Android - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

Máte někdo s Androidem zkušenosti? Hra mě celkem láká, ale nevím, zda by se chytla v mé skupině. Kdybyste někdo v Praze byl ochotem si zahrát třeba v Outpostu nebo někde, rád bych se přidal.
8.2.2009 21:02:51

tak po tomhle pokukuji taky
skoda ze je pocet hracu od tri, ale obcas se preci jen 4 sejdem, sice jednou za ctvrt roku, ale i tak by mozna stalo za to o tom uvazovat.

8.2.2009 21:22:49

2 ringo
Hra je prý ve třech nejlepší, ve 4 se moc táhne, z toho co jsem slyšel. A i ve dvou to prý jde.

8.2.2009 21:33:59

to Sydo
Jestli chodis na Hofy, tak se zaptej Eyrona, ten to ma urcite. Ja budu moct asi poreferovat po Rece;)

9.2.2009 00:47:46

to Sydo
Ano, Androida mám,dokonce jsem ho už měl hrát, ale nakonec jsme se sešli jen dva, takže z toho nic nebylo. Každopádně hra se mi (před prvním hraním) hodně líbí, je to plný zoufalství, nespravedlnosti, zločinu, osobních selhání... Co mě docela překvapilo jsou tuny textu na kartách, tady si člověk bez angličtiny neškrtne, k tomuhle se přelepky budou dělat asi hooodně těžko. Klidně bych si zahrál,ale do Prahy daleko :-)

9.2.2009 07:59:00

Aj
Díky za info. To s tou angličtinou mě vůbec nenapadlo, jsem trouba. To bych si to zahrál jen se svojí Arkham skupinou a s tou se vidíme jednou za uherský rok. Takže bych hrál na úkor AH a ať mě Nyarlathotep odnese, jestli bych to dopustil :) Holt si počkám.

9.2.2009 08:13:01

...
Není zač. Určitě sem hodím nějaké první dojmy, až se mi to poštěstí zahrát.

9.2.2009 09:14:13

rbx

zahral bych
chci si to koupit, moc me to laka, pac mam rad Blade Runner, ale nemam to s kym hrat. Takze pokud to nekdo ma, rad bych zasel kamkoliv v Praze, nebo na Berounsku...

9.2.2009 13:10:55

rbx
Já jsem z Berouna, ale nemám Android :( Ale pokud bude zájem o jinou hru, přijeď :)

9.2.2009 15:37:31

Android
Počítám, že tak za cca měsíc bych Androida mohl vlastnit, tak pak můžem dát společnou hru, pokud dřív nezjistíte, že to je pitomost, se kterou není hodno se zabývat :-) (tipuju, že to se mnou nikdo nebude chtít hrát, podobně jako Arkham, kterej hrajeme většinou s přítulkyní ve dvou :-(

9.2.2009 16:05:38

Merlin
Jelikož si Androida v okolí nikdo nepořídí, tak to snad nezjistím :) hru rozhodně uvítám.

9.2.2009 16:11:51

rbx

Sydo
Jsem ze Svinař, takze kousicek :-) Androida mit budu urcite, jsem posledni dobou, diky nedostatku casu, sberatel co kupuje a nehraje.:-( Ale jsem rad, ze se tu konecne v okoli nekdo nasel, ta streka do Prahy, a v noci zpatky, je silena.

9.2.2009 18:01:34

První hra
Tak máme za sebou první hru (ve třech) a jde mi z toho hlava kolem :-) Ještě před hrou jsem viděl tohle video, kde Androida totálně strhali a docela mě to vyděsilo.
http://www.youtube.com/watch?v=vCbEQuIzyO4&feature=related
Každopádně první hra mě přesvědčila o tom, že Android mě bude bavit. Je to ale hra, do které se dostávám velmi pomalu, bude to chtít minimálně další dvě partie, abych se dostal do vzájemných souvislostí mezi poměrně netradičními herními mechanismy. Také byly rozptýleny mé obavy o znovuhratelnost (hra obsahuje 6 hlavních scénářů vražd, což mi přišlo poměrně málo). Díky různému výběru detektivů (a tím pádem i různých postraních scénářů - každý detektiv má tři různé, z nichž se v jedné hře objeví dvě) a různému průběhu rozkrývání konspirace je každá partie unikátní.
A opravdu má to opravdu hutnou cyberpunkovou atmosféru :-)

Pár postřehů, pokud se chystáte Androida hrát:
-bez dobré angličtiny ani ránu: každá karta obsahuje atmosférický text, který je dle mého pro zážitek ze hry hodně podstatný, role textu je tu ještě zásadnější než např. u Arkham horror, opravdu si neumím představit, že to budu hrát s někým, kdo anglicky neumí
-hru se musíte naučit: do hry, jejích mechanismů a bodovacího systému se budete dostávat hodně pozvolna, po první hře jsme byli absolutně překvapení vítězem, nakonec jen poměrně záleželo na vyřešení vraždy, zásadním bodovocím prvkem se (pro nás nečekaně) staly "favor" tokeny
-při první hře kašlete na strategické tipy: tyhle karty dodávané ke každému charakteru vás při první hře jen zmatou
-hrajte temné karty ve stejném poměru jako karty světlé: nezapomínejte na to, že hraní světlých karet umožnuje(pomocí shiftu) hrát temné karty a naopak, my jsme udělali tu zásadní chybu, že jsme dost kašlali na karty tmavé a tak jsme měli problém hrát dražší světlé karty

12.2.2009 12:36:56

Eyron
Díky za info! Budu se těšit na další postřehy.

12.2.2009 12:41:12

Druhá hra
Proběhla druhá hra ve čtyřech a už to bylo o něčem jiném, chystám recenzi...

16.2.2009 11:07:26

koukám na obrázky
Teda, to aby si člověk koupil extra garáž na hraní Androida, dyť se to nemůže vejít na normální stůl :D

18.2.2009 19:00:32

Re:
No jo,pinpongovej stůl to jistí :-)

18.2.2009 20:58:08

MSK
Je tu někdo z Moravskoslezského kraje, kdo Androida má a zahrál by si se mnou ? Stejně tak jako rbx mám rád Blade Runnera, navíc podle popisu se mi líbí nápad téhle hry... ale nechce se mi ji ještě kupovat, přece jen je docela dost drahá...

13.6.2009 21:27:29

MSK
jeden člobrda z Brušperku co chodí do ostravské Korunky ho má.

15.6.2009 06:30:25

Po ctvrte hre...
Konecne jsme se dostali ke ctvrte hre a tim padem i ted nasledne k jakejmz takejmz prvnim dojmum. Kazdopadne to neni hra na prvni zahrani... Popravde po prvnich dvou hrach jsme se v tom furt trochu topili a treti hra me regulerne rozcarovala, pac jsem se jal nasledovat rady z BGG "sli po pribehuu" a cetli jsme si nahlas vsechny karty...neznam unavnejsi a otravnejsi zpusob hrani cehokoli. Nemit tak osudovej vztah k autorovi, dost mozna bych to uz nikdy nevytah. Ted jsme se k tomu ale po cca dvou tejdnech prece jen dostali znova a rozhod jsem se tomu dat v podstate "posledni" sanci, ze k tomu budu pristupovat jako k Descentu. Proste hraju taktickou hru a po ocku sleduju pribeh... a ac uznavam, ze jsem v tomhle smeru mozna divnej, frustraci vystridalo naprosty nadseni. Fakt, takhle vyzivne jsem se vlastne naposled bavil prave u Descentu. Tu hlavni vec to ma totiz s Descentem spolecnou: je tam TOLIK moznosti co delat, ze i kdyz to vypada uplne v hajzlu, clovek se na chvilicku zamysli a nejakou cestu nadeje vzdycky objevi.

Zvratu je tim padem ve hre obrovska hromada, ale zaroven je vsechno rizeno hraci, cili i kdyz me v posledni hre Paja tesne porazila (o sest bodu, posledne jsem ja vyhral skoro o ctyricet), bylo to od ni fakt pekne sehrany.

Co mam na tady tech Wilsonovejch semi-RPG hrach ale nejradsi, ze se clovek na ten pribeh nemusi nijak zvlast soustredit. Je diky dusledne tematickejm mechanismum takovej neodbouratelne latentni, vsudypritomnej, takze staci si jen tak prolitnout flavour text karty kterou hraju ... a dokazat mit nalezitou radost z toho, ze detektiv radsi komplikovane zosnuje vrazdu nejvice podezreleho nez aby priznal ze nemel pravdu (coz byla nakonec Pajina vitezna strategie:-))

Mam z toho v palici hromadu zazitku, behem baleni jsme si furt jenom rikali "tohle bylo skvely, tohle bylo skvely...", ale bohuzel to sem skrz klavesnici telefonu vsechno nenasoukam... Hlavne se ted hrozne tesim na dalsi trihodinovou particku (ve dvou je to vzdor udaji na krabici SUPR a pomerne to i odsejpa) a Wilson je u me definitivne buh :-)

11.3.2012 23:33:21

re
Mně přijde super, že Polylux vnímá hru v podstatě opačně než já, tedy flavor ho nudí a pro mě je to základní pilíř téhle hry :-)

12.3.2012 20:17:17

Eyron
Svanda bude az to budem nahodou hrat nekde spolu. Coz o to, ja si pri tvym predcitani stihnu podumat kam se vrtnu, ale ty se, obavam se, budes muset spokojit s mym lakonickym "Sara prudi s veceri" :-)

12.3.2012 23:40:32

Vybíráme z Bazaru

Comancheria - sice rozbalená, ale karty zatavené.
Comancheria - sice rozbalená, ale karty zatavené.
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas