Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Po prostudování pravidel su docela překvapenej jejich jednoduchostí a volností (mám zkušenosti zatím s Dominionem a Dobyvatelama)! Takže chápu to správně, že možu mít vyložených construktů tolik, kolik se mně zalíbí a klidně několikrát toho stejnýho?

Všechny karty construktů co mám vyložený a všici hrdinové co v kole zahraju spolu bez problémů spolupracujou a jejich runy a power je jednoduše sčítá do společné celkové sumy, kterou možu následně libovolně rozložit na nákup a vykuchání čeho si zamanu?

A Custist je takový jelítko fanatický, který slouží k tomu, abych poslední dvě power v tahu (když nevím co lepšího s nima napáchat) mohl vyměnit za 1 honor a zůstává na svým místě a nejde jako jediný kuchnutý mostrum do voidu?
25.9.2010 04:40:28

ndru
a co ta karta přesně dělá? Já předem hádám (myslím si :) )že jednu jinou

21.11.2010 20:02:03

to Beholder
je to monster (a na vic big boss) a kdyz ji sundas tak dostanes 4 cti a muzes vzit ci zabit any other kartu ze stredni rady

21.11.2010 20:06:32

ndru
jo už vím...na 99,9% to je jednu jinou. protože by tam jinak bylo podle mě any others (kdyby to byly všechny ostatní) a navíc by to bylo i moc silné

21.11.2010 20:10:42

ndru
Určitě jen jednu, any other znamená, že si můžeš vybrat, kterou. Kdyby to byly všechny, bylo by tam all cards.

21.11.2010 20:30:00

jasne
uplne chapu. tim padem mi na nejake dalsi karte vadi. ze tam je 'jen' any (e;

21.11.2010 21:26:22

ndru
Na které? Já jsem nenarazil na žádný problém s překladem. Akorát s Runic Lycantropem, ale to sami tvůrci uznali, že je špatně napsané a text má být jinak.

21.11.2010 22:02:45

to Havelock
ted nemam karty po ruce. ale Void hero za 4 - priberes dve karty a pak jednu banishnes

jen se v tom stouram (e;

BTW a co tedy neni jasneho na vlkodlakovi?

21.11.2010 22:12:06

ndru
Arbiter of the Precipice - lízni 2 karty a pak jakoukoliv z ruky zahoď. Co je tam matoucího? Neposmívám se, chci pomoct - moc dobře znám, když se člověk v překladu zamotá kvůli jednomu slovíčku.

Runic Lycantrope: Gain 2 R. If you've played a Lifebound Hero this turn, gain 2 S.

Tady bylo spekulativní, jak to vysvětlit. Sám o sobě je Lifebound Hero a proto by měl hráč získat 2 S už jen za jeho vyložení. To je ale samozřejmě nesmysl a proto Justin Gary píše: "We will errata Runic Lycanthrope to say "another Lifebound hero" which is the intent of the card." Takže pak bude jasné, že Lycantrope nesplňuje sám svojí podmínku zahrání LB Hero a je nutné zahrát před tím jiného LB Hera, ale klidně také Runic Lycantropa. Bonus by v tomto případě hráč dostal jen jednou.

22.11.2010 05:09:29 | Upraveno autorem (porovnej)

to Havelock
to uz fakt jen stouram. jednou maji 'any other' (samaelova inkarnace) a jednou jen 'any' (arbiter of the precipice)

22.11.2010 08:07:54

Havelock
Instinktivně (bez toho abych věděl o té erratě) jsme to hráli, že si bere 2S jen za předchozího zahraného hero ne za sebe, jsem rád že jsme to tak dělali dobře :)

22.11.2010 09:02:04 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
já bych řekl, že to je proto že můžu banishnout i nějakou z těch karet co jsem si přibral, kdyby tam bylo ještě to other, už by to znamenalo, že nesmím banishnout žádnou u těch dvou co jsem si přibral.

22.11.2010 09:06:03

Beholder
Úplně přesně, jak říkáš. Jinak my jsme taky hráli intuitivně Lycanthropa správně. Holt Američani :) Právě jsem přeložil FAQ, takže až se schválí, měli by tu být ke stažení v CZ.

22.11.2010 09:35:41

FAQ
nevim jestli to je i v originalu ale k zabiti kultisty potrebuju tusim 2 sily. takze kdyz mam 8 sily tak ho riznu jen 4 krat (druhy dotaz FAQ)

22.11.2010 19:54:28

ndru
Sakra, samozřejmě máš pravdu. Kontroloval jsem to sice asi dvakrát, ale gramatiku, ne logiku. To se teda stydím a pokusím se to urovnat.

22.11.2010 20:18:48

sluzebnicek
preje si patricij jeste neco?

22.11.2010 20:37:17

jak by jste hrali?
jen pro ujisteni
riznu Avatar of the Fallen a prijde The Rat King. jak se to vyhodnoti?

23.4.2011 20:45:40

ndru
Podle mě přijde Rat King před vyhodnocením efektu Avatara. Takže zahubíš buď jednu krysu (hloupá volba), nebo krále a s ním i všechny ostatní krysy (správná volba).

23.4.2011 22:26:12

ndru
souhlas s Havelockem :-)

23.4.2011 22:40:05

timing
http://ascensiongame.com/news-archive/item/rules-and-timing-faqs

12.9.2011 11:47:01

..
Pár nejasností,na ktoré som narazil.
1. Je nejako obmedzený počet kariet Heavy Infantry a Mystic na hracom pláne?
2. Ak má hráč Power napr. 10, ale v Center Row nie je žiadna Monster, môže zabiť Cultist aj 5x v jednom raju? Hrali sme to tak, že môže len raz, pretože rozdiel medzi Cultist a ostatnými Monsters je len ten, že Cultist neodchádza do Void a teda by mal byť zabitý len rez za ťah ako ktorýkoľvek iný Monster.
3. Je jedno v akom poradí sa vyhodnocujú efekty kariet?
4. Môžem po zabití Monster, ktorá mi umožní potiahnuť ďalšie dve karty tieto karty ihneď vyložiť a získať ich efekt?
5. Neviete mi poradiť link, kde sú návody na postavenie optimálneho Central Decku, keďže zmiešanie kariet sa neodporúča?

20.3.2012 13:40:09

to Santorrinni
ad 1) nejsem si uplne jsity, na co se ptas. kazdopadne muzes mit vylozenych tolik mysticu a pechoty kolik ti v danem kole prijde na ruku. a v 'nekonecne zasobe' jich je zhruba 30 (tedy 30 a 29 pro Godslayer, tusim po 17 pro Fallen a po 26 pro Storm)

ad 2) prasatko muzes zariznout libovolnypocetkrat (plati i pro Fanatika - pokud se ho stihnes i zbavovat pres Eventy)

ad 3) nejsem si uplne jsity, na co se ptas. kazdopadne imho se efekty na jedne karte vyhodnocuji tak jak jdou po sobe. a karty se vyhodnocuji v poradi v jakem je hrajes. neni to o tom vyhodit vsechny karty na stul a pak kombinovat. a samozrejme plati, ze zahrana karta nejde do discardu hned, ale az na konci tveho tahu

ad 4) samozrejme

ad 5) que?

20.3.2012 14:03:14

To ndru
1. Myslel som na to, že pokiaľ vlastním CHoG a aj RoF, tak či karty Mystic a Heavy Infantry sa majú zmiešať, alebo len vybrať určitý počet.
5. Asi to skúsim pohľadať sám.:-D

Inak, vďaka.;-)

20.3.2012 14:27:02

to Santorrini
ad 1) de facto je to jedno. na druhou stranu pokud je Fallen smyslen pro dva a je tam tech 16 nebo 17 karet, tak proc jich tam mit vic? nam se snad jednou stalo, ze dochazela pechota. kazdopadne ofiko prohlaseni tvurcu hry bylo (v obdobi Godslayera), ze je tam jen ten pocet, co tam je (tj. 29 pechot a 30 mystiku)

20.3.2012 15:20:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz
Rad bych se zeptal, nepochopil jsem, kdyz zabiju monstrum na stole a rewarda je, ze si liznu kartu. To si ji mam liznout ze sveho balicku? ( To mi prijde divny, kdyz pouziju na zabiti monstra treba 3 karty z 5 co mam na ruce a prijde mi treba jedna runa a s tim uz pak nic neudelam... Nebo si ji mam vzit ze stolu? ( to mi prijde zase silny, kdyz si za monstrum se silou 3 vezmu kartu s hodnotou 7), nebo si ji mam vzit z centralniho balicku, co kdyz si liznu monstrum?

Predem dekuji za odpoved...

30.7.2013 18:38:07

Draw
je vzdy ze sveho balicku.
Nekdy se opravdu dobranou kartu uz nepodari kloudne vyuzit.

Trochu vetsi kontrolu nad reward efekty umoznuji Trophy Monster. Objevuji se od Immortal Heroes.

30.7.2013 19:52:56

Vybíráme z Bazaru

Istanbul Big Box
Istanbul Big Box
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas