Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhé české vydání

Ahoj, nevíte někdo, jak to vypadá s prodejností české lokalizace Arkhamu? A jestli se to hodně prodává, neví někdo, kdy by se dala očekávat druhá (již snad opravená) várka?
2.2.2011 12:14:47

8Sin
a to vydání rozšíření je jisté? Nějaké bližší info - které to bude, kdy vyjde atd.?

11.10.2011 10:34:39

zluda/Simax
Napsali mi, že se jim do toho vůbec nechce, ale že jedno rozšíření příští rok skutečně chystají. Bližíší informace mi dát nechtěla.

Já anglicky tak dobře neumím. Nechci stále u každé karty honit český překlad, abych rozuměl. Hodně by mi to kazilo dojem hry :(

Tento týden mám narozeniny, tak si udělám radost a tuto hru si koupím. Už delší dobu jsem to měl v plánu tak se moc těším.

11.10.2011 22:18:27

rozšíření
Mně bylo řečeno (od blackfire games), že se rozšíření bude s FFG řešit na jaře na norimberském veletrhu, a že se s největší pravděpodobností bude jednat o rozšíření velké :)

28.11.2011 12:55:50

ergotoxin
Tak to by byla bomba. Ono se přece jen ten základ docela rychle ohraje, díky celkem malému počtu karet setkání. Takže jakékoliv české rozšíření je pro mě must have a okamžitá koupě.

28.11.2011 13:00:13

zluda, ergotoxin
Pro mě by to byla taky jasná koupě, škoda jen, že nenaznačili které, uvažuju zrovna o koupi jednoho velkého, ale základ mám česky, tak bych nechtěl koupit velké rozšířeni v AJ, když pak vyjde česky.
Co myslíte, které budou chtít udělat?

23.12.2011 12:43:14

to Randy
Kdybych byl v te pozici a rozhodoval, ktere se pocesti, tak bych sel asi do Innsmouthu. Do hry pridava naprosto dokonale veci, prastari nejsou zadna orezavatka, mechanismus desky neni tak v pozadi, jako u Dunwiche nebo Kingsportu, je tam nejvice novych vysetrovatelu, osobni pribehy postav, zajimava monstra, funkce vodnich lokaci (ackoli to je spise zanedbatelne), 2x Herald tusim, takze podle me luxus. :-)

23.12.2011 12:49:54

to Vojtech Musil
jj, za tohle bych byl taky rád. Sice jsem nehrál žádné z nich, ale jak jsem si o nich četl, tak tohle mě zaujalo asi nejvíc právě pro to, co píšeš. Pak asi DH a KH

23.12.2011 14:00:32

2.vydání
Nemá náhodou někdo druhé opravené vydání, zajímá mě, jestli je už vše opraveno, a když ne, tak jaké chyby tam jsou? Díky moc

9.1.2012 20:34:35

to Thelvin
mám ho a vypadá to, že všechny kartičky jsou opravené. Teda nekontroloval jsem úplně všechny, ale namátkou a zdá se OK

9.1.2012 22:53:48

to Ha-kiss
Díky za info, teď se jenom musím rozhodnout co koupím jestli Arkham Horror nebo Elder Sign :).

10.1.2012 19:59:58

to Thelvin
Kup oboje :))

14.1.2012 19:29:04

opravene (??) vydani
Mel bych o tuhle hru zajem, ale diskuze o chybach v 1. ceskem vydani me dost odradila. Proto se ptam jak to SKUTECNE je s opravami v 2. vydani. Prosim o duveryhodne a overene informace. Informace typu "slysel jsem, ze... vypada to, ze..." pro me nejsou smerodatne. Predem dik

27.1.2012 10:53:29

opravene (??) vydani
To by mě taky zajímalo ... jestli je tu nějaký šílenec, který je ochoten to celé detailně projít a porovnat ... protože nejde jen o to zkontrolovat opravu známých chyb z prvního vydání, co když se tam zanesly nějaké zcela nové????

27.1.2012 22:27:11

Merlin
A to se ptáš ty jako překladatel po tom co je 2. vydání už v prodeji? :D

štípněte mě někdo jestli to není sen...

a jestli to je vtip, tak hodně špatný...

28.1.2012 00:53:53 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Opraveno!
Provedl jsem namátkovou kontrolu několika textů druhého českého vydání a místních errat od rbxe. Až zanedbatelné stylistické nuance vše sedělo, takže myslím, že tyhle chyby byly opraveny (snad všechny; připadalo mi, že stačí kontrola na vzorku).

Jestli se objevily chyby nové není v mých silách ověřovat, ale připadá mi, že by to snad nemělo být po prvním fiasku ani možné (i když...)!

30.1.2012 18:30:52

PJ
Dekuji Ti dobra vilo :)

30.1.2012 20:02:12

Joe

Mám!
Odvčera som hrdým majiteľom Arkham Horroru CZ a neviem sa dočkať prvej hry :-P

2.2.2012 18:04:10

rozdíl mezi 1. a 2. vydáním
Jak poznám na krabici zda kupuji první nebo druhé vydání ??
Díky za odpověď.

22.2.2012 16:04:37

rbx

Angri
obavam se, ze nijak. Ale v soucasne dobe by uz vsude melo byt to druhe vydani.

22.2.2012 16:39:38

Angri
Souhlasím s rbx, v obchodech už je k dispozici asi pouze druhé vydání, pozornější bys měl být především při případné koupi z druhé ruky.

22.2.2012 21:13:02

koupí někdo i podruhé?
Jen ze zvědavosti se chci zeptat, jestli existují blázni (možná v dobrém), kteří už vlastní první vydání, a přesto zainvestují i do druhého...

23.2.2012 00:27:11

SK kupujuci
Pre info uvediem, ze som kupoval AH pred dvoma tyzdnami z Bratislavskeho shopu a prislo mi opravene druhe vydanie...

23.2.2012 10:02:30

Chyby
Ahoj! Nerad sa pytam znova na nieco, o com sa uz hovorilo, ale zatial nie som uplne presvedceny o skutocnosti, ze je aktualna verzia AH CZ uplne opravena. Zatial vsetci hovoria o tom, ze by "mala byt", co je ale pri (na mna) pomerne drahej hre dost malo. Moze mi to niekto potvrdit na 100%? Chcem si ju v kratkej dobe objednat - pokial bude naozaj bez chyb, beriem cesku, aby som stale nemusel prekladat karty pre neanglictinarov. Pokial CZ verzia chyby obsahuje, kupim anglicku a radsej ako listovat v erratach obcas nieco prelozim. Dakujem!

20.3.2012 18:26:20

wolfus
jestli ti aj nedela problem, kup si ji a na to pak pouzij zdejsi preklad od mortheho, ktery je na mnohem vyssi urovni nez ten od bf i co se slohu a atmosfery tyka.

20.3.2012 19:22:06

Ozzy:
Dik za tip. Prelepkam som sa chcel vyhnut, ale ocividne sa to nebude dat... Ked tak si kupim nejake obaly na karty a nastrkam to tam. Ake su to rozmery? Kazdopadne ma stale zaujima, nakolko je druha edicia (ne)presna.

20.3.2012 19:56:48

Vybíráme z Bazaru

Mariposas
Mariposas
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas