Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

karty

jsou nekde k nalezeni a nahlednuti karty?? cele karty, tj. obrazek + text (jako napr. invasion je na deckbox.org)
19.8.2010 23:38:12

Lumír
TO sice jo, ale občas se hodí. Už jsem s tím párkrát sebral to co mě totálně žralo a to ty GJ winter marauders, nebo starkovské neklekací army a aroganta se 2 powery , které jsem potřeboval na dojetí hry. :)

26.8.2012 10:26:24

Jarwiks
A proto se vyplatí hrávat seasick, aby Tě přešla chuť sahat na maraudery :-)

26.8.2012 21:36:54

Alne
dávám přednost Fingerdance, v dnešní době tu influ má každý šupák.

27.8.2012 06:44:32

Lumír
Vidíš, na ten bych málem zapomněl :-)

27.8.2012 11:32:36

Army kombo
Jinak chlapci, no zkoušel jsem před měsícem postavit Martellský deck jak na HH agendu tak bez /neměl jsem ještě quentyna/ který jel klaicky přes nějaké levné chary a zbavování ikon přes lokace a oazu a nějaké ty veng chary. Nicméně to byl Army balík kde jsem měl House Dayne reserves, bannermany, tu shadows army, pak ještě pár dalších levnějších a desperate tactics. Nicméně deck fungoval jenom do doby než jsem zkoušel začít dávat army do hry a zkusil udělat to kombo s bannermeny a prohozením jiné army. Prostě to nechodilo nebo nebyli goldy. Nemáte někdo typ jak ten deck na ty desperate tactics a Martell army postavit? Nesleduju ted nové karty tak nevím zda nevyšla nějaká ta lokace na Essosu která army slevnuje...

vše co jsem zkoušel vypadalo pěkně na papíru ale v praxi se to vždycky zaseklo. Ted doufám že otmu pomůže quentin a jeho draw na zrychlení.

27.8.2012 11:48:36

Jarwiks
Andre má tenhle deck postavený a šlape jak hodinky. Něco podobného měl postavené aji Raius a na regionalu s tím hrál Tuko. Byla tam stará Myrcela, kvuli slevám na Army. Hrály se tam influance, aby mohl hrát targovskou lokaci na slevňování armád. Red Vengeance, Vipers rage. Jinak OOH armády třeba lannisterská klekací nebo greyjoyská co ruší keywordy. Několikrát jsem proti tomu decku hrál a je to těžší na hraní, podařilo se mi to porazit, ale musíš furt počítat se všim.

27.8.2012 12:03:55

Jarwiks
Ohledně té lokace, tak se objevila Kingdom lokace, co zlevňuje Army charakter a zároveň Targaryenský OOH charakter. Tohle a plot Manning the city walls mi třeba pomohlo konečně postavit Martell balíček se Summer a mraky Reinforcement a díky plot kartě s ním hrát právě Vipers bannerman. Nicméně to zřejmě není nic, co by vyhrávalo na turnajích, ale každopádně je to balíček, který mě baví

27.8.2012 12:41:28

Walder
Co říkáte na kartu Walder Frey? Popravdě jsem na ní u nikoho nikdy nenarazil, přitom jsem o ní přemýšlel do Asshai balíčku s Melisandrou. Sice se dá použít jen do soubojů, které už člověk stejně vyhrává, ale je to potenciální deadly, což by pomohlo schopnosti Melisandry sbírat body za unoppossed challenge, pokud ještě nedorazil Black amethyst, cena je 0, což pomáhá v Setupu, a vždy se dá využít alespoň jako claim... A ve hře více hráčů to je slušná hrozba pro kohokoliv. Zkoušel jste ho někdy někdo někde a s jakým výsledkem?

16.10.2012 07:32:12

libor
A to že se může velice snadno obrátit proti tobě víš? Pokud totiž soupeř utočí na tebe a ty zvolis alespon jednoho obrance, tak se milý pan Frey jako správý zástupce svého rodu přídá na stranu proti tobě :-) Bacha na to ;-)

16.10.2012 08:47:18

Walder podruhé
:) Úplně mi uniklo, že to není triggered effect, ale automatika. Tak v tom případě ukončuji debatu na téma tato karta :) Opravdu, s Freyi si nic nezačínat :) Díky

16.10.2012 11:16:40

Walder je fajn
Do různých martellských lost decků s Martellskýma vengenance eventama, nebo lost of 4 charama je jako stvořený a dost se hrával.

16.10.2012 22:39:38

House of Dreams
Po čase bych měl zase jeden dotaz...
Když použiji tuhle agendu a vyndám zvolenou lokaci, následně líznu 6 karet a v setupu vynesu dejme tomu dvě. Kolik karet si následně dolízávám - 2 nebo 3? Pravidla core setu uvádějí: "All players draw cards until they have 7 cards in their hands once more.", což znamená, že si líznu karty 3, ale nevíte někdo o nějaké výjimce, kterou by tato karta měla, nebo že by si vyžádala úpravu stávajících pravidel?
Díky

12.11.2012 21:26:21

House of Dreams
normálně si dobereš do 7mi karet..

13.11.2012 01:01:18

Desolate passage
Měl bych dotaz ohledně této situace

Soupeř má plot kartu Desolate passage:
Each player cannot declare more than 1 attacker or defender in each challenge.

Zaútočí charakterem v military, já deklaruji jednoho aobránce... Můžu potom zahrát jako akci kartu Horseback archers a přidat ji do souboje?

Challenges: During a Military challenge, kneel 1 influence to put Horseback Archers into play from your hand, knelt, as an attacker or defender.

Já si myslím, že díky wordingu (put into play as defender, ne declare) a že to je hraný jako akce, ne ve fázi deklarování obránců, to efekt plot karty obchází. Je to tak? Podobná situace by asi byla i s Catelyn Stark a podobnými...
Dík za odpověď

9.1.2013 07:18:37

libor
přesně tak jde to zahrát, protože ho nedeklaruješ, ale dáváš rovnou do challenge.

9.1.2013 07:24:15

Joffrey Baratheon
Měl bych dotaz k této schopnosti:
Response: After an opponent pays gold to marshall a character, put that gold on Joffrey Baratheon. (Limit once per round.)
Už se to tu řešilo 2 stránky zpět, ale bez nějakého závěru... Kolik žetonů na Joffreyho vlastně dávám? Jeden v okamžiku, kdy bylo zlato použito, nebo tolik žetonů, kolik bylo použito, v okamžiku, kdy se rozhodnu jeho response spustit (jednou za kolo).
Díky

13.2.2013 07:08:22

hatchling a power tokeny
Měl bych dotaz, co se stane s power tokeny na shadow verzích hatchlingů. Vzhledem k tomu, že se jedná o draky, mohou snadno získat powery před Rhaegala nebo "renown lokaci", ale v případě, že přijde jejich originál drak, stanou se pak jeho duplikáty.

Podle mě můžou nastat jen 3 situace. POwery se discardnou, zůstanou na kartě duplikátu (tomu bych skoro věřil - dle pravidel duplikát ztrácí text, trait apod, ale o power tokenech nic) nebo se přesunou na kartu draka (ale nějak nevidím důvod).
Poradil by někdo? Dáky

29.4.2013 10:36:40

libor
Zajímavá situace.
Díval jsem se do pravidel strana 10, oddíl 3.25. Card Type Changes to Character. Je tam popisovaná situace kdy se se z charakterové karty s powerama změní karta na necharakterovou. Powery na kartě zůstanou, ale nezapočítavají se do vítězného limitu, ale stále to jsou power tokeny. Postupoval bych úplně stejně.

29.4.2013 11:40:08

Vybíráme z Bazaru

Dwarven Beerfest (EN)
Dwarven Beerfest (EN)
Akt. cena: 140 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas