Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

karty

jsou nekde k nalezeni a nahlednuti karty?? cele karty, tj. obrazek + text (jako napr. invasion je na deckbox.org)
19.8.2010 23:38:12

databaze karet
zkus mrknout tady, ne u každé karty je obrázek, ale u většiny ano.
http://bounafouni.free.fr/TDFLCG/card3.php

20.8.2010 06:29:14

karty
Jenom přidám odkaz sem: http://agot.dbler.com/ ale tady je nevýhoda že ty karty jsou zmenšený.
A celková galerie karet je tady: http://www.cardgamedb.com/forums/index.php?/gallery/category/2-game-of-thrones-lcg/

20.8.2010 09:15:48

preconstructed
dik.

ktere decky, sety, rozsireni, etc. jsou opravdu nutne pro hru?? mam velmi nedobre zkusenosti s preconstructed balicky

22.8.2010 17:35:56

osobně
mám kompletní cardpool, nejedná se přímo o předkonstruované balíčky, ale spíše o postupně vycházející komba, pokud to tak můžu říct. Někdy vyjde karta, která ti uplně tak nedává smysl, ale bud se doplňuje s nějakou starší kartou nebo teprve s kartou, která vyjde později.
Právě že v téhle hře nejsou žádne předkonstruované balíčky, snad teď v posledním velkém rozšíření Lord of Winter, napsali návod jak poskládat nějaký balík z Coresetu a tohohle rozšíření, ale to by asi napadlo každého podle obsahu dané expanze.

23.8.2010 07:07:27

'rodove mechaniky'
lisi se nejak hrani ruznymi rody?? zatim je tam na muj vkus az prilis stejnych karet (vsichni maji lokality co slevnuji marshalling apod.)

13.9.2010 23:08:38

ndru
Rody se liší celkem dost. Jsou karty, které má každý rod stejné (summer sea, narrow sea, sunset sea) ale to jenom protože to jsou základní slevovací lokace. Další lokace a karty jsou rozdílné.
Co se týče měchanik, tak Starkové se dají postavit např. jako balíček zlovlků (direwolf) s cíleným zabíjením, který je zaměřen na vojenskou výzvu. Nebo na rod Tullyů, který je spíše defenzivně zaměřený. Dále se dají postavit jako balíček, který je zaměřen na zimu a využívání efektů. Navíc s novou vlnou chapter packů půjdou postavit jako rod Boltonů a ti si hrají s kontrolou a výměnou charakterů. Je toho hodně. Navíc se do jejich balíčků dá zakomponovat shadow mechanika. Postavit se dají i s Noční hlídkou nebo divokými.

13.9.2010 23:20:45

mechaniky
Ostatně s novými chapter packy se budou hodně rozšiřovat možnosti.
Targaryen - shadow deck, pálící balíček (snižování síly), balíček s divokými, nově Dothraki balíček (jejich specializace je zaměřením na jednu výzvu škodit i jiným způsobem)

Lannister - shadow deck, klekací balíček, nově mechanika clansmenů

Baratheon - power rush grabber (hraní s levnými charaktery a rychlý náběr žetonů moci přes renown a podobně), balíček s noční hlídkou, balíček s noční hlídkou a divokými (tento mám aktuálně postavený), shadow balíček, balíček zaměřený na zimu, balíček zaměřený na léto, nově přibude téma Asshai a Knight.

Greyjoy - zde přesně nevím protože je zatím nehraju ale dají se postavit se zaměřením na zimu, jako diskardovací balíček a nově přibude téma Raider, neboli nájezdníků. Asi je toho ale víc.

Martell - zatím taky nehraju, ale dají se postavit kolem Red Vipera, další možností je balíček zaměřen na rod Dayne, Summer mechanika, Kingsguard balíček, balíček zaměřený na Reinforcement karty událostí. Dále příjdou Píseční hadi (Sand Snakes)
A nově přibude možnost postavit balíček bez rodové příslušnosti.
Nejspíše jsem na něco zapoměl a ne každý balíček je stejně dobrý, ale variabilita je hodně velká a hra za každý rod je jiná.

13.9.2010 23:42:28

mechaniky
tohle všechno co psal Vašek tak jde jen s kompletním cardpoolem, protože třeba jen z Coresetu toho moc nepostavíš, mají tam nějaký pokus o ukázku jak by ty rody měly fungovat, ale jediný co nějak funguje jsou snad jen Starkové.
Jinak variabilita rodů je hodně velká, vybereš si téma a zkusíš na něj něco postavit, bud to funguje nebo tě převálcují. Třeba na posledním turnaji byli snad 4 Starkové a každý měl uplně jiný balík.

ndru: ty karty co jsi popisoval jsou základ každého balíku bez příjmových a slevovacích lokací toho člověk moc nenahraje, proto má tyto lokace každý rod, popř. používá neutrální lokace jako Crossroads nebo Streety.

14.9.2010 06:39:38

chm. a ted babo rad
W:I nebo AGOT??
karetky mam docela rad. docela rad mam promyslene a prokombinovane balicky. na druhou stranu nemam moc s kym hrat. takze pokud se nekdo nachomytne, tak by mel byt schopen smysluplne hrat uz treba i s postavenym balikem

na AGOT se mi libi treba to, ze nezacinam s cistym stolem a eventy v podstate nic nestoji. na druhou stranu na muj vkus (tedy jak to ted chapu) je to moc o postavach
W:I ma uzasnou grafiku a pro mne pochopitelne mechanismy, ale vnimam to moc 'jen jako bitku'

zkusenosti mam v podstate jen z MtG. sic jeden z mych oblibenych baliku byl 100+1 creature postaveny kolem recurring nightmare a survival of the fittest a jeden turnajovy dancing baloth (dancing nightmare + ravenous baloth kombo) ale spis nez o hrani potvor tam slo o efekty

a navic porad pokukuju po ascension a netrunner (e;

14.9.2010 10:32:11

AGoT
Já bych doporučil AGoT. Warhammer je fajn ale je o dost jednodušší. AGoT je sice složitější ale podle mě více na komba a techničtější.

14.9.2010 18:22:10

radsi yumi z Japonska (a to i s clem)
chm. kompletni cardpool vyjde bratru na 8tis.

14.9.2010 20:27:24

ndru
AGOT LCG je automat na peníze:-D
Proto hraju už jen rekreačně ...

14.9.2010 20:39:02

to marvin
vidim to na tisk a nuzky (e;

14.9.2010 21:01:37

která karetka
není automat na peníze.
Kdysik jsem hrál Magic ještě když jsem chodil na střední, hrál 3 a 4 edici, Ice age, Alliance, Homeworldy a někde u Mirage jsem přestal hrát a vrážet peníze do random boosteru.
Přešel na deskovky. S příchodem Dominionu, který se změnil taky na pěknou dojnou krávu, jsem zase přišel na chuť deckbuildingu a dal se na Agot, protože se mi líbí aji knižní sága. Peníze to stojí, ale těch 300 kč měsíčně není zas tak strašných za to množství kombinací. V přepočtu je to jedna večeře v restauraci nebo posezení v hospodě.

14.9.2010 21:03:10

jak co
MtG ma vybornou moznost nakupu kusovek. jsem hraval extend a slo to. pri prechodu na highlander uz uplne pohoda. navic jsem mel prijemny prisun karet z Polska (dokonce u nas nektere nesehnatelne). kamarad prave v Poslku jel standard (doby kolem Mirrodinu) a nestezoval si. co jsem o nem slysel naposledy tak vydelaval na elektronicke verzi magicu

ono to je mozna ted 300 mesicne (pro mne, jelikoz v okoli asi nekoupim, o 100 vic za cestu nebo postu), ale 8tis. stoji jizdenka do jiz padiciho vlaku

14.9.2010 21:49:02

ndru
těch možností je hodně, existují i zahraniční e-shopy. Postavit jdou i hratelne baliky za méně peněz, ale chápu že to není úplně ono. S tím kompletním cardpoolem je to o variabilitě. Ale moc se mi líbilo, když před turnajem jedem z hráčů dostal starkovskou expanzi (Lord of Winter) a odehrál s ní podle mě docela úspěšně celý turnaj, vlastně s kartama jen z téhle expanze a snad nějakýma z Coresetu.

15.9.2010 06:41:28

Reprint Greyjosyké expanze
FFG vydají reprint této expanze. Najdeme v ní všech 60 karet po třech kopiích a navíc bez té umělohmotné rodové karty. Hurá. :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1893

12.1.2011 00:08:05

Targaryenská expanze
Tak dneska byla oficiálně ohlášená nová expanze. Přinese 2 možnosti stavěni balíčků, z nichž jedna jsou draci.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1990

18.2.2011 19:03:06

zebych se na konec nechal zlakat
Daenerys je (snad krom Mattelu - ale na ne nebylo zatim vyplytvano tolik slov) jedina postava, kterou Martin nestihl zkuavit

18.2.2011 21:09:29

Reprint
FFG reprintovali cyklus CP King´s Landing. Každá karta bude ve třech kopiích stejně jako je tomu v novějších CP. Takže hra je o něco levnější. Počítám, že za nedlouho budou následovat i ostatní cykly.

19.8.2011 12:01:40 | Upraveno autorem (porovnej)

King's Landing
Jo jo, to je výborná zpráva. Z tohohle cyklu zatím žádný chapterpack nemám. Zatím jsem koupil Sacred Bonds, Refugees of War a Ancient Enemies. Jako další počítám s Brotherhood without banners, který je asi na začátek také dobrý. Trošku se bojím těch CP s počasím - hráč, který má havrany a může si určovat, zda je léto nebo zima, má výhodu nad tím, kdo tyhle CH nemá. BwB se mi zdá pro všechny rody takové vyrovnanější

19.8.2011 14:12:30

Atterdag
Take si myslim ze cyklus BwB je do zacatku nejlepsi. Hned za nim je podle me cyklus maesteru a pak prave King's Landing.

19.8.2011 14:29:36

defenders of the north
a druhým recyklovaným cyklom je Defenders of the North

19.8.2011 21:38:13

a jeste
lanisteska expanze (resp. deluxe set). jen ted nevim jestli reprint nebo zhola nova vec

20.8.2011 08:05:35

ndru
Lannisteři budou nová věc, ale vyšly reprinty Martellu a Greyjoyu.
FFG šlo do sebe a napravují své dřívější chyby.

20.8.2011 08:20:40

Vybíráme z Bazaru

Marvel Zombies: Odboj superhrdinů, poštovné v ceně
Marvel Zombies: Odboj superhrdinů, poštovné v ceně
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas