Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Mám pár otázok, ktoré mi stále nedajú spávať. :)

1. Ak mám dve rovnaké karty lokácií tak môžem tú druhú tiež použiť ako vybavenie pre prvú zahranú?
2. Ako je to s akciami? Mám k dispozícií ľubovoľný počet akcií? Môžem ich hrať kedykoľvek (samozrejme podľa hrubo vytlačenej fázy)?
3. Ak vyhrám mocenskú výzvu proti hráčovi, ktorý nemá žiadne žetóny moci, tak získavam tieto žetóny z banku?
4. Ak je na karte napísané: "Vyber si charakter, do konca fázy stráca tento charakter Renown a Stealth a získava to...." Ak je takto koncipovaný text, tak to znamená, že takto stratí tieto schopnosti charakter protihráča, alebo niektorý z mojich, ktorý si vyberiem?
5. Targaryeni majú plot, ktorý dáva protihráčovi možnosť zabiť nekontrolovaný charakter. Načo je to dobré? Stále na to nemôžem prísť.
Zatiaľ všetko. :) Ďakujem vopred.
19.2.2012 19:46:11

Santorrinni
1. Ak mám dve rovnaké karty lokácií tak môžem tú druhú tiež použiť ako vybavenie pre prvú zahranú?
>> Jerstli jsou unikatni, tak se z te druhe stane duplikat te prvni.
2. Ako je to s akciami? Mám k dispozícií ľubovoľný počet akcií? Môžem ich hrať kedykoľvek (samozrejme podľa hrubo vytlačenej fázy)?
>> Na akce se nehraje, timing je popsanej v doplnku k pravidlum.
3. Ak vyhrám mocenskú výzvu proti hráčovi, ktorý nemá žiadne žetóny moci, tak získavam tieto žetóny z banku?
>> Ne, neziskavas od nej nic.
4. Ak je na karte napísané: "Vyber si charakter, do konca fázy stráca tento charakter Renown a Stealth a získava to...." Ak je takto koncipovaný text, tak to znamená, že takto stratí tieto schopnosti charakter protihráča, alebo niektorý z mojich, ktorý si vyberiem?
>> Je to opet v doplnku k pravidlum, pokud neni receno jinak, jedna se o tvoje charaktery.
5. Targaryeni majú plot, ktorý dáva protihráčovi možnosť zabiť nekontrolovaný charakter. Načo je to dobré? Stále na to nemôžem prísť.
>> Muzes poslat nazev toho plot?
Zatiaľ všetko. :) Ďakujem vopred.

19.2.2012 20:25:07

Plot
Plot je Condemned by the Realm.

19.2.2012 21:31:27

Moc
Ako sa potom dostane hráč k žetónom moci? Ako inak sa k ním dá dostať, ak protihráč ešte nemá žiadne žetóny?

19.2.2012 21:55:42

Moc
Za nebráněné výzvy a renown. Popř. za nějaké efekty.

19.2.2012 22:06:52

Condemned
je plot do multiplayeru. Jiný hráč vybere a zabije char jiného hráče. Třeba i hráče, který plot zahrál. Nepoužitelné ve dvouhře.

19.2.2012 22:07:58

Akcie
Ak tomu dobre rozumiem, tak podľa grafu na konci pravidiel smiem hrať akcie len vtedy, keď je v tom grafe napísané "Akce hráče". A to tak, že začína prvý hráč alebo môže začať ktokoľvek? Pochopil som to tak, že počas svojho ťahu smiem zahrať akciu a nechať priestor ostatným nech reagujú, potom smiem hrať ďalšie akcie a opäť počkať na reakcie hráčov.

19.2.2012 22:25:42

Santorrinni
Zacina vzdycky prvni hrac. Cas na reakci musis nechat, ale on te spoluhrac vetsinou upozorni sam.

20.2.2012 08:19:36

dotazy
Čauves
Měl bych dotaz na některé karty jejichž efekt mi není úplně jasný.

1) Karta Red Vengence
Její efekt je následující:
Response: After you lose a challenge as the defender, kneel 2 influence to cancel the claim effect of that challenge. Then, choose an opponent to satisfy the claim of that challenge as if he or she had lost the challenge as the defender.
Jak to funguje v multiplayeru je to jasné, ale co v případě hry dvou hráčů? A pokud tato karta při dvou hráčích vbec nefunguje, je to někde zmíněno? Je nějaký seznam karet nehratelný ve dvou hráčích? Text na kartě totiž nevylučuje ani její použití přímo proti útočníkovi.

2) The Red weding
When revealed, the opponent to your left chooses 1 Lord and 1 Lady character, if able. Then, you must choose and kill 1 of those characters. The other claims 2 power.
Musí mít protivník i lorda i lady aby se efekt této karty provedl nebo stačí když má jen jedno z toho. Tudíž když má třeba jen jednoho lorda, zabiju ho?

3) Berou se karty hrané jako attachment house karty (například King Robert's Chambers) nadále jako attachment? Jsou tudíž zničitelné kartami ničícími attachmenty apod.? Je to využitelné například v kombinaci s kartou Xaro's Home (Response: After you play an attachment from your hand, kneel 1 influence to draw a card.) ?

Za případné odpovědi předem díky.

1.3.2012 09:17:54

Trpaslik88
1) Red Vengence: soupeř na kterého je zahrán tento event: při intrice vyhazuje náhodně karty z ruky, při military zabíjí své charaktery a při poweru přesunuje powery ze své house karty na svou house kartu (takže se nic nestane). Nevím co myslíš tím co dělá karta v multiplayeru, protože musíš být cílem útoku ty. První podmínka: poté co prohraješ chalange jako obránce.

2) The Red Weding: na stole musí být oba dva charaktery Lord a Lady. Nezáleží kdo je vlastní či kontroluje. Pokud se na stole nachází jen jeden z dvojice, tak se Plot nevyhodnocuje.Poté soupeř vybere a ty jako hráč plotu určíš co se s nima stane. Občas je tenhle plot překvapením zvlášť když někomu chybí přesně ty dva powery. Trochu pravidlový guláš je ten, když dva hráči zahrají tenhle plot najednou vyřeší se jeden plot, ale postavy odchází do tzv. Moriboundu (stavu kdy jsou sice mrtvé, ale ještě jsou na stole a putují do deadpilu) a tak se stihne aplikovat ještě i druhý plot, protože mezi něma není žádné "okno". Takhle mohou hráči dostat powery na mrtvolách a klidně i ukončit hru, protože hra končí přesně ve chvíli kdy některý z hráčů získá 15 power na své straně nezáleží vůbec v jakém stavu se ta karta nachází.

3) King Robert's chamber a další podobné lokace co mohou být hrány jak attachmenty a jsou tak hrány se od té chvíle stávají attachmentem a můžeš spouštět efekty, které se vztahují na attachmenty a celkově se k nim chovat jako k attachmentům. Pokud by třeba odešel do diskart pilu, tak se z něj, ale stává lokace, přesně jak je natištěný typ karty a nešel by teda vrátit na ruku např. aktivací Queen Daenery's chamber.

Karty které jsou a nejsou vhodné pro multiplayer a které pro joust si musí hráč nějak probrat sám. Pořádně si přečíst text a rozhodnout jestli je to výhodné nebo ne. Často se mi stává při hře s nováčkama že hrajou coresetový plot Condemned by the Realm a až při aplikaci zjistí, že ho hraji proti nim, protože jsem jediný soupeř a ruším jim jejich charakter.
Můj pocit je ten, že karty v corsetu jsou často do multiplayeru a jinak převládají karty spíše pro ten joust. V poslední řadě chapterů začali tvůrci zase podporovatsnad až násilně multiplayer, ale co už nadělám. Osobně totiž mulťák nehraju.

1.3.2012 10:03:43

Trpaslik88
2. Nikdo nemusi mit nic. Ale text za "Then" se provede jen a pouze tehdy, kdyz je splnena do puntiku cast pred "Then" (obecne pravidlo). Neboli na stole musi bejt alespon jeden Lord a jedna Lady. Je jedno kde - zalezi jen na tobe, kdy to otocis.
3. Jo, pri zahrani a ve hre je to attachement se vsim vsudy.

EDIT: hehe, predbehnul jsi me o 3 min, ja jsem telefonoval...

1.3.2012 10:06:51 | Upraveno autorem (porovnej)

diky
Díky za odpovědi. Jen ještě pro upřesnění jak je to v případě té karty Xaro's Home. Pokud se lokačka stává attachmentem až po připojení k house kartě nedá se tedy pro tenhle efekt použít? (ten totiž říká "poté co zahraju attachment z ruky", ale v okamžiku kdy kartu z ruky hraju ještě attachmentem není)

to Lumirius:
No právě v multiplayeru mi byl smysl Red Vengence jasný. Hráč A útočí na hráče B. Hráč B zahraje Red Vengence s tím že claim uspokojí Hráč C. Netušil jsem že k tomu mohu donutit přímo útočníka.

1.3.2012 10:22:27

Dotaz
Taky bych se rád zeptal na jednu věc. Jak to je s kartama, který mám vyložený na stole vícekrát jako je např. montley crewman nebo drowned fanatic. Stackují se ty efekty nebo ne? Oboje je jiný případ, páč jedno je triggerted a druhý je abilita.

1.3.2012 10:33:56

Trpaslik88
Oponent je oponent. Já si zase neuvědomil, že tam je napsáno oponent a ne attacker, takže v mulťáku musí být tato karta povedená taškařice.

Xaro's House bych triggroval, protože je ta lokace hrána jako attachment.

1.3.2012 11:43:41

Alne
Určitě se stackují jen třeba u Motley crewman pozor na to pokud triggruješ nějaký efekt jako třeba "nového" Eurona, který říká pokud efekt shodí kartu a je to lokace tak si lízneš kartu. Protože ten Euron triggruje pouze tu první kartu, která byla spuštěna nějakým efektem a Motley crewman jen donutí diskartovat další karty, ale už nespustíš Eurona. To stejné vlastně platí i třeba u eventy Finger Dance, řeší se první karta jestli je to charakter na zbylých už nezáleží, pokud je diskartuješ "Motláky" :-)

Jinak pokud máš kartu vícekrát tak klidně můžeš spustit Response na každé kartě zvlášť.

Onehdá se mi povedla taková věc kdy jsem měl 2x Maegi Crone, Joraha Mormonta a nějaký kleknutý plebs na stole. Na military claim si zabil Joraha Mormonta co dá všem tvým charům -1, pokud je zabit. 2x Maegi Crone se silou 0 a každou si pěkně 2x zatriggroval (obě měly 0 sílu a spustil response navzájem) a lízl si 3 karty, protože čtvrtou už bych byl přes draw cup. Zahrál event To be a Dragon a Jorah byl zpět ve hře :-)

1.3.2012 11:50:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumír
Motlák se tím pádem zase tak extra nehodí, škoda. S tím Euronem teda platí jen ta první část. Discard top karty za eurona a další discard za motláka, ale nevyhodnotím ten draw, nebo jak tomu mám rozumět? Takže třeba ti fanatici každý udělá efekt v danou chvíli, ok.

1.3.2012 13:57:21

Alne, Lumír
Aha, no ted jsu z toho trošku zmatený, ale vy Krakeni mi to teda určitě vysvětlíte.
Alník měl http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/secrets-of-oldtown/mask-of-the-archmaester/iron-fleet-raiders-mota a já mohžu spustit efekt na snížení síly té karty za discard. Vzhledem k tomu že jsme to potřeboval tak jsem to provedl. A on k tomu měl 2x motláky a ještě nějakou kartu. A nyní 2 dotazy.

Jde té kartě snížit síla třeba na 0 za 3 karty /mám tušení že ano, žes to na turnaji tenkrát hrál taky tak/? A pokud to jde, tak v tomto případě na to musím discartovat 9 karet z decku díky těm motlákům?

1.3.2012 14:42:20

Jarwiks
Proto jsem se tu ptal. Ty jsi si discartoval jen 3 karty, minimálně jsi měl discartovat určitě 6 pokud jsi chtel nulu, a jelikoz tam byli dva tam tech karet melo být 9. Alespoň tak to chápu. :-)

1.3.2012 15:11:28

Alne
JJ a já se proto taky ptám na konkrétním případu, protože nejsu rád, když vyhraju díky nějaké zásadní chybě pochopení pravidel. Což v tom včerejším případu zásadní bylo, nebot jsem mohl mít ve hře určitě o 1 nebo 2 renown chary méně, takže by to mohlo dopadnout docela jinak. Navíc to odemílání může být docela vražedné proti control deckům.
Na rush nevím zda je to tak silné. /viz mojich 8 různých renown charů, duplikátní a noble save, stand a dominance win mechanika/

1.3.2012 16:16:46

Alne
Nojo taky jsem byl zklamaný, že toho Eurona nepoužiju na všechny diskartované karty (ale Fishmonger Squere funguje), ale za ty soupeřovy obličeje jak odemíláš deck to stojí. Navíc když máš Euron's Mongrel ve hře je to hra o nervy.

1.3.2012 17:57:28

Jarwiks
To snížení síly je takové zvláštní jde snížit síla na -1 třeba, ale okamžitě se pak vrátí síla na hodnotu 0.
Ale i Iron fleet Raiders v tvém případě je to opravdu za 9 karet pokud ho chceš stáhnout na hodnotu 0. A když má ještě nějakou poslující loď tak bych aji uvažoval nad nechráněným útokem. 1/6 decku už je silné kafe.

Já teď začal hrát Whaft Rats to je taky docela sranda, ale chce to mít nějak vyřešené savy. Popř. na ruce Nightmares.

1.3.2012 18:01:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumír
JJ, proto mne netěší ta včerejší výhra bo jsem discartoval jen 3 karty pokaždé což jak vidím dneska ovlivnilo hru. /3x čili jsem měl místo 9karet discartovat 27/

Já tedka stavím sice starý deck /prostě karty z poslední série furt nemám i když většinu karet co chcu na ty moje 3 rody už mám/, ale strašně mne začala bavit aliance resp. treaty na noble chary a renown s power of blood. Zvlášt v podobě Stark/Bara což mi přijde ještě vražednější než Bara/Martell.

Jediné s čím to má občas problém jsou goldy i přes 12 zero gold charů a velké sleváky na Bara. Do toho Widow watch a Iron Throne s Melisandrou nadominance a tím Stark dominance plotem (claim 3 power). No a jak píšu nějaký draw, superior claim a stand. Už se těším, až tento deck sjedu na živo a ne jen na webu, bo mi furt chybí Salladhor´s crew a dominance Melisandra z north série.

1.3.2012 18:45:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Shadows
Pánové menší dotaz. Předpokládám správně, že když, vynáším kartu do shadows nemohu použít street of xxx na slevu i když karta ikonu má, nicméně pokud vynáším ze šhadows tak mohu použít street of xxx?

28.3.2012 11:01:09

Jarwiks
Predpokladas spatne. Za dva goldy davas v marshalingu do shadows. Vytahnuti z shadows je pak put into play efekt. Takze nikoli. Zadny slevak.

Abych jeste doplnil... Pro zpresneni je to bring out of shadows. Muzes na zacatku kazde faze vynest z shadows jednu kartu, pokud na ten karte neni urceno jinak. Tyto karty se pak do limitu nepocitaji.

Existuji ruzne slevaky na bring out of shadows jako jsou treba Hidden chambers atd.

Strucne... Shadows mechanika je slozitejsi, nez se zda a je pomerne draha.

28.3.2012 11:52:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Nameless
Díky no tak to mi asi ten deck fungovat nebude. Nejde o cenu, tu jsem vyřešil jinak, ale jde o tu 1 kartu per phase v základu. Budu si muset na to dávat, pozor, ale asi i tak to nebude fungovat. Nicméně nějak se ju musím naučit.

28.3.2012 13:28:51 | Upraveno autorem (porovnej)

deadly v military challenge
Měl bych jeden začátečnický dotaz. V pravidlech se pro keyword deadly uvádí, že obránce (po splnění všech podmínek) musí zabít účastnící se bránící charakter AFTER THE CHALLENGE RESOLVES. Ve fázi resolve challenge se podle Core set pravidel uplatňuje i Claim následek prohraného souboje. Vychází mi z toho, že pokud obránce souboj prohraje, zabije si bránící charakter jako výsledek prohraného souboje a efekt Deadly přijde vniveč. Chápu to dobře?

Pokud to tak je, přijde mi deadly v případě Vlků jako nijak zvlášť silné, anžto ho soupeř takhle obchází, kdežto Deadly v Power nebo Intrigue challange už je jiná káva. Nebo si pravidla vysvětlujeme špatně? Díky za odpověď někoho ze zkušenějších

3.4.2012 17:04:40

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E. Stories: Proroctví draků
T.I.M.E. Stories: Proroctví draků
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas