda v hustém černém lese....Je fakt, že ti profíci už používají jiné nástroje, paint brushe či jak se to všechno jmenuje, jeden to tam i přímo předváděl, jak ty barvy nanáší, už věřím, že jsou schopni dělat obličej ze 40 barev...ale já zůstanu u svého patlání štětcem, je to jen podružný koníček a profíky budu zpovzdálí obdivovat :)

9.5.2010 20:30:00

the Hammer
A kde to byla ta výstava?

9.5.2010 20:38:36

sappho
V Kopřivnici. Model Kit schow....bylo tam i plno cizinců...pár lidí v dobových uniformách, před barákem tank a vojenské a hasičské tatrovky a uvnitř všehochuť, letadla, auta..ale nás hlavně zaujaly fantasy figurky, bylo tam něco z warhammeru, hodně z pána prstenu. Pěkné to bylo..

10.5.2010 06:20:34

hammer
Tak to je škoda, že mi tohle uniklo. Do Kopřivnice je to kousek :)

10.5.2010 08:05:11

Hammer
Kruci,tohle mi ani neříkej,že tam byl nějaký malovací workshop :-(

O té akci jsem věděl dlouho dopředu,chtěl jsem se jet podívat,ale zrovna jako na potvoru jsem měl tento víkend tak napráskaný,že jsem se zastavil až dnes ráno.Třikrát škoda,že mi to nevyšlo,potřebuju se toho spoustu učit a koukání pod ruce někomu dobrému by bylo to nejlepší.

10.5.2010 08:12:45

Nastrik laku
Nazdar lidi, koupil jsem si bezbarvy hedvabny matny lak genius z baumaxu a mam s nim trosku problemy. I kdyz dle informaci na obalu by mel lak uz za sest hodin zatuhnout, tak nektera mista lepi i po 24 h. schnuti.Mate nejakou radu co s tim?

27.7.2010 15:39:08

sak007
To je v pohodě. Dej to na větrané místo. Mě to taky někdy lepilo i 4 a vic dnů myslím. Jak kdy. Každopádně obecně dávej pozor na řádné protřepání laku. Doporučuji tak poctivých 10 minut, hlavně pokud byl déle nepoužíván.

27.7.2010 15:41:04

lak
Zkus stříkat menší vrstvu - já stříkám rychle po sobě (cca 2 minutách) celkem 3 vrstvy s tím, že první je nejdůkladnější.
Figurky schnou standardně 24 hodin, pak už nelepí.

27.7.2010 16:08:58

sappho, tomasV
Lidi diky za rady, moc jste mi pomohli. Bylo to me prvni lakovani sprejem, priste to snad bude lepsi. Jeste jednu otazku bych mel. Z jake vzdalenosti to strikate? Mam zatim vyzkousene, ze na mensi vzdalenosti to ty figurky prevraci a odfukuje. Jeste jednou moc dik.

27.7.2010 16:27:09

lakování
Já používám při lakování i střákání základovkou takovou bílou lepící hmotu, co vypadá jako plastelína. Tou si figurky nalepim na nějaký podklad. Stříkám z 20-30 cm odhadem ... prostě jak to výjde.
Pokud si večer vzpomenu podívám se na název a hodím to sem. Ale když jsem jim to takhle v papírnictví popsal, tak mi jí prodali :)).

27.7.2010 16:36:55

lepící hmota
Oficiálně je to Tack-It od Faber-Castell. vyrábí se bílá a taková modrozelená, přijde mi, že modrozelená lepí líp. Jdou tím lepit i plakáty na zeď, ale po delší době to pak dělá na zdi mastné skvrny.

A ke stříkání základovkou - vzdálenost si je potřeba vyzkoušet (ideální je kovová figurka, po pár pokusech ji jde bez problémů odbarvit). Když budete mít sprej moc daleko, barva zaschne za letu - dělá to pak na figurce takovou krupičku. Když budete mít sprej moc blízko, zalijete si detaily na figurce. Chce to trochu cviku.
A samozřejmě, stříkat vždycky víc tenkých vrstev, než jednu silnou. Dobrá fligna je krátce stříknout a při tom figurku sprejem jakoby "přejet". Spíš takové "Ts, Ts, Ts" než "TSSSSSSSSSSSSS" :D

27.7.2010 17:04:23

to aradrauq
jo jo to je ono :))

27.7.2010 17:20:35

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas