Acquire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Renegade Game Studios
Schmidt Spiele
Smart Games
Autoři: Sid Sackson
Rok vydání: 1964
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Zvažuji koupi a nemohu se rozhodnout... Mám doma řadu euroher, spíše složitějších a nějak mě Acquire láká. Je to klasika. Zajímala by mě zkušenost po více či mnoha partiích. Je hra dobře hratelná i ve dvou hráčích? Je při ní zábava? Díval jsem se na anglická pravidla. Nejsem si jistý, zda vše pochopím, mohl bych se obrátit na někoho pak s dotazy? Díky moc.
26.2.2011 20:24:37

prvni dojmy
vcera jsem hral prvni partii v 5 lidech a musim rict ze hra ma jednoducha pravidla ale system je pomerne dost chytlavy a clovek musi premyslet a sledovat kdo co nakupuje, eurovka ktera me rozhodne chytla

18.3.2011 15:05:23

souhlas s loserem
musim souhlasit- pravidla vysvetlena za 5min i min, nekterym jedincum(jeko trebas me) se zabehla trosku pozdeji nez ostatnim ale i presto jsem nebyl nijak pozadu. Hra byla velice chytlava, ale na druhou stranu nutno priznat ze to byla hra v peti, a tezko rict, jak by to bylo zabavny trebas ve 2-3 lidech...

18.3.2011 16:18:30

Ve 2 -3 lidech
Mno ve dvou si to moc představit nedokážu, ale už od tří hráčů hra funguje moc pěkně a zábava je to v podstatě skoro stejná jak více hráčích

19.3.2011 09:16:00

Vo dvojici
Ešte raz by som sa chcel vrátiť k téme hra vo dvojici. Ak ste to niekto vyskúšal, resp. vo dvojici máte toho nahrané viac napíšte aké to je. Vďaka.

25.6.2012 17:09:30

ve dvou....
si to po pravdě nedokážu představit. U této hry platí...čím více,tím lépe. Vopravdu to někdo ve dvou hrál? V tom případě i mě zajímá, co mu tato hra dala. Ale jak píše assad,od min. počtu, tedy 3, hra funguje. Ale ve více hráčích až po maximum graduje k lepšímu až nejlepšímu.

25.6.2012 18:42:43

re
V druhom vlákne niekto písal ,že sa táto hra trochu podobá na Euphrat&Tigris. Pri E&T tiež podaktorí píšu ,že vo dvojici je to o ničom, ale mne sa to práve vo dvojici páči. Chcel by som vedieť či je to len vec vkusu a chuti ,alebo je to naozaj vo dvojici o ničom.

25.6.2012 19:17:09 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
Tuto hru neznám, ale zareaguju na ten E&T ve dvojici. Svého času, když jsme ještě hrávali eura, jsem měl E&T moc rád. Přesto, že to je euro, jádro celé hry tvoří konflikt (a dost často pěkně tvrdý konflikt co se týče škod). A je obecně známo, téměř ve všech konfliktních hrách, že konflikt nastává na uzemí, které nestačí všem zúčastněným. V E&T ve dvojici je to území natolik velké, že pokud každý začne v opačném rohu, tak konflikty nejsou (jen možná jeden 2 za hru, které jsou masivní a rozhodující), tím pádem je celá hra o ničem. Pouze v případě, že jsme se cílěně domluvili, že začneme blízko u sebe (na jedné či druhé straně mapy), tak se to už blížilo ke kýžené zábavnosti, ale bylo to takové nepřirozené a umělé. Ve třech hráčích zase nastávalo známé - 2 se perou a oslabí a třetí příjde, slízne smetanu a vyhraje. Dokonce může i ten třetí vyvolat konflikt mezi zbylými dvěmi a vůbec se ho nezúčastnit.

Takže pokud hrát E&T, tak jedině v plném počtu - 4 hráči. Jinak to je nevyvážené a vytratí se hlavní kouzlo hry.

Pokud je Acquire něco podobného, tak z toho plyne to stejné.

25.6.2012 20:05:18

srovnání...
s EaT ... to nejde.To je úplně jiný sport,jiná liga,jiné hřiště. EaT se vdou hrát dá ... acquire nikoli. Máš herní plán, kde každé pole má kombinaci čísla a písmena. Protiklad je na žetonech,které přikládáš. Dva na sebe navazující tvoří hotel, od kterého si zakládající bere ZAKLÁDACÍ akcii a až tři akcie další, od jakéhokoli hotelu co je postaven, si dokoupí. Při fůzi, spojení dvou hotelů, se určí majoritní a minoritní vlastník, vyplatí se "dividendy", akcie se buď nechají,prodají nebo vymění. A tak dále a tak dále. Akcií je 25. Ve dvou kdykoli dopočítáš kolik čeho druhý má. Náhodou někdo vyhraje. Člověče nezlob se, je v tomto případě nářez.Acquire ve dvou je ztratí kouzlo. Kam investovat, co postavit či nepostavit, jak se trh ubere během tahu ostatních hráčů. Hlavně se počet akcií u jednotlivých hráčů mění. Jistotu můžeš mít řekněme u jedné várky akcií, ostatní je na "vodě". Zkrátka...EaT ve dvou jde a občas je partie velmi šachová a těžká, acquire .... jde taky,ale úplně stejnou spíš lepší zábavu budeš mít při skládání puzzlů.
Pokud jsi z PRAHE nebo okolí, hru ti klidně půjčím a zkus. Pokud je vás více, neváhej a kupuj, je to skvělá hra. Pokud jste primárně dva ... kup taky,protože je to výborná hra, a někdy občas se sejdete ve více,ale ve dvou nehraj. Pravidla vysvětlíš do pěti minut. Tak hodně štěstí při rozhodování. Stejně ji koupíš. :o)

Aha .... Ostrava. Tak to sorry .... nepůjčím. Ne že bych měl něco proti Ostravě, ale chápeš .... acquire hrajem docela často, a doprava a vůbec ... :o)

25.6.2012 20:58:02 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

trochu opozdene
dodávám, ze hra je fakt super, ovšem nikoliv ve dvou, to je tady na webu chyba, má tam být minimálně od tři hráčů. Na to, že je hra stará kolem padesáti let, tak má pořád co říct a dovede být i přes grafickou střídmostvelice napínavá

30.6.2012 21:26:29

pro dva
Púvodně byla psanáí i pro dva a i ve dvou mi to nepřišlo špatný, náhoda v získání žetonů srovnala hendikepy.

30.6.2012 22:59:35

Vybíráme z Bazaru

Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas