Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhé české vydání

Ahoj, nevíte někdo, jak to vypadá s prodejností české lokalizace Arkhamu? A jestli se to hodně prodává, neví někdo, kdy by se dala očekávat druhá (již snad opravená) várka?
2.2.2011 12:14:47

Mstrauss
No ja muzu mluvit jen za Planetu, ale u nas se to prodava nad ocekavani dobre...;)

5.2.2011 01:00:09

Reprint Anglicke verze.
Vzhledem k tomu, ze se chysta reprint ENG verze viz. : http://www.fantasyflightgames.com/edge_upcoming.asp
Tak je mozne, ze se k ni pripoji i CZ opravena,ale je to jen ma nepotvrzena spekulace. :-)

9.2.2011 15:48:26

BladeBrown
No, nějak nevím, proč by měli k anglické verzi připojovat českou :)

9.2.2011 15:54:24

rbx

BladeBrown
no, ono se to nechysta, to uz se uchystalo a ted je to na ceste k distributorum. Ale to oni takto delaji co pulrok.

Jinak ja bych tedy necekal nejaky drivejsi dotisk driv jak za 3/4 roku, tedy na vanoce. Jestlize udelali 1000 kusu, tak rekneme ze 500 se proda rychle a pak se to potahne. A pokud se to potahne dlouho, tak se potahne i ochota BF delat dalsi 1000 kusovy reprint. Ale varim z vody.

edit: ale nejpikantnejsi by bylo, kdyby to treba mesic pred vanocemi vyprodali a reprint jeste nebyl na svete :-))

9.2.2011 15:58:04 | Upraveno autorem (porovnej)

další rozšíření
tak já bych si hlavně přál, když už přeložili AH a já si ho pořídil, aby také vydali v češtině nějaké rozšíření..

9.2.2011 18:13:43

Verze
http://www.fantasyobchod.cz/arkham-horror-p-2806.html

Nasel jsem na tomto obchode EN verzi, ale z obrazku vpravo (mensi nahled rozlozene hry) se mi zda ze deska vypada trochu jinak nez napr. zde EN verze na zatrolenkach.

Existuje vicero vydani tehle hry v EN verzi. Moc se mi totiz napr. cervene podbarveni stupnice strachu ve meste nelibi :(

22.2.2011 16:20:45

sirajch
Na obrázku je první edice hry, která měla tuto desku, dnes už v prodeji není.

22.2.2011 16:24:58

rozšíření
Já jsem spíš než na druhé české vydání (s tím prvním jsem osobně velmi spokojen) zvědavý na překlady dalších rozšíření :) Nemáte někdo nějakou informaci?

23.2.2011 15:09:45

to be continued...
nejake famy ohledne ceskych vydani rozsireni?

13.7.2011 16:48:44

ndru
někdo tu někde psal, že české rozšíření nehrozí...

13.7.2011 16:56:39

Překlad rozšíření nebude
Už jsem to tu někde umisťoval, ale dám to tedy i tu: Psal jsem vydavateli, jestli chystají vydat a přeložit i rozšíření AH a nic takového není v plánu....ani výhledově....Ono to stejně v té češtině je takové pofiderní, žeton zkázy vůbec nemá tu dunivě temnou údernost neuchopitelně temného a nepojmenovatelného děsu jako DOOM TOKEN :-)

13.7.2011 17:56:47

Druhá várka českého Arkhamu
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda už vyšlo druhé vydání českého Arkhamu. Jestli ano, jsou nedostatky z prvního vydání opraveny? Uvažuju o nákupu, ale pokud tam jsou stejné chyby jako předtím, tak bych do toho samo sebou nešel...

24.7.2011 10:13:47

druhe vydanie
docital som sa na nete, ze druhe vydanie nie je vobec oznacene na krabici. je mozne toto opravene vydanie nejako rozoznat od prveho alebo mi zostava spoliehat sa na predavacov v obchode?

24.9.2011 22:14:57

CZE základ ENG rozšíření
je problém, když mám cze AH a chtěl bych si pořídit rozšíření, které, jak už napsal Kapis, výhledově v cze provedení nebude? Myslím kompabilita mezi CZE a ENG verzemi

27.9.2011 02:32:52

to francoa
Kompatibilita je jednoduchá. V českém vydání jsou na kartách a herním plánu české texty a v anglických rozšířeních jsou anglické texty. Ve všem ostatním je to kompatibilní :).

27.9.2011 07:30:32

to Francooaa
Napadá mě, že ze začátku může být větší problém s wordingem, tedy co přesně znamená herní termín v CZ a EN verzi... Jinak to vidím stejně, jako kren

27.9.2011 10:48:37

to all
Přidal jsem překladový slovníček EN-CZ, podle kterého byl vytvořen oficiální český překlad ... to by mělo pomoci při případném kombinovaní rozšíření. Až bude soubor schválen, objeví se v sekci ke stažení ...

27.9.2011 11:03:41

To kren, Eyron
Díky za odpověď, terminologie v anglickém jazyce není problém, jen mě zajímala grafická stránka a hlavně jsem se tu občas dočetl, že si člověk kupuje anglickou verzi aby si k tomu koupil rozšíření, tak to mě zmátlo :)

1.10.2011 17:28:26

PJ

Tak je nebo není dostupné druhé opravené vydání?!?
Diskutující, držte se, prosím, tématu. Nikde se v tomto vláknu nelze dočíst, zda je druhé opravené vydání k dispozici či nikoliv, místo toho se tu zcela nesmyslně řeší rozšíření :-(

Nějaké mlhavé informace jsou ve vláknu "bude někdy v češtině"...

PROSBA - může sem, prosím, někdo kompetentní napsat (Merlin? nebo někdo kdo údajné druhé vydání zakoupil a ověřil opravy), zda je aktuálně tedy dostupně druhé opravené české vydání od BF?

Děkuji a děkuji za informační střídmost a přehlednost témat.

3.10.2011 09:59:11

Jaké vydání koupit?
Přátelé a kamarádi, je tu fakt chaos.
Takže jasné otázky vyžadující jasnou odpověď:)
Chci koupit AH v češtině. Jaký shánět obal? Je to tento s českou vlaječkou např. http://www.minotaur.cz/sfaf/catalog/arkham-horror-cz-p-10119.html , nebo je více edicí?

Případně která verze je nejmíň odlišná od originálu, prostě která je nejlepší?

3.10.2011 12:24:17 | Upraveno autorem (porovnej)

to brukev
České vydání je vždycky z českou vlaječkou, protože nikdo jiný jak blackfire to v češtině nevydává. Tady se polemizuje o tom, jestli existují dvě verze českého vydání (obě s vlaječkou).

3.10.2011 12:42:44

vydani
Co jsem pochopil, tak k druhemu vydani doslo, nicmene v nem bylo opraveno lautr prd. Ale jiste to nevim.

3.10.2011 12:55:39

to sydo
Já mám jenom první a to mě teda mrzí, že v tom prvním mám chyby v lautr prdu. Budu muset udělat na lautr prd přelepky :D.

3.10.2011 13:09:02

Další rozšíření
Zdravím,
můj první příspěvek na tomto foru bych rád napsal zde. Mluvil jsem s někým z marketingu blackfire a ten mi potvrdil, že příští rok se chystá nějaké rozšíření. Bude sice jediné a zároveň poslední, ale pořád lepší něco - než-li nic!

Tuto hru si tento týden kupuju, tak doufám, že mě nezklame a naplní má očekávání!

10.10.2011 23:14:15

to 8Sin
Tak proč si ji nekoupíš v angliské verzi? S rozšířeníma nebudeš mít problémy a ta angličtina zase tak těžká není ... a když už opravdu nevíš tak je možné si stáhnout přeložené karty a nehlédnout do nich :-)

11.10.2011 08:58:57

Vybíráme z Bazaru

Strážcové lesa
Strážcové lesa
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas