Age of Conan: The Strategy Board Game

xxxxxxxooo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Age of Conan: The Strategy Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ares Games
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vypadá to dobře

Inu začínám si dělat takový malý wish list na Vánoce a pak si z něho něco vyberu a tohle mě prostě na první pohled zaujalo. Dokonce mě to zaujalo více než například War of the Ring a to jsem fanda. Takže se snad do Vánoc dočkám více ohlasů na tuto hru jestli stojí za to koupit (a já myslím že od FFG snad ani nemůže vyjít špatná hra). Každopádně malý dotaz ten Conan se pohybuje po mapě náhodně nebo ho někdo ovládá?? To mě zaujalo, že vlastně hráči hrajou proti sobě a ještě tam někde pobíhá Conan, který náhodným způsobem ovlivňuje hru. Rozhodně se mi líbí velký počet figurek a systém náhody, který má určitě nemalý podíl na vývoj hry, což mi přesně vyhovuje.
3.9.2009 10:17:26

Conan
No ja sem asi jeden z mala, co to parkrat hral, ta hra neni moc rozsirena, prestoze podle me je vydarena. Conan se drazi pred kazdym dobrodruzstvim (tech je za celou hru az 12), pak jim hybe "conani hrac". No a pomaha ti v soubojich, pripadne muze pomoci v kombinaci s tvou specialni kartou.

3.9.2009 10:31:18

Conan x WotR
Co je podle tebe lepší?

Díky

3.9.2009 10:33:53

to aneken
Aha takže Conan pomáhá tomu kdo ho zrovná vlastní a já myslel že chodí po mapě a dělá "bordel" :)...A coje zaímavější jestli Conan nebo WotR by mě taky zajímalo...ikdyž mě více přitahuje ten Conan:)

3.9.2009 11:22:26

recenze
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2009031701

3.9.2009 11:26:39

Ella a Frenzy
Kazda z tech her je urcena pro jine hrani, i kdyz pouzivaji trosku podobne mechanismy. WotR je primarne pro dva hrace, aspon vetsina lidi jej tak hraje a hra je tak koncipovana. Conan je pimarne pro 4 hrace, kteri se tesou mezi sebou. Postradam v nem trosku diplomacii, bo teses, co mas zrovna po ruce;) Ale presto se u ty hry dobre bavim. Co je ale lepsi asi neni mozny urcit.

3.9.2009 11:28:19

Con x WotR
Já hrál Conana jen jednou s Anekenem, takže do něj zas tak dobře nevidím, ale krom počtu hráčů bch zmínil i jinou herní dobu, podle mě je WotR o dost náročnější na čas.

3.9.2009 11:51:56

to anekeny
No mi se na WotRu moc nezdá že armády zla jsou primarně na boj a společenstvo pulka boj, pulka zničit prsten..nemyslím to,že by to bylo nevyvážené, ale upřímně mě se to nelíbí že společenstvo musím prostě nosit ten prsten. Jasně je to podle knihy nic proti tomu jen mě nikdy to téma nebavilo hrát. Nevím no. Jinak k tomu Conanovi a jak asi vypadá hra ve 2?? dá se to?

3.9.2009 11:52:40

intriky , diplomacie
v recenzích se píše že to tam je vy říkáte že ne...tak jak je to?

3.9.2009 12:12:35

Frenzy
Ja sem Conana v min hracich nezkousel, hraju radej ve vice. Ta diplomacie tam moc neni, protoze ty primarne chces dalsi provincie a zautocis tam, kde je to nejslabsi, neni tam zas tolik casu, aby ses nekam presouval. Navic by to rychle nekdo jinej vyuzil a vpadl ti do zad:)
Co se tyce casu, Eyrone nesmis zapominat na to, ze jsem hru utnul ve dvou tretinach korunovanim Conana, jinak by byla delsi;)

3.9.2009 12:55:13

Chaos in the Old World
Když si to tady tak pročítám, tak mě napadá další zbrusu nová hra od FFG, která vypadá podobně zaměřením a pojetím. Je to Chaos in the Old World, takže zkus zabrouzdat i na jeho stránky, jestli by se Ti do wishlistu taky nehodil.
Conana jsem bohužel nehrál, takže nemůžu soudit, jak jsou ty hry podobné, čímž tady bohužel více neporadím.

3.9.2009 13:03:43

intrigy
hojte, hral som hru iba dva krat na silvestrovskej chate, ale myslim ze celkom stoji za to. co sa intrig a diplomacie tyka, tak v conanovi je to viac menej len druha moznost ako si podmanit nejake uzemie. rozdiel je len v tom, ze za to nie su body do konecneho hodnotenia, ale zlato. treba teda vyvazit intrigy a boj v spravnom pomere aby bolo z coho platit vojska :)

12.1.2010 10:46:59

Vybíráme z Bazaru

Majstrovstvá sveta v hokeji + Svet Futbalu
Majstrovstvá sveta v hokeji + Svet Futbalu
Akt. cena: 10 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas